Europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytykuje "obłudną" politykę Europy wobec Rosji. - Gdy głośno padają słowa "potępienia", tak Władimir Putin ma nadal realne wpływy na to, co dzieje się na kontynencie - oceniał profesor Zdzisław Krasnodębski.
Polityk zwracał uwagę - chociażby na przykładzie budowy gazociągu Nord Stream II - że chociaż polityka sankcji jeszcze działa, to wielu polityków niemieckich nieustannie działa na rzecz uruchomienia instalacji.
- Pokazuje też całą obłudę, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji. Z jednej strony oczywiście są sankcje, ostatnio minister spraw zagranicznych Heiko Maas potępił Rosję, jednocześnie jego partia robi wszystko, żeby ta inwestycja została dokończona - powiedział Krasnodębski.
Krasnodębski zwracał też uwagę na ostatnią wizytę Putina na Białorusi i umacnianie reżimu Łukaszenki. Zdaniem polityka PiS, także niewydolność organizacyjna Unii Europejskiej w sprawie szczepionek, to idealna sytuacja dla Rosji, która miała rozpocząć produkcję leku na dużą skalę i będzie mogła to wykorzystać politycznie.
- Pokazuje też całą obłudę, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji. Z jednej strony oczywiście są sankcje, ostatnio minister spraw zagranicznych Heiko Maas potępił Rosję, jednocześnie jego partia robi wszystko, żeby ta inwestycja została dokończona - powiedział Krasnodębski.
Krasnodębski zwracał też uwagę na ostatnią wizytę Putina na Białorusi i umacnianie reżimu Łukaszenki. Zdaniem polityka PiS, także niewydolność organizacyjna Unii Europejskiej w sprawie szczepionek, to idealna sytuacja dla Rosji, która miała rozpocząć produkcję leku na dużą skalę i będzie mogła to wykorzystać politycznie.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
Nord Stream jest w interesie Niemiec. To że Nord Stream powstał to efekt protestów polskich polityków kiedy Rosjanie i Niemcy chcieli zbudować gazociąg przez Polskę. Nic dziwnego ze wybudowali go pomijając Polskę.
Kłania się prowadzenie polityki zagranicznej metodą klina... Rosjanie nie bo są bee, Niemcy bee bo wrogi kapitał. My jedynie mężni, dumni i samowystarczalni! I nie będziemy współpracować, nawet jak to jest korzystne dla nas...
ja jestem ciekaw jak zachowywali by się polscy politycy z PO i PiS gdyby byli na miejscu Rosjan i Niemców ? Kto przy zdrowych zmysłach porzuci inwestycję kosztującą miliardy i w 90% ukończoną. Rządy PO i PiS swoją rusofobią doprowadziły do upadku rynku zbytu polskich towarów w Rosji.
Mania zbawców świata i niczym nieuzasadniona przypisywana sobie rola mocarstwa doprowadziło do całkowitego zlekceważenia Polski przez Rosję , a także Kraje UE które uważają Polske za prowokatora, kołtuński zaścianek i kolaboranta USA. Tą opinię podziela większość Polaków, ale to można zmienić tylko przy wyborach parlamentarnych eliminując ze sceny politycznej PO i PiS.
Nie ma Trumpa, nowy prezydent chce poprawy stosunków z UE, a Polska jak zwykle zostanie w czarnej r zyci.
Cała UE przymierza sie do kupna rosyjskiej szczepionki Sputnik, ale polscy politycy wolą uśmiercić naród , niż prosić o sprzedaż rosyjskiego leku.
@zgr-edo - dodałbym jeszcze, że nasz wspaniały kraj z racji swojej rusofobii kupuje od Rosji węgiel z okupowanego Donbasu na Ukrainie, tyle że oficjalnie w papierach jest to Kazachski węgiel. Ruski się źle kojarzy. I to kupuje w niemałych ilościach...
Fiasko planów.
Z sześciu filarów planu europejskiej polityki energetycznej TUSKA ... nie zostało nic.
Wniosek: nie było to dobre dla Niemiec.
Zobacz także
2021-03-30, godz. 10:27
Wiceminister: Chcemy, żeby szczepienia były prowadzone dużo szerzej
Nowy harmonogram szczepień, przygotowanie do podawania dawek leku większej liczby osób i w łatwo dostępnych punktach. We wtorek na godzinę 15 zaplanowano konferencję premiera Morawieckiego, który poinformuje o szczegółach - mówił…
» więcej
2021-03-29, godz. 10:30
Baltic Pipe elementem dywersyfikacji dostaw. "Jest potrzebny"
Specjalista zarządzania ryzykiem, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego o roli gazociągu Baltic Pipe: - Ta inwestycja pozwoli na gospodarczy rozwój Polski - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" profesor Waldemar Tarczyński.
» więcej
2021-03-29, godz. 09:48
Sądowe pozwy przeciwko Akademii Sztuki
Przynajmniej dwa pozwy przeciwko Akademii Sztuki w Szczecinie wpłynęły do sądu pracy w Szczecinie - informacje potwierdza rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Tomasz Szaj.
» więcej
2021-03-29, godz. 09:13
Rektor US: Tarcze antykryzysowe istotnym elementem w walce z ekonomicznymi skutkami pandemii
Rządowa pomoc potrzebna, choć gospodarka teraz "jedzie na oparach". Kluczowe wydaje się zaszczepienie i mądre zachowanie Polaków - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" rektor Uniwersytetu Szczecińskiego Waldemar Tarczyński.
» więcej
2021-03-25, godz. 11:02
"Mieliśmy szansę zamknąć sprawę placu Orła Białego"
Szczecińska radna Szymona Hołowni w "Rozmowach pod Krawatem" krytykuje Urząd Miasta za działania w sprawie placu Orła Białego.
» więcej
2021-03-25, godz. 09:24
Czym może zajmować się Radio Szczecin? Przemyślenia szczecińskiej radnej
Szczecińska radna Polski 2050 Szymona Hołowni ma problem. - Radio Szczecin rozdmuchuje konflikt w Akademii Sztuki - mówiła Edyta Łongiewska-Wijas w "Rozmowach pod Krawatem".
» więcej
2021-03-24, godz. 09:56
"Mam głęboką nadzieję, że rząd dobrej zmiany utrzyma większość"
Wierzy, że niezależnie od różnic i dyskusji rząd Zjednoczonej Prawicy utrzyma większość w tej kadencji - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" poseł PiS Michał Jach. To odpowiedź na pytanie o konflikt w Porozumieniu Jarosława Gow…
» więcej
2021-03-24, godz. 09:21
Poseł PiS sceptycznie o głosowaniu w sprawie zdjęcia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu
Poseł PiS sceptycznie o głosowaniu w Senacie w sprawie zdjęcia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu: - Platforma Obywatelska i jej koalicjanci pewnie na to nie pozwolą, marszałek Grodzki nie da szans wymiarowi sprawiedliwości na oczyszczenie…
» więcej
2021-03-23, godz. 11:09
Radny PiS krytykuje działania miasta dotyczące utrzymania zieleni
Wzywa do działania ogrodnika miejskiego, zwraca uwagę na wycinki drzew w mieście - radny klubu PiS Marcin Pawlicki w "Rozmowach pod Krawatem" krytykował działania prezydenta i urzędników dotyczące utrzymania stanu zieleni i wycinki…
» więcej
2021-03-23, godz. 09:02
"Są merytoryczne argumenty przeciw budowie wieżowca"
Przede wszystkim mieszkańcy nie chcą w okolicy 18-piętrowego wieżowca - tak o sprawie inwestycji przy ul. Wszystkich Świętych w Szczecinie mówił szef - opozycyjnego w Radzie Miasta Szczecin - klubu Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2021-03-22, godz. 10:17
Posłanka Nowej Lewicy o przypadkach męskiej macicy oraz co z tego (nie) wynika
Skomplikowane medycznie przypadki osób z macicami - posłanka Nowej Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska w "Rozmowach pod krawatem" tak wyjaśniała wypowiedź partyjnej koleżanki.
» więcej
2021-03-19, godz. 09:42
Konflikt w Akademii Sztuki. Prorektor komentuje sprawę
To konflikt, który toczy każdą uczelnię, ale on nie zawsze trafia do mediów - powiedział w "Rozmowach pod Krawatem" prorektor ds. artystyczno-naukowych Akademii Sztuki w Szczecinie Mikołaj Iwański o personalnym konflikcie na uczelni…
» więcej
2021-03-18, godz. 10:27
Wraca sprawa budowy wieżowca przy Wszystkich Świętych
Urząd Miasta nie ma nic do ukrycia i działa z pełną otwartością - tak sprawę kontrowersyjnych planów budowy wieżowca w Szczecinie skomentował zastępca prezydenta miasta.
» więcej
2021-03-17, godz. 10:00
Fabryka polimerów dźwignią rozwoju polskich firm
To będzie szansa dla polskich producentów na cięcie kosztów produkcji. Taką możliwość ma im stworzyć nowa fabryka polimerów, którą budują Zakłady Chemiczne Police.
» więcej
2021-03-17, godz. 09:16
Budowa fabryki polimerów zgodnie z planem. Trwa rekrutacja pracowników
Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, trwają już poszukiwania pracowników oraz odbiorców wyprodukowanego w Policach polipropylenu - mówił w środę w "Rozmowach pod Krawatem" Wojciech Wardacki, prezes Zakładów Chemicznych "Police"…
» więcej