Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Jak twierdzi niemiecka agencja prasowa DPA minimum 18 europejskich przedsiębiorstw w obawie przed amerykańskimi sankcjami zrezygnowało z udziału w budowie niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord-Stream 2.
Z kolei tygodnik "Focus" twierdzi, że nowy amerykański prezydent zrezygnuje z sankcji z nadzieją na lepsze stosunki z Niemcami. Faktem jest, że obecnie gazociąg jest nadal budowany.

Przeciwko budowie Nord-Stream 2 protestują kraje bałtyckie, Polska, Ukraina oraz Parlament Europejski.

Niemcy mają nadzieję, że Stany Zjednoczone dojdą w tej sprawie z nimi do porozumienia. Przeciwko nadal są organizacje ekologiczne.

Szef Deutsche Umwelthilfe - Sascha Mueller-Kraenner zapewnił, że ekolodzy nadal będą protestować. - Bez nowego pozwolenia jakiekolwiek prace nad budową gazociągu na niemieckich wodach są zakazane - powiedział ekolog.

Radio Szczecin potwierdziło, że Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii w Hamburgu otrzymał kolejny wniosek koncernu Nord-Stream 2 o wydanie zgody na dokończenie budowy gazociągu na niemieckich wodach terytorialnych.

Poprzednia zgoda utraciła ważność po zaskarżeniu poprzedniej decyzji przez organizacje ekologiczne. Nie podano informacji kiedy kolejna decyzja zostanie podjęta. Na razie rosyjskie specjalistyczne statki układają rury na dnie Bałtyku na wodach duńskich.

Część niemieckich gazet nazywa walkę o dokończenie budowy niemiecko-rosyjskiego gazociągu - międzynarodową rozgrywką pokerową pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami "Nord-Stream2".
Relacja Waldemara Maszewskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty