Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zdzisław Krasnodębski. Fot. www.zdzislawkrasnodebski.eu
Zdzisław Krasnodębski. Fot. www.zdzislawkrasnodebski.eu
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytykuje "obłudną" politykę Europy wobec Rosji. - Gdy głośno padają słowa "potępienia", tak Władimir Putin ma nadal realne wpływy na to, co dzieje się na kontynencie - oceniał profesor Zdzisław Krasnodębski.
Polityk zwracał uwagę - chociażby na przykładzie budowy gazociągu Nord Stream II - że chociaż polityka sankcji jeszcze działa, to wielu polityków niemieckich nieustannie działa na rzecz uruchomienia instalacji.

- Pokazuje też całą obłudę, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji. Z jednej strony oczywiście są sankcje, ostatnio minister spraw zagranicznych Heiko Maas potępił Rosję, jednocześnie jego partia robi wszystko, żeby ta inwestycja została dokończona - powiedział Krasnodębski.

Krasnodębski zwracał też uwagę na ostatnią wizytę Putina na Białorusi i umacnianie reżimu Łukaszenki. Zdaniem polityka PiS, także niewydolność organizacyjna Unii Europejskiej w sprawie szczepionek, to idealna sytuacja dla Rosji, która miała rozpocząć produkcję leku na dużą skalę i będzie mogła to wykorzystać politycznie.
Polityk zwracał uwagę - chociażby na przykładzie budowy gazociągu Nord Stream II - że chociaż polityka sankcji jeszcze działa, to wielu polityków niemieckich nieustannie działa na rzecz uruchomienia instalacji.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Nord Stream jest w interesie Niemiec. To że Nord Stream powstał to efekt protestów polskich polityków kiedy Rosjanie i Niemcy chcieli zbudować gazociąg przez Polskę. Nic dziwnego ze wybudowali go pomijając Polskę.
Kłania się prowadzenie polityki zagranicznej metodą klina... Rosjanie nie bo są bee, Niemcy bee bo wrogi kapitał. My jedynie mężni, dumni i samowystarczalni! I nie będziemy współpracować, nawet jak to jest korzystne dla nas...
ja jestem ciekaw jak zachowywali by się polscy politycy z PO i PiS gdyby byli na miejscu Rosjan i Niemców ? Kto przy zdrowych zmysłach porzuci inwestycję kosztującą miliardy i w 90% ukończoną. Rządy PO i PiS swoją rusofobią doprowadziły do upadku rynku zbytu polskich towarów w Rosji.
Mania zbawców świata i niczym nieuzasadniona przypisywana sobie rola mocarstwa doprowadziło do całkowitego zlekceważenia Polski przez Rosję , a także Kraje UE które uważają Polske za prowokatora, kołtuński zaścianek i kolaboranta USA. Tą opinię podziela większość Polaków, ale to można zmienić tylko przy wyborach parlamentarnych eliminując ze sceny politycznej PO i PiS.
Nie ma Trumpa, nowy prezydent chce poprawy stosunków z UE, a Polska jak zwykle zostanie w czarnej r zyci.
Cała UE przymierza sie do kupna rosyjskiej szczepionki Sputnik, ale polscy politycy wolą uśmiercić naród , niż prosić o sprzedaż rosyjskiego leku.
@zgr-edo - dodałbym jeszcze, że nasz wspaniały kraj z racji swojej rusofobii kupuje od Rosji węgiel z okupowanego Donbasu na Ukrainie, tyle że oficjalnie w papierach jest to Kazachski węgiel. Ruski się źle kojarzy. I to kupuje w niemałych ilościach...
Fiasko planów.
Z sześciu filarów planu europejskiej polityki energetycznej TUSKA ... nie zostało nic.
Wniosek: nie było to dobre dla Niemiec.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty