Nieprawdziwe wyliczenia pod polityczną tezę - tak o pretensjach polityków PO mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Szałabawka.
Szałabawka odpierał te zarzuty. Przypominał, że już w poprzedniej perspektywie unijnej nasz region dostał więcej dzięki działaniom rządu PiS. I teraz ma być podobnie.
- Ja to wiem z Sejmu. Rozmawiam też z posłami, którzy są wręcz troszeczkę na nas źli, że pieniędzy unijnych zachodniopomorskie znowuż dostaje więcej niż inne - algorytmem przeliczania na jednego mieszkańca - że dostajemy tych pieniędzy więcej niż inne województwa - podkreślił.
We wtorek odbędzie się sesja zachodniopomorskiego sejmiku. Gościem ma być Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Waldemar Buda. Jak zapewniał poseł Szałabawka, rozwieje on wszelkie wątpliwości w sprawie podziału funduszy europejskich dla naszego regionu.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
On to wie z Sejmu. "Na gębę" się dowiedział.
"Na gębę" to Sasin i Kamiński dyrygowali np. wyborami kopertowymi, a teraz?
NIEWINNI!
No bo nigdzie nie ma ich podPiSów. A przejebutano prawie 100 mln zł!
W tej mierze PiSiory "na gębę" są - jak zwykle - niewiarygodne.
Bardziej wierzę WYLICZENIOM Marszałka Geblewicza.
Pretensje w sprawie wyborów kieruj do marszałka Grodzkiego z PO. Który specjalnie maksymalnie długo przetrzymał w Senacie ustawę w sprawie wyborów. Tylko po to, aby potem nie było czasu na ich przeprowadzenie, ale można było podmienić kandydatkę Kidawę-Błońską z PO na Trzaskowskiego z PO.
pogadajmy raczej o Sasinie.
Kiedy odda 70 przewalonych publicznych milionów???
Że nie wspomnę o rekompensatach za podwyżki cen prądu
Pretensje w sprawie wyborów kieruj do marszałka Grodzkiego z PO, który dla Trzaskowskiego celowo zablokował je w Senacie. Jednym z głównych powodów wzrostu cen prądu jest wzrost kosztu uprawnień za emisję CO2 dla Polski o 350%, na co zgodziła się premiera Kopacz z PO w 2014 roku. Kolejną przyczyną podwyżki kosztów prądu jest konieczność importu węgla z zagranicy, gdyż krajowe złoża stopniowo wyczerpują się i pozyskiwanie z nich surowców przestaje być opłacalne, a Polska energetyka od wieku oparta jest na węglu.
Pawełku, czyli wina opozycji jest że władza nie potrafi zaplanować wyborów? Od początku było wiadomo że te wybory ciężko będzie w maju zorganizować ale PiS do tego strasznie dążył. Zresztą mamy na ten temat raport NIK, co on twierdzi o tych wyborach? Żadnych błędów nie popełniono? Co ciekawe, jak Pan Banaś wygłaszał w sejmie ten raport PiSowi było tak wstyd że posłowie wyszli z sali :) energetyka oparta jest na węglu, nasz jest coraz droższy a importowanie go to uzależnianie się od Rosji. Co my robimy? Wyrzucamy w błoto ponad miliard złotych na budowę Ostrołęki która i tak zarzucono bo stwierdzono że trzeba jednak budować elektrownie gazowa a wszystko co wybudowano do tej pory trzeba wyburzyć :) temat elektrowni atomowej również nie poszedł do przodu, jest tam gdzie był i 6 lat temu. Może co najwyżej powstała jakaś spółka z pensją zarządu po 20tys/mies. Chyba też jest jakiś raport NIK na ten temat :)
W normalnym kraju, najpierw uchwala się prawo a później przygotowuje karty wyborcze i zleca ich pakowanie i wysyłkę. Niestety w naszego kraju to się nie tyczy. U nas zaczyna się od druku kart, później przepycha się napisaną na kolanie ustawę w trybie natychmiastowym i po nocy przez sejm. Następnie oczekuje się takiego samego postępowania od senatu. A prawda też jest taka, że nie było takiej opcji, aby każdy kto chce zagłosować, dostał na czas pakiet wyborczy do skrzynki.
Zobacz także
2021-11-09, godz. 09:32
Lubczyk: Na granicy powinny stać wojska NATO, należy zaangażować UE
Na granicy polsko-białoruskiej powinny stać wojska NATO, należy zaangażować także Unię Europejską - mówił w Rozmowach pod krawatem poseł klubu Koalicji Polskiej - PSL Radosław Lubczyk.
» więcej
2021-11-08, godz. 08:59
Dobrzyński: Propaganda Łukaszenki ma w Polsce bardzo dobre pudło rezonansowe
Poseł Prawa i Sprawiedliwości komentuje sytuację na granicy Polski z Białorusią: Dopóki temat będzie rezonował w Polsce, podbijany przez opozycję i część mediów, dopóty Łukaszenka będzie prowadził swoją operację ściągania…
» więcej
2021-11-04, godz. 09:17
Magdalena Kochan: zapora na granicy niczego nie załatwi
Granic Polski należy bronić, ale mur jest chybionym rozwiązaniem - uważa Magdalena Kochan. Zdaniem Senator Platformy Obywatelskiej imigrantom, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej należy pomóc, a mur nie zatrzyma napływu…
» więcej
2021-11-03, godz. 09:26
Szałabawka: część opozycji to "pożyteczni idioci" dla Mińska i Moskwy
Część opozycji zobaczyła, że ma w szeregach "pożytecznych idiotów" Putina i Łukaszenki - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Szałabawka.
» więcej
2021-10-29, godz. 09:22
Prezes Fundacji Akademia Muzyki Dawnej: Nasza sztuka trafia na odbiorców
Grono odbiorców jest większe niż można by się spodziewać, ale jest jeszcze wiele do zrobienia.
» więcej
2021-10-28, godz. 09:45
Nowy minister rolnictwa, czyli "konieczne dobre i zdecydowane decyzje"
To dobra decyzja - lider rolniczej Solidarności w regionie komentuje wymianę na stanowisku ministra rolnictwa.
» więcej
2021-10-27, godz. 09:11
Nowa siedziba marszałka i pytania o parking. Radny KO odpowiada
Nowa siedziba marszałka jest bardzo dobrze skomunikowana, zawsze można dojechać tramwajem bądź autobusem - odpowiadał radny Koalicji Obywatelskiej Artur Nycz, pytany w "Rozmowach pod Krawatem" o powstający budynek. Zaplanowano tam 100…
» więcej
2021-10-26, godz. 09:10
Miliony na dokończenie Szafera. Ponad miliard dla regionu
Jak najwięcej inwestycji publicznych panaceum na problemy gospodarcze czasu pandemii - tak o zawartym w Polskim Ładzie Programie Inwestycji Lokalnych mówił w "Rozmowach pod Krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker.
» więcej
2021-10-22, godz. 08:52
Tablica upamiętniająca "Rzeźnika z Niebuszewa": "sprawa jest kontrowersyjna" [ZDJĘCIE]
Historia jest chwytliwa, ale sposób jej wykorzystania: co najmniej kontrowersyjny - szczeciński przewodnik komentuje umieszczenie na ścianie kamienicy tablicy poświęconej "Rzeźnikowi z Niebuszewa".
» więcej
2021-10-18, godz. 09:31
Brudziński: Słowa Merkel powinny trafić przede wszystkim do opozycji totalnej
To przede wszystkim powinno trafić do opozycji totalnej - w ten sposób europoseł Joachim Brudziński odniósł się w "Rozmowach pod Krawatem" do słów Angeli Merkel.
» więcej
2021-10-15, godz. 08:52
Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi
To moment, który pozwala uświadomić sobie, że nie ma niczego ważniejszego niż zdrowie - tak Małgorzata Jacyna-Witt mówiła w "Rozmowach pod krawatem" o chwili, kiedy wykryto u niej guza piersi.
» więcej
2021-10-06, godz. 12:18
P. Krzystek i O. Geblewicz - naczynia połączone
Były radny Bezpartyjnych ujawnia kulisy współpracy prezydenta Szczecina z Koalicją Obywatelską w radzie miasta i sejmiku: - W mieście Piotr Krzystek może się czuć "swobodnie", a w zamian za to Bezpartyjni nic nie chcieli w rządzonym…
» więcej
2021-10-06, godz. 09:17
"Klub radnych, który jest tylko statystą, nie ma wpływu na żadne istotne decyzje"
"Operacja do której dojrzewał od dłuższego czasu", bo klub nie powinien być "statystą" - tak radny zachodniopomorskiego sejmiku Artur Wezgraj tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem" powody odejścia z Bezpartyjnych.
» więcej
2021-10-05, godz. 10:26
Przekonał protestujących do rozmowy, dialog trwa
Udało mu się nawiązać dialog z protestującymi, którzy wcześniej nie chcieli rozmawiać z rządem - tak o nowym wiceministrze zdrowia mówił w "Rozmowach pod krawatem" szef resortu, minister Adam Niedzielski.
» więcej
2021-10-05, godz. 09:18
"Oswoić" covid-19 jak grypę. Szczepienie każdego roku?
Liczy, że czwarta fala pandemii będzie ostatnim poważnym zagrożeniem koronawirusem w Polsce - minister zdrowia, Adam Niedzielski mówił też w "Rozmowach pod krawatem", że w kolejnych miesiącach nie powinniśmy notować takiej liczby…
» więcej