Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Poseł Szałabawka apelował do prezydenta Krzystka, aby ten myślał o drogach dojazdowych do planowanej budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Poseł Szałabawka apelował do prezydenta Krzystka, aby ten myślał o drogach dojazdowych do planowanej budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Arogancja i upokarzanie kierowców, prezydent Szczecina "rozkopał miasto", żeby otwierać nowe ulice w czasie kampanii wyborczej w 2023 roku - wyliczał w "Rozmowach pod krawatem" Radia Szczecin poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Szałabawka.
Prawo i Sprawiedliwość w szczecińskiej radzie miasta jest w opozycji. Szałabawka niegdyś był radnym i - jak podkreślał - nie raz krytykował Piotra Krzystka za, w jego ocenie, błędy w planowaniu inwestycji drogowych.

- Jest to lekceważenie mieszkańców i arogancja oraz upokarzanie kierowców. To widać na każdym kroku... To jest skandal: miasto, w którym nie ma miejsc do parkowania, doradcy prezydenta Krzystka, którzy wszystko robią, żeby kierowcy nie mogli się swobodnie poruszać po naszym mieście - ocenił Szałabawka.

Poseł Szałabawka apelował do prezydenta Krzystka, aby ten myślał o drogach dojazdowych do planowanej budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Polityk PiS podkreślał, że ta inwestycja na pewno powstanie.
- Jest to lekceważenie mieszkańców i arogancja oraz upokarzanie kierowców. To widać na każdym kroku... To jest skandal: miasto, w którym nie ma miejsc do parkowania, doradcy prezydenta Krzystka, którzy wszystko robią, żeby kierowcy nie mogli się swobodnie poruszać po naszym mieście - ocenił Szałabawka.

7 komentarzy

"Poseł Szałabawka apelował do prezydenta Krzystka, aby ten myślał o drogach dojazdowych
do planowanej budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Polityk PiS podkreślał, że ta inwestycja na pewno powstanie."

Nie ma przetargu na ZOS. Premier znowu okłamał. Kiedy promy i SKM? Proszę zająć tymi tematami. Na pewno będą te inwestycje? Radio Szczecin proszę aby zrelacjonować postępy na kolei i co aktualnie powstaje w stoczni szczecińskiej. Może lokalne struktury pis zorganizują zwiedzanie stoczni, aby mieszkańcy mogli obejrzeć odbudowę przemysłu stoczniowego ? Chciałbym również uczestniczyć w tym wydarzeniu i podziwiać ciężką pracę pani Jacyny-Witt.
Szkoda, że odpowiedzialni za planowanie prac drogowych nie przejmują się takimi uwagami i utrudnianie życia kierowcom stało się już szczecińską tradycją. Oczywiście zawsze jest jedno tłumaczenie - wszystkiemu winne są zobowiązania finansowe i terminy, które i tak nie są dotrzymywane, bo opóźnienia to kolejna lokalna tradycja.
bezczelne kłamstwa i szczucie Szałabawki! Kończą się terminy rozliczenia kasy z Unii Europejskiej, która na te cele została nam przydzielona.
jeśli TERAZ Szczecin tej kasy nie wykorzysta, to będzie dotychczasowe pieniądze musiał zwrócić, a nowych NIE BĘDZIE. i co? PiS da?
Przysrywanie miastu, w sytuacji, gdy przez nieudolność PiS wszyscy Polacy będą finansowo tracić z uwagi na kary za Turów, a za chwilę i za Izbę Dyscyplinarną - jest po prostu chamską zagrywką
Były strażnik miejski przemówił. Proponuje mniej remontów. Super plan.
Pan Szałabawka mówi o arogancji? Proszę sobie przypomnieć głosy sprzeciwu mieszkańców odnośnie budowy pomnika Pana L.Kaczyńskiego i co Pan wówczas zrobił. Bo tak się składa, że wiele osób pamięta Pana zachowanie…
Najkrócej mówiąc.
Korki w planowaniu ... magistratu.
Bilans korków:
1. Stracone miliony zł ... w spalonym paliwie,
2. Dodatkowe zanieczyszczenie powietrza ... CO2 i tlenkami azotu,
3. Strata czasu ... w staniu bez celu.
4. Nadszarpnięty autorytet ... p. Prezydenta i jego akolitów.Stracony czas
Koncentracja robót drogowych w Szczecinie w jednym czasie , których konsekwencją jest ogólna kongestia (po naszemu: korki albo zaparcia :-) ) jest symulacją stanu w którym w Szczecinie na niecałe 400 tys. mieszkańców będzie np. 500-600 tys. samochodów . Dzięki temu kierowcy już teraz w własnej skórze doświadczą tego , że samochód prywatny mieście stanie się przedmiotem funkcjonalnie bezsensownym , bo po pierwsze nie będzie jak jechać a po drugie , że jak już się nim nim ruszy, to potem się nie zaparkuje. Po zakończeniu wszystkich obecnych remontów i nawet po wybudowaniu zachodniej obwodnicy przy obecnym trendzie wzrostowym ilości samochodów prędzej czy później miasto stanie się jednym wielkim korkiem. Już dziś a może nawet już wczoraj pora na zmianę myślenia o przemieszczaniu się i poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań. Oczywiście miasto musi zagęszczać sieć KM i czynić ja bardziej zorganizowaną i przyjazną mieszkańcom.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty