Nieprawdziwe wyliczenia pod polityczną tezę - tak o pretensjach polityków PO mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Szałabawka.
Szałabawka odpierał te zarzuty. Przypominał, że już w poprzedniej perspektywie unijnej nasz region dostał więcej dzięki działaniom rządu PiS. I teraz ma być podobnie.
- Ja to wiem z Sejmu. Rozmawiam też z posłami, którzy są wręcz troszeczkę na nas źli, że pieniędzy unijnych zachodniopomorskie znowuż dostaje więcej niż inne - algorytmem przeliczania na jednego mieszkańca - że dostajemy tych pieniędzy więcej niż inne województwa - podkreślił.
We wtorek odbędzie się sesja zachodniopomorskiego sejmiku. Gościem ma być Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Waldemar Buda. Jak zapewniał poseł Szałabawka, rozwieje on wszelkie wątpliwości w sprawie podziału funduszy europejskich dla naszego regionu.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
On to wie z Sejmu. "Na gębę" się dowiedział.
"Na gębę" to Sasin i Kamiński dyrygowali np. wyborami kopertowymi, a teraz?
NIEWINNI!
No bo nigdzie nie ma ich podPiSów. A przejebutano prawie 100 mln zł!
W tej mierze PiSiory "na gębę" są - jak zwykle - niewiarygodne.
Bardziej wierzę WYLICZENIOM Marszałka Geblewicza.
Pretensje w sprawie wyborów kieruj do marszałka Grodzkiego z PO. Który specjalnie maksymalnie długo przetrzymał w Senacie ustawę w sprawie wyborów. Tylko po to, aby potem nie było czasu na ich przeprowadzenie, ale można było podmienić kandydatkę Kidawę-Błońską z PO na Trzaskowskiego z PO.
pogadajmy raczej o Sasinie.
Kiedy odda 70 przewalonych publicznych milionów???
Że nie wspomnę o rekompensatach za podwyżki cen prądu
Pretensje w sprawie wyborów kieruj do marszałka Grodzkiego z PO, który dla Trzaskowskiego celowo zablokował je w Senacie. Jednym z głównych powodów wzrostu cen prądu jest wzrost kosztu uprawnień za emisję CO2 dla Polski o 350%, na co zgodziła się premiera Kopacz z PO w 2014 roku. Kolejną przyczyną podwyżki kosztów prądu jest konieczność importu węgla z zagranicy, gdyż krajowe złoża stopniowo wyczerpują się i pozyskiwanie z nich surowców przestaje być opłacalne, a Polska energetyka od wieku oparta jest na węglu.
Pawełku, czyli wina opozycji jest że władza nie potrafi zaplanować wyborów? Od początku było wiadomo że te wybory ciężko będzie w maju zorganizować ale PiS do tego strasznie dążył. Zresztą mamy na ten temat raport NIK, co on twierdzi o tych wyborach? Żadnych błędów nie popełniono? Co ciekawe, jak Pan Banaś wygłaszał w sejmie ten raport PiSowi było tak wstyd że posłowie wyszli z sali :) energetyka oparta jest na węglu, nasz jest coraz droższy a importowanie go to uzależnianie się od Rosji. Co my robimy? Wyrzucamy w błoto ponad miliard złotych na budowę Ostrołęki która i tak zarzucono bo stwierdzono że trzeba jednak budować elektrownie gazowa a wszystko co wybudowano do tej pory trzeba wyburzyć :) temat elektrowni atomowej również nie poszedł do przodu, jest tam gdzie był i 6 lat temu. Może co najwyżej powstała jakaś spółka z pensją zarządu po 20tys/mies. Chyba też jest jakiś raport NIK na ten temat :)
W normalnym kraju, najpierw uchwala się prawo a później przygotowuje karty wyborcze i zleca ich pakowanie i wysyłkę. Niestety w naszego kraju to się nie tyczy. U nas zaczyna się od druku kart, później przepycha się napisaną na kolanie ustawę w trybie natychmiastowym i po nocy przez sejm. Następnie oczekuje się takiego samego postępowania od senatu. A prawda też jest taka, że nie było takiej opcji, aby każdy kto chce zagłosować, dostał na czas pakiet wyborczy do skrzynki.
Zobacz także
2021-03-30, godz. 10:27
Wiceminister: Chcemy, żeby szczepienia były prowadzone dużo szerzej
Nowy harmonogram szczepień, przygotowanie do podawania dawek leku większej liczby osób i w łatwo dostępnych punktach. We wtorek na godzinę 15 zaplanowano konferencję premiera Morawieckiego, który poinformuje o szczegółach - mówił…
» więcej
2021-03-29, godz. 10:30
Baltic Pipe elementem dywersyfikacji dostaw. "Jest potrzebny"
Specjalista zarządzania ryzykiem, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego o roli gazociągu Baltic Pipe: - Ta inwestycja pozwoli na gospodarczy rozwój Polski - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" profesor Waldemar Tarczyński.
» więcej
2021-03-29, godz. 09:48
Sądowe pozwy przeciwko Akademii Sztuki
Przynajmniej dwa pozwy przeciwko Akademii Sztuki w Szczecinie wpłynęły do sądu pracy w Szczecinie - informacje potwierdza rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Tomasz Szaj.
» więcej
2021-03-29, godz. 09:13
Rektor US: Tarcze antykryzysowe istotnym elementem w walce z ekonomicznymi skutkami pandemii
Rządowa pomoc potrzebna, choć gospodarka teraz "jedzie na oparach". Kluczowe wydaje się zaszczepienie i mądre zachowanie Polaków - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" rektor Uniwersytetu Szczecińskiego Waldemar Tarczyński.
» więcej
2021-03-25, godz. 11:02
"Mieliśmy szansę zamknąć sprawę placu Orła Białego"
Szczecińska radna Szymona Hołowni w "Rozmowach pod Krawatem" krytykuje Urząd Miasta za działania w sprawie placu Orła Białego.
» więcej
2021-03-25, godz. 09:24
Czym może zajmować się Radio Szczecin? Przemyślenia szczecińskiej radnej
Szczecińska radna Polski 2050 Szymona Hołowni ma problem. - Radio Szczecin rozdmuchuje konflikt w Akademii Sztuki - mówiła Edyta Łongiewska-Wijas w "Rozmowach pod Krawatem".
» więcej
2021-03-24, godz. 09:56
"Mam głęboką nadzieję, że rząd dobrej zmiany utrzyma większość"
Wierzy, że niezależnie od różnic i dyskusji rząd Zjednoczonej Prawicy utrzyma większość w tej kadencji - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" poseł PiS Michał Jach. To odpowiedź na pytanie o konflikt w Porozumieniu Jarosława Gow…
» więcej
2021-03-24, godz. 09:21
Poseł PiS sceptycznie o głosowaniu w sprawie zdjęcia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu
Poseł PiS sceptycznie o głosowaniu w Senacie w sprawie zdjęcia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu: - Platforma Obywatelska i jej koalicjanci pewnie na to nie pozwolą, marszałek Grodzki nie da szans wymiarowi sprawiedliwości na oczyszczenie…
» więcej
2021-03-23, godz. 11:09
Radny PiS krytykuje działania miasta dotyczące utrzymania zieleni
Wzywa do działania ogrodnika miejskiego, zwraca uwagę na wycinki drzew w mieście - radny klubu PiS Marcin Pawlicki w "Rozmowach pod Krawatem" krytykował działania prezydenta i urzędników dotyczące utrzymania stanu zieleni i wycinki…
» więcej
2021-03-23, godz. 09:02
"Są merytoryczne argumenty przeciw budowie wieżowca"
Przede wszystkim mieszkańcy nie chcą w okolicy 18-piętrowego wieżowca - tak o sprawie inwestycji przy ul. Wszystkich Świętych w Szczecinie mówił szef - opozycyjnego w Radzie Miasta Szczecin - klubu Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2021-03-22, godz. 10:17
Posłanka Nowej Lewicy o przypadkach męskiej macicy oraz co z tego (nie) wynika
Skomplikowane medycznie przypadki osób z macicami - posłanka Nowej Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska w "Rozmowach pod krawatem" tak wyjaśniała wypowiedź partyjnej koleżanki.
» więcej
2021-03-19, godz. 09:42
Konflikt w Akademii Sztuki. Prorektor komentuje sprawę
To konflikt, który toczy każdą uczelnię, ale on nie zawsze trafia do mediów - powiedział w "Rozmowach pod Krawatem" prorektor ds. artystyczno-naukowych Akademii Sztuki w Szczecinie Mikołaj Iwański o personalnym konflikcie na uczelni…
» więcej
2021-03-18, godz. 10:27
Wraca sprawa budowy wieżowca przy Wszystkich Świętych
Urząd Miasta nie ma nic do ukrycia i działa z pełną otwartością - tak sprawę kontrowersyjnych planów budowy wieżowca w Szczecinie skomentował zastępca prezydenta miasta.
» więcej
2021-03-17, godz. 10:00
Fabryka polimerów dźwignią rozwoju polskich firm
To będzie szansa dla polskich producentów na cięcie kosztów produkcji. Taką możliwość ma im stworzyć nowa fabryka polimerów, którą budują Zakłady Chemiczne Police.
» więcej
2021-03-17, godz. 09:16
Budowa fabryki polimerów zgodnie z planem. Trwa rekrutacja pracowników
Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, trwają już poszukiwania pracowników oraz odbiorców wyprodukowanego w Policach polipropylenu - mówił w środę w "Rozmowach pod Krawatem" Wojciech Wardacki, prezes Zakładów Chemicznych "Police"…
» więcej