Nieprawdziwe wyliczenia pod polityczną tezę - tak o pretensjach polityków PO mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Szałabawka.
Szałabawka odpierał te zarzuty. Przypominał, że już w poprzedniej perspektywie unijnej nasz region dostał więcej dzięki działaniom rządu PiS. I teraz ma być podobnie.
- Ja to wiem z Sejmu. Rozmawiam też z posłami, którzy są wręcz troszeczkę na nas źli, że pieniędzy unijnych zachodniopomorskie znowuż dostaje więcej niż inne - algorytmem przeliczania na jednego mieszkańca - że dostajemy tych pieniędzy więcej niż inne województwa - podkreślił.
We wtorek odbędzie się sesja zachodniopomorskiego sejmiku. Gościem ma być Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Waldemar Buda. Jak zapewniał poseł Szałabawka, rozwieje on wszelkie wątpliwości w sprawie podziału funduszy europejskich dla naszego regionu.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
On to wie z Sejmu. "Na gębę" się dowiedział.
"Na gębę" to Sasin i Kamiński dyrygowali np. wyborami kopertowymi, a teraz?
NIEWINNI!
No bo nigdzie nie ma ich podPiSów. A przejebutano prawie 100 mln zł!
W tej mierze PiSiory "na gębę" są - jak zwykle - niewiarygodne.
Bardziej wierzę WYLICZENIOM Marszałka Geblewicza.
Pretensje w sprawie wyborów kieruj do marszałka Grodzkiego z PO. Który specjalnie maksymalnie długo przetrzymał w Senacie ustawę w sprawie wyborów. Tylko po to, aby potem nie było czasu na ich przeprowadzenie, ale można było podmienić kandydatkę Kidawę-Błońską z PO na Trzaskowskiego z PO.
pogadajmy raczej o Sasinie.
Kiedy odda 70 przewalonych publicznych milionów???
Że nie wspomnę o rekompensatach za podwyżki cen prądu
Pretensje w sprawie wyborów kieruj do marszałka Grodzkiego z PO, który dla Trzaskowskiego celowo zablokował je w Senacie. Jednym z głównych powodów wzrostu cen prądu jest wzrost kosztu uprawnień za emisję CO2 dla Polski o 350%, na co zgodziła się premiera Kopacz z PO w 2014 roku. Kolejną przyczyną podwyżki kosztów prądu jest konieczność importu węgla z zagranicy, gdyż krajowe złoża stopniowo wyczerpują się i pozyskiwanie z nich surowców przestaje być opłacalne, a Polska energetyka od wieku oparta jest na węglu.
Pawełku, czyli wina opozycji jest że władza nie potrafi zaplanować wyborów? Od początku było wiadomo że te wybory ciężko będzie w maju zorganizować ale PiS do tego strasznie dążył. Zresztą mamy na ten temat raport NIK, co on twierdzi o tych wyborach? Żadnych błędów nie popełniono? Co ciekawe, jak Pan Banaś wygłaszał w sejmie ten raport PiSowi było tak wstyd że posłowie wyszli z sali :) energetyka oparta jest na węglu, nasz jest coraz droższy a importowanie go to uzależnianie się od Rosji. Co my robimy? Wyrzucamy w błoto ponad miliard złotych na budowę Ostrołęki która i tak zarzucono bo stwierdzono że trzeba jednak budować elektrownie gazowa a wszystko co wybudowano do tej pory trzeba wyburzyć :) temat elektrowni atomowej również nie poszedł do przodu, jest tam gdzie był i 6 lat temu. Może co najwyżej powstała jakaś spółka z pensją zarządu po 20tys/mies. Chyba też jest jakiś raport NIK na ten temat :)
W normalnym kraju, najpierw uchwala się prawo a później przygotowuje karty wyborcze i zleca ich pakowanie i wysyłkę. Niestety w naszego kraju to się nie tyczy. U nas zaczyna się od druku kart, później przepycha się napisaną na kolanie ustawę w trybie natychmiastowym i po nocy przez sejm. Następnie oczekuje się takiego samego postępowania od senatu. A prawda też jest taka, że nie było takiej opcji, aby każdy kto chce zagłosować, dostał na czas pakiet wyborczy do skrzynki.
Zobacz także
2020-04-21, godz. 10:08
Michał Wypij: Zjednoczona Prawica monolitem
Nie ma zagrożenia dla Zjednoczonej Prawicy - zapewniał w "Rozmowie pod krawatem" polityk Porozumienia, Michał Wypij.
» więcej
2020-04-21, godz. 09:15
Rozmowy o zmianie konstytucji: Do kompromisu daleko
Do kompromisu daleko, ale w czasach kryzysu politycy koalicji rządzącej i opozycji powinni rozmawiać. Porozumienie podtrzymuje propozycję zmiany konstytucji i jednej, siedmioletniej kadencji prezydenta - mówił w "Rozmowach pod krawatem"…
» więcej
2020-04-20, godz. 12:18
Wiceprezydent Szczecina apeluje do rządu, na razie bez komentarza wojewody
Wojewoda na razie nie komentuje sprawy listu, jaki do rządu wysłał wiceprezydent Szczecina.
» więcej
2020-04-20, godz. 10:31
Koronawirus uderzył w ruch przygraniczny. A wiele osób z tego żyje...
Szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej mówi o dylematach czasu epidemii - Łukasz Tyszler w "Rozmowie pod krawatem" przyznał, że nie ma łatwej recepty na rozwiązanie problemów ludzi pracujących na pograniczu.
» więcej
2020-04-20, godz. 09:12
Tyszler o kampanii prezydenckiej kandydatki KO: Nie bardzo to wszystko śledzę
Mało kogo w ogóle interesuje kampania - tak szef klubu radnych miejskich Koalicji Obywatelskiej Łukasz Tyszler odpowiadał na pytanie o poczynania kandydatki jego ugrupowania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz jej sztabu.
» więcej
2020-04-16, godz. 12:15
Poseł PiS: Sejm musiał się zająć teraz m.in. ustawą dotyczącą aborcji
Sejm musiał teraz zająć się wniesioną przez obywateli ustawą dotyczącą aborcji, bo nie miał wyjścia, takie są procedury - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos.
» więcej
2020-04-16, godz. 09:07
Poseł PiS: część opozycji uważa, że "im jest gorzej, tym lepiej"
- Jednym głosem można chwalić działania ministra zdrowia, by jednocześnie twierdzić, że "zabiera się nam wolności obywatelskie" i w tym samym czasie domagać się stanu wyjątkowego, w którym władza faktycznie może wolności zabrać…
» więcej
2020-04-15, godz. 10:46
"Każdy z prezesów prowadzi swoją politykę w zakresie zatrudniania i współpracy"
Niewiele wie na ten temat; prosi, by pytać prezesa "Tramwaje Szczecińskie Spółka z o.o." - tak prezydent Szczecina, Piotr Krzystek odpowiadał na pytanie dotyczące podpisania przez lokalnego polityka umowy z miejską spółką.
» więcej
2020-04-15, godz. 09:10
Prezydent Szczecina: Strategia ministra Szumowskiego jest niezła
Utrzymać aktywność miasta, zadbać o działające w Szczecinie firmy i lokalną gospodarkę - tak o strategii urzędu w dobie pandemii koronawirusa mówił w środę prezydent Piotr Krzystek w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2020-04-14, godz. 09:09
Rząd przedstawi rekomendacje dot. warunków przeprowadzenia wyborów
To będzie kluczowy tydzień dla wyborów, zbliża się czas decyzji w tej sprawie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, prof. Jacek Kurzępa.
» więcej
2020-04-09, godz. 10:43
Caritas w walce z epidemią
Caritas ma plany przeznaczenia 20 milionów złotych na pomoc w walce z epidemią.
» więcej
2020-04-09, godz. 09:18
"Zmieniła się forma, ale istota Wielkanocy pozostaje"
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik mówił w "Rozmowach pod krawatem", że obecnie rekordy biją transmisje mszy świętych, a internet to dobre miejsce, aby zamanifestować swoją wiarę.
» więcej
2020-04-08, godz. 10:23
Sochański zapytany o wybory korespondencyjne. Tak odpowiedział
W krajach demokratycznych funkcjonuje głosowanie korespondencyjne - mówił w "Rozmowach pod krawatem" szczeciński prawnik Bartłomiej Sochański.
» więcej
2020-04-07, godz. 09:13
Lubczyk z PSL: wybory będą bezpiecznie, gdy sytuacja będzie ustabilizowana
Liczy na stan klęski żywiołowej, żeby "firmy mogły się odbudować" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł PSL Radosław Lubczyk.
» więcej
2020-04-02, godz. 08:59
Posłanka Lewicy: To nie czas na polityczne wojny
Nie możemy dopuścić, żeby Sejm nie pracował. Gdyby do tego doszło, posłowie nie mieliby kontroli nad rządem - mówiła w "Rozmowach pod krawatem" posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.
» więcej