Nieprawdziwe wyliczenia pod polityczną tezę - tak o pretensjach polityków PO mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Szałabawka.
Szałabawka odpierał te zarzuty. Przypominał, że już w poprzedniej perspektywie unijnej nasz region dostał więcej dzięki działaniom rządu PiS. I teraz ma być podobnie.
- Ja to wiem z Sejmu. Rozmawiam też z posłami, którzy są wręcz troszeczkę na nas źli, że pieniędzy unijnych zachodniopomorskie znowuż dostaje więcej niż inne - algorytmem przeliczania na jednego mieszkańca - że dostajemy tych pieniędzy więcej niż inne województwa - podkreślił.
We wtorek odbędzie się sesja zachodniopomorskiego sejmiku. Gościem ma być Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Waldemar Buda. Jak zapewniał poseł Szałabawka, rozwieje on wszelkie wątpliwości w sprawie podziału funduszy europejskich dla naszego regionu.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
On to wie z Sejmu. "Na gębę" się dowiedział.
"Na gębę" to Sasin i Kamiński dyrygowali np. wyborami kopertowymi, a teraz?
NIEWINNI!
No bo nigdzie nie ma ich podPiSów. A przejebutano prawie 100 mln zł!
W tej mierze PiSiory "na gębę" są - jak zwykle - niewiarygodne.
Bardziej wierzę WYLICZENIOM Marszałka Geblewicza.
Pretensje w sprawie wyborów kieruj do marszałka Grodzkiego z PO. Który specjalnie maksymalnie długo przetrzymał w Senacie ustawę w sprawie wyborów. Tylko po to, aby potem nie było czasu na ich przeprowadzenie, ale można było podmienić kandydatkę Kidawę-Błońską z PO na Trzaskowskiego z PO.
pogadajmy raczej o Sasinie.
Kiedy odda 70 przewalonych publicznych milionów???
Że nie wspomnę o rekompensatach za podwyżki cen prądu
Pretensje w sprawie wyborów kieruj do marszałka Grodzkiego z PO, który dla Trzaskowskiego celowo zablokował je w Senacie. Jednym z głównych powodów wzrostu cen prądu jest wzrost kosztu uprawnień za emisję CO2 dla Polski o 350%, na co zgodziła się premiera Kopacz z PO w 2014 roku. Kolejną przyczyną podwyżki kosztów prądu jest konieczność importu węgla z zagranicy, gdyż krajowe złoża stopniowo wyczerpują się i pozyskiwanie z nich surowców przestaje być opłacalne, a Polska energetyka od wieku oparta jest na węglu.
Pawełku, czyli wina opozycji jest że władza nie potrafi zaplanować wyborów? Od początku było wiadomo że te wybory ciężko będzie w maju zorganizować ale PiS do tego strasznie dążył. Zresztą mamy na ten temat raport NIK, co on twierdzi o tych wyborach? Żadnych błędów nie popełniono? Co ciekawe, jak Pan Banaś wygłaszał w sejmie ten raport PiSowi było tak wstyd że posłowie wyszli z sali :) energetyka oparta jest na węglu, nasz jest coraz droższy a importowanie go to uzależnianie się od Rosji. Co my robimy? Wyrzucamy w błoto ponad miliard złotych na budowę Ostrołęki która i tak zarzucono bo stwierdzono że trzeba jednak budować elektrownie gazowa a wszystko co wybudowano do tej pory trzeba wyburzyć :) temat elektrowni atomowej również nie poszedł do przodu, jest tam gdzie był i 6 lat temu. Może co najwyżej powstała jakaś spółka z pensją zarządu po 20tys/mies. Chyba też jest jakiś raport NIK na ten temat :)
W normalnym kraju, najpierw uchwala się prawo a później przygotowuje karty wyborcze i zleca ich pakowanie i wysyłkę. Niestety w naszego kraju to się nie tyczy. U nas zaczyna się od druku kart, później przepycha się napisaną na kolanie ustawę w trybie natychmiastowym i po nocy przez sejm. Następnie oczekuje się takiego samego postępowania od senatu. A prawda też jest taka, że nie było takiej opcji, aby każdy kto chce zagłosować, dostał na czas pakiet wyborczy do skrzynki.
Zobacz także
2020-03-25, godz. 09:17
Dobrzyński: Opozycja liczy na kryzys, który zaszkodzi prezydentowi
Opozycja liczy na kryzys, który zaszkodzi prezydentowi Andrzejowi Dudzie, stąd żądania przełożenia daty wyborów - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
» więcej
2020-03-24, godz. 11:02
Dlaczego opozycja chce przełożyć wybory? Ocena europosła PiS-u
Presja na przełożenie wyborów wynika z nieprzygotowania opozycji i jest próbą grania na czas - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski.
» więcej
2020-03-24, godz. 09:18
Waszczykowski: Unia Europejska jest sparaliżowana i nie wyciągnęła wniosków
Unia Europejska jest sparaliżowana, nie wyciągnęła wniosków z wcześniejszych epidemii - mówił w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytycznie oceniając działania organizacji w obliczu Covid-19.
» więcej
2020-03-23, godz. 10:29
"Nie można zostawić bez opieki innych pacjentów", czyli przygotowanie do szczytu epidemii
Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego mówił o sytuacji systemu zdrowotnego w Polsce w kontekście koronawirusa: profesor Bogusław Machaliński zwracał uwagę, że tak jak trzeba przewidywać możliwy rozwój pandemii w kraju, tak…
» więcej
2020-03-19, godz. 09:19
"Jesteśmy na początku całego kryzysu"
Chwalił rozwiązanie rządu Mateusza Morawieckiego. Gościem "Rozmowy pod Krawatem" był europoseł z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej - profesor Bogusław Liberadzki.
» więcej
2020-03-18, godz. 12:10
Wybory na rektora. "PUM świetnie wywiązał się z organizacji"
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie świetnie wywiązał się z organizacji wyborów rektora - komentował profesor Maciej Drzonek. Odbyły się one we wtorek.
» więcej
2020-03-18, godz. 10:18
"Żeby wybory zostały przełożone, powinien zostać ogłoszony stan wyjątkowy"
Państwo w sytuacji zagrożenia potrzebuje silnego przywódcy - uważa politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2020-03-18, godz. 09:12
Politolog: To, co robi prezydent, jest naturalne i związane z wykonywaniem jego funkcji
Kampania wyborcza musi się dostosować do tej wyjątkowej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy - mówił w "Rozmowach pod krawatem" prof. Maciej Drzonek.
» więcej
2020-03-17, godz. 09:10
"Nie ma co liczyć na solidarność w krajach UE, w których panuje pandemia"
Unia Europejska niewiele ma do zrobienia w obecnej sytuacji, bo nawet traktaty jej nie przewidują - mówi eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski.
» więcej
2020-03-16, godz. 10:42
Koronawirus. Nie tyle śmierci, ile chce statystyka
Śmiertelność zarażonych koronawirusem jest dużo niższa niż podawana do wiadomości publicznej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego.
» więcej
2020-03-12, godz. 09:08
Minister Maciej Kopeć: egzaminy nie są zagrożone
Harmonogram egzaminów maturalnych i ósmoklasistów w tym momencie nie jest zagrożony - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty Maciej Kopeć.
» więcej
2020-03-11, godz. 10:26
Agresor z CH Kaskada pod nadzorem policji
Policja zatrzymała mężczyznę, który pod koniec lutego chodził z nożem po szczecińskim Centrum Handlowym Kaskada. Nikt w tej sytuacji nie ucierpiał fizycznie - mówił w Rozmowie pod krawatem Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie…
» więcej
2020-03-10, godz. 09:20
Krasnodębski: Unia powinna zamknąć granice i wprowadzić kontrole
Trzeba rozważyć zamknięcie granic wewnątrz Unii Europejskiej w związku z koronawirusem - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski.
» więcej
2020-03-09, godz. 09:23
Senator PO przeprosiła kobiety za obniżone emerytury
Magdalena Kochan z Platformy Obywatelskiej przeprasza kobiety za obniżone emerytury. W "Rozmowie pod krawatem" przyznała, że "ustawodawca popełnił błąd", a ówczesny Sejm tego błędu nie poprawił.
» więcej
2020-03-05, godz. 09:30
Specustawa: poseł PSL o nadchodzącym głosowaniu senatorów
Poseł PSL liczy, że kierowany przez opozycję Senat zachowa się odpowiedzialnie i przegłosuje przyjętą już w Sejmie specustawę w sprawie profilaktyki i zwalczania koronawirusa. Bo - jak tłumaczył Jarosław Rzepa - rząd w tej sytuacji…
» więcej