Nie tylko kwestia unijnych pieniędzy, ale też przerywane łańcuchy dostaw, braki materiałów i pracowników. Zastępca prezydenta Szczecina tłumaczy przyczyny kłopotów na ulicach - opóźnienia i spiętrzenie remontów, które powodują kolejne utrudnienia.
Michał Przepiera w "Rozmowach pod Krawatem" wyjaśniał, że kłopoty z realizacją inwestycji występują na całym świecie. - Lockdown, który rok temu wydawało się, że wszystko zakłóci, na krótki okres oczywiście wszystko zablokował, natomiast potem dość dobrze ten ubiegły rok przebiegał. Natomiast ten rok jest fatalny, jeśli chodzi o łańcuch dostaw. Proszę zwrócić uwagę, jakie są problemy z rynkiem pracownika i z rynkiem materiałów. Co z tego, że mamy ekipę budowlaną, która ma wmontować określony materiał. Jesteśmy na to wszystko umówieni, skoro nie możemy zrobić tego materiału - powiedział Przepiera.
Urzędnicy tłumaczą również, że nagromadzenie prac to wynik tego, że większość jest współfinansowana z dotacji unijnych i trzeba je zakończyć w odpowiednich terminach, aby dofinansowanie nie przepadło.
Urzędnicy tłumaczą również, że nagromadzenie prac to wynik tego, że większość jest współfinansowana z dotacji unijnych i trzeba je zakończyć w odpowiednich terminach, aby dofinansowanie nie przepadło.
Dodaj komentarz 10 komentarzy
Czyli, co złego, to nie my.
@Stetinensis - zapytaj się swoich specjalistów z PISu od stępki, opóźnionego kijewa i obwodnicy przecławia, zarżniętej fabryki ST3 offshore i pełnej sukcesów finansowych gryffi - co u nich dobrego.
co on bredzi?! A budowy które trwają i maja się dobrze TRZY NA RAZ!!! obok Drobi mexu na końcu Dąbia... Usprawiedliwia firmy które podpisały umowy z miastem, to albo jest naiwny albo ma z tego profity... Pozwalacie wybudować potężne hale ale chodników nie można zrobić wzdłuż drogi do tych obiektów?! Nie bez powodu jesteś z-ca prezydenta...
Bo widzisz @ Pablo E...
Zarówno on jak i niektórzy komentujący uważają że w tych halach pracownikami fizycznymi będą kiedyś nieroby z PIS-u , dziś pobierający 500 + ; a kadra z PO porusza się autami więc po co im chodnik ?! Nie zauważyłeś jeszcze że w komentarzach na RS jak ktoś nie ma merytorycznego argumentu to zaraz dopina drugiemu łatkę PIS-owca ?
Najśmieszniejsze że robi to z bezsilności PO wobec wyboru Narodu nie zdając sobie sprawy jak się ośmiesza twierdząc jak to było świetnie zamiast mówić jak będzie świetnie. No ale dotychczas nie usłyszałem odpowiedzi na słynne już pytanie " Gdzie Nasz program ?? "
@Nomis
No, no ...
@Stetinensis - tak nie stwierdziłem jak Pan to skomentował, wiem iż to pewnie niezbyt ciekawe, ale trzeba by odsłuchać całego wywiadu, gdyż nawet tak uogólnić nie można,
@Pablo E. - przyjmuję słowa poza profitami i nie dlatego, że Pański nick wskazuje by mieć się na baczności,
@Nomis - zarzuca Pan innym a sam w sumie to samo zastosował - skąd Pan wie co ja uważam, jak nic takiego w kwestiach, które Pan opisuje nie padło, ba w ogóle takiej tematyki w rozmowie nie poruszano, a w ogóle by Pan jednak wiedział, to jak tak nie uważam.
tłumacz się
tłumacz
niezależny PO- WCu !
Wicie, rozumicie! Co mi zrobicie?
@Nomis - skomentuj wpis @Kowalskiego, proszę :) Kto, kogo i czemu wyzywa od popis-ów?
brak komentarza !
nie ide na POpisuw !
Zobacz także
2019-01-21, godz. 14:01
"Odstrzał dzików brutalny i przykry, ale konieczny"
Były minister rolnictwa o odstrzale dzików: - Metoda brutalna i przykra, ale dotychczas nikt nie wymyślił skuteczniejszego sposobu walki z ASF, afrykańskim pomorem świń. Za wszelką cenę nie można dopuścić do rozprzestrzenienia…
» więcej
2019-01-21, godz. 10:59
Balazs: dystans prezydenta do PiS-u i Platformy powinien być podobny
Rozkład głosów w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego utrudnił porozumienie PiS i Piotra Krzystka - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Artur Balazs.
» więcej
2019-01-21, godz. 08:59
"Nie ma obszaru, który jest wyłączony spod bieżącej gry politycznej"
Tracimy poczucie wspólnoty, a przez to wszystko staje się elementem politycznej, wyborczej gry - mówił w poniedziałek w "Rozmowie pod krawatem" były minister rolnictwa Artur Balazs.
» więcej
2019-01-18, godz. 09:09
Kino Pionier 1907: "nieraz nie wystarcza szeptana propaganda"
Ponad 200 filmów z całego świata wyświetliło w ubiegłym roku szczecińskie kino Pionier 1907. W "Rozmowie pod krawatem" mówił o tym współwłaściciel najstarszego, nieprzerwanie działającego kina na świecie - Jerzy Miśkiewic…
» więcej
2019-01-16, godz. 09:31
Dr Urbanik: Niektórzy politycy powinni być sekowani lub dyscyplinowani w swoich partiach
Zbliżamy się do granicy, po przekroczeniu której nie będzie już żadnych wartości i granic w debacie politycznej - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" socjolog, doktor Waldemar Urbanik, po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.
» więcej
2019-01-15, godz. 10:32
"Odbudowa stoczni nie jest łatwa"
Minister gospodarki morskiej i śródlądowej zapewnia: - Odbudujemy przemysł stoczniowy na rynkowych warunkach, a pod koniec tego miesiąca przedstawimy wszystkie informacje dotyczące projektu promu pasażerskiego dla PŻB - podkreślał…
» więcej
2019-01-15, godz. 10:02
Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej "jest związany z naszym bezpieczeństwem"
Wierzy, że zainteresowanie Komisji Europejskiej nie jest efektem rosyjskich nacisków - minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w "Rozmowie pod krawatem" zapewniał, że inwestycja jest dobrze przygotowana…
» więcej
2019-01-14, godz. 11:21
Zakłady Chemiczne Police "były traktowane jak finansowe koło ratunkowe dla polityków"
Prezes Zakładów Chemicznych Police o śledztwie prokuratury dotyczącym inwestycji w Senegalu: - Występowaliśmy do prokuratora generalnego zaniepokojeni, dlaczego postępowanie trwa tak długo. Tylko tyle możemy zrobić - mówił w "Rozmowie…
» więcej
2019-01-14, godz. 09:29
Wardacki: nie całowałem się z asystentką w windzie
O rzekomym romansie z asystentką mówi, że jest to "absolutne kłamstwo" - komentował w poniedziałek w "Rozmowie pod krawatem" prezes Grupy Azoty oraz Zakładów Chemicznych "Police" Wojciech Wardacki.
» więcej
2019-01-11, godz. 09:27
"Brakuje refleksji nad kondycją miasta"
Mamy całkowicie zafałszowany obraz Szczecina - to ocena z "Rozmów pod Krawatem". Gościem Konrada Wojtyły był historyk prawnik i antykwariusz, dr Wojciech Lizak.
» więcej
2019-01-10, godz. 11:10
Posłanka Nowoczesnej o 500 plus: Chcemy sprawiedliwego rozdziału środków
Nie chcemy zniesienia 500 plus, a sprawiedliwego rozdziału tych środków - powiedziała podczas "Rozmów pod krawatem" posłanka Nowoczesnej Barbara Dolniak.
» więcej
2019-01-10, godz. 09:25
Dolniak o pikowaniu Nowoczesnej w sondażu: Ostatnie wybory pokazały, że mamy swoich wyborców
Spadek naszych notowań jest chwilowy i wkrótce powinniśmy "odbić" w górę - tak mówiła w "Rozmowach pod krawatem" posłanka Nowoczesnej, Barbara Dolniak.
» więcej
2019-01-09, godz. 10:11
Prezydent podwyższa opłaty za użytkowanie wieczyste. Senator PO ma inne zdanie
Bonifikata przy zamianie użytkowania wieczystego na własność powinna być wyższa - senator PO Tomasz Grodzki mówił tak w "Rozmowach pod krawatem". Jednocześnie, nie chciał komentować decyzji prezydenta Szczecina, który podniósł…
» więcej
2019-01-07, godz. 13:22
Jaka bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność?
Radni PiS apelują do samorządów w regionie i w Szczecinie o zastosowanie maksymalnych poziomów bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność - mówił też o tym w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha, radny zachodniopomorskiego…
» więcej
2019-01-07, godz. 10:56
Minister Paweł Mucha: przyspieszone wybory to "wrzutka medialna"
"Wrzutka medialna" - tak Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej skomentował pojawiające się plotki o możliwych, przyspieszonych wyborach parlamentarnych w Polsce.
» więcej