Granic Polski należy bronić, ale mur jest chybionym rozwiązaniem - uważa Magdalena Kochan. Zdaniem Senator Platformy Obywatelskiej imigrantom, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej należy pomóc, a mur nie zatrzyma napływu uchodźców.
- On będzie stał i niczego to nie załatwi. Dzisiaj nie budowanie murów, ale budowanie więzi międzyludzkich jest tym, co przyświeca Unii Europejskiej. A co robią służby dyplomatyczne? Czy rozmawiają w kwestii zaprzestania lotów z Turcji, z Iranu...? Co robią nasze władze dyplomatyczne w tej sprawie?! - retorycznie pytała Magdalena Kochan.
We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o budowie muru na wschodniej granicy Polski.
W tym roku odnotowano prawie 30 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
- On będzie stał i niczego to nie załatwi. Dzisiaj nie budowanie murów, ale budowanie więzi międzyludzkich jest tym, co przyświeca Unii Europejskiej. A co robią służby dyplomatyczne? Czy rozmawiają w kwestii zaprzestania lotów z Turcji, z Iranu...? Co robią nasze władze dyplomatyczne w tej sprawie?! - retorycznie pytała Magdalena Kochan.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
Dokładnie trzeba rozmawiać mozemy rownież malować pszczoły na chodnikach I też dobrą metodą jest przytulanie.
No dodaj ten komentarz!!!
pani raczej nie ma racji...
Polską granicę, a w zasadzie wschodnią granicę Unii Europejskiej (póki nas jeszcze z niej nie wyprowadzi PiS) należy jak najbardziej wzmacniać technicznie, by była szczelna.
Ale nie "na wariata", jak teraz!
I koszty tej inwestycji powinna ponosić również Unia. Bo to, co szykują PiSiory, to będzie złodziejstwo pod pozorem budowania muru.
PiS nie zwraca się o pomoc do UE, bo wie, że wraz z funduszami przyszłaby kontrola ich wydawania. A kontrola i skrupulatne rozliczenie to to, czego każdy złodziej boi się najbardziej.
Więc PiSiorom nie tyle idzie o budowanie muru, ile o te 2 miliardy
Przykro było słuchać Pani ... Ale cóż ; nic na to się nie poradzi. W PO jak to w PO ...PIS - precz i tyle w temacie ; zero merytorycznych argumentów , no i jeszcze ten Poseł co mówi że można przyjąć 1 mln (!) z Białorusi bo to poprawi wskaźnik demograficzny w Polsce !
Natomiast kol. @ Nowak , to Komisja Europejska odmówiła zgodę na finansowanie ; bądź szczery i uczciwy. Można nie lubić Pis-u ale fakty są faktami ... Natomiast FRONTEX ; cóż wymagać od URZĘDNIKÓW w garniturach ? Moim zdaniem działania Rosji są związane z przegraną Merkel w Wyborach w Niemczech ...sprowokowanie Białorusi do działań wojennych na wschodniej granicy RP przez Rosję ma przykryć przygotowywany atak zbrojny na Ukrainę i przyłączenia tych terenów do FR podobnie jak Krym. Ale nie z racji chęci zagrabienia gospodarczego Ukrainy ale ochrony rosyjskojęzycznej jej części obywateli których Ukraińcy zaczęli "wycinać w pień" niczym Polaków na Wołyniu. Więc po części są sami sobie winni utrzymując nadal Oligarchiczny system polityczny . I teraz pytanie - USA , UK, Rosja zagwarantowała Ukrainie nienaruszalność granic w zamian za zrzeczenie się broni atomowej ; co zrobiło USA i UK pomimo ataku Rosji ?
oho! Po stylu, języku, braku błędów i zakresie wiedzy wnioskuję, iż zmienił się operator ksywy "NOMIS"... Teraz druga zmiana? :))
Co do meritum - UE nie odmawiała partycypacji w kosztach zabezpieczenia wschodniej granicy. Nie mogła odmówić, bo PiS o to nie wystąpił.
A PiSanie o Frontexie per "urzędnicy" jest po prostu głupie. Po prostu chcecie ukrywać świństwa, których tam dokonujecie. I tyle
Szanowny Kolego ...@ Jan Nowak.
Proszę się zapoznać zarówno z faktami z Komisji Europejskiej na temat finansowania "budowy muru" jak i opinią Parlamentu Europejskiego na temat FRONTEX-u która zarzuca TEJ Agencji (!) Unii Europejskiej m.in. łamanie praw człowieka. A najlepiej zapoznać się z zadaniami i jej strukturą . Dziś jestem na pierwszej zmianie ;)
Pozdrawiam.
Zobacz także
2016-12-13, godz. 11:15
"Weryfikacja esbeków budzi wątpliwości" [WIDEO]
W "Rozmowach pod krawatem" historyk IPN przypominał, że część funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa odchodziła ze pracy z powodu wieku emerytalnego, a inni korzystali z możliwości odwołania od decyzji komisji weryfikacyjnych.
» więcej
2016-12-13, godz. 09:11
Historyk IPN: Propaganda stanu wojennego trwa do dziś [WIDEO]
Sebastian Ligarski w "Rozmowach pod krawatem" przypominał o ofiarach śmiertelnych, o ponad 11 tysiącach internowanych ludzi i o tragediach ich rodzin.
» więcej
2016-12-12, godz. 10:33
Co z fuzją szpitali? Grodzki czeka na decyzję wojewody [WIDEO]
Były dyrektor szpitala w szczecińskim Zdunowie, senator PO, Tomasz Grodzki czeka na decyzję wojewody w sprawie łączenia Zdunowa z placówką przy ul. Arkońskiej. Decyzję o fuzji, na wniosek marszałka województwa, podjął zachodniopomorski…
» więcej
2016-12-12, godz. 09:36
Manifestacja w rocznicę stanu wojennego. Senator PO komentuje [WIDEO]
Na dużej demonstracji można spotkać różne osoby - mówi senator Platformy Obywatelskiej o planowanej w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce manifestacji opozycji i KOD-u. W ten sposób Tomasz Grodzki odpowiadał na pytanie…
» więcej
2016-12-09, godz. 09:06
Jaka rola ministerstwa w działaniu filharmonii?
Ministerstwo wzmocniłoby działania Filharmonii - tak o szczegółach propozycji współprowadzenia tej instytucji przez resort kultury mówiła dyrektor Dorota Serwa.
» więcej
2016-12-08, godz. 15:45
SD: Wypowiedzi byłego prezydenta Szczecina są zdumiewające
Działacze Stronnictwa Demokratycznego, którzy w wyborach samorządowych w 2010 r. popierali Bartłomieja Sochańskiego, odnieśli się do wtorkowej wypowiedzi prawnika "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2016-12-08, godz. 14:05
Gość "Rozmów pod krawatem": W Stargardzie rozwijają się wysokie technologie
Stargardzianie skarżą się, że przedsiębiorstwa działające w tym mieście oferują jedynie zatrudnienie dla nisko lub średnio wykwalifikowanego personelu, a firmy nie korzystają z nowoczesnych technologii.
» więcej
2016-12-08, godz. 10:22
Zając: Dziś jest moment rozwojowy Stargardu [WIDEO]
Modernizacja basenu, taboru autobusowego i budowa centrum przesiadkowego - zastępca prezydenta Stargardu wylicza inwestycje, które mają być zrealizowane w najbliższych latach.
» więcej
2016-12-08, godz. 09:03
Kiedy radziecki pomnik zniknie z centrum Stargardu w całości? [WIDEO]
Radziecka Kolumna Zwycięstwa powinna "jak najszybciej" zniknąć z centrum Stargardu - stwierdził w "Rozmowach pod krawatem" zastępca prezydenta miasta.
» więcej
2016-12-07, godz. 12:14
Dłuższa współpraca z koleją. Wicemarszałek komentuje
Przewozy Regionalne po raz pierwszy mają zysk, ich sytuacja się poprawia, stąd decyzja o dłuższej współpracy - mówił w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" Jarosław Rzepa. Wicemarszałek województwa skomentował podpisanie umowy…
» więcej
2016-12-07, godz. 09:07
Wypowiedzenie posłuszeństwa władzy? Rzepa: Jesteśmy temu przeciwni
PSL nie wypowiada posłuszeństwa demokratycznie wybranej władzy - mówił w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" szef ludowców w naszym regionie.
» więcej
2016-12-06, godz. 18:31
Opozycyjne manifestacje w Warszawie. Były prezydent Szczecina ocenia
Nonsens i groteska - tak były prezydent Szczecina Bartłomiej Sochański ocenia intencje organizatorów opozycyjnych manifestacji w Warszawie zaplanowanych na 10 i 13 grudnia.
» więcej
2016-12-06, godz. 10:14
Sochański: Nie wszyscy prawnicy stoją za Rzeplińskim [WIDEO]
Spór wokół Trybunału Konstytucyjnego odbiera Polakom resztki wiary w wymiar sprawiedliwości - mówił we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" były prezydent Szczecina Bartłomiej Sochański.
» więcej
2016-12-06, godz. 09:12
Wcześniej działacz Unii Wolności, dziś zwolennik "dobrej zmiany" [WIDEO]
Brak klarownego rozliczenia się z latami komunizmu w Polce to błąd - mówił we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" były działacz opozycji demokratycznej i były prezydent Szczecina Bartłomiej Sochański.
» więcej
2016-12-05, godz. 11:09
Prawnicy ponad podziałami politycznymi? Idea powstała w Szczecinie
Prawnicy tworzą stowarzyszenie, aby "zmienić formę rozmawiania ze sobą" - tłumaczył w poniedziałkowych "Rozmowach pod krawatem" Piotr Andrzejewski prawnik, członek Trybunału Stanu, były senator, współtwórca polskiej konstytuc…
» więcej