Europejska waluta - tak, ale najpierw europejskie pensje. Tak Robert Biedroń komentuje pomysł wprowadzenia euro w Polsce.
Europoseł Lewicy w "Rozmowach pod krawatem" wyjaśniał, że jego przyjęcie prędzej czy później nastąpi, bo do tego zobowiązują nas traktaty, ale najpierw muszą wzrosnąć wynagrodzenia.
- W pewnym momencie trzeba będzie to zrobić, bo do tego się zobowiązaliśmy wchodząc do Unii Europejskiej. Ale dzisiaj nie ma tego przestrzeni. My jako Lewica uważamy, że najpierw powinniśmy mieć europejski standard wynagrodzeń. Jak pan pójdzie do sklepu w Szczecinie, Świnoujściu, Gryfinie, czy gdziekolwiek, to ma pan ceny europejskie. Ale jak Pan popatrzy na wyciąg z konta, jak pan dostaje pensję, to niestety prawdopodobnie pensję ma pan nadal wschodnią i musimy to zmienić - mówi Biedroń.
Średnie wynagrodzenie w Polsce w tej chwili to około 8500 złotych.
- W pewnym momencie trzeba będzie to zrobić, bo do tego się zobowiązaliśmy wchodząc do Unii Europejskiej. Ale dzisiaj nie ma tego przestrzeni. My jako Lewica uważamy, że najpierw powinniśmy mieć europejski standard wynagrodzeń. Jak pan pójdzie do sklepu w Szczecinie, Świnoujściu, Gryfinie, czy gdziekolwiek, to ma pan ceny europejskie. Ale jak Pan popatrzy na wyciąg z konta, jak pan dostaje pensję, to niestety prawdopodobnie pensję ma pan nadal wschodnią i musimy to zmienić - mówi Biedroń.
Średnie wynagrodzenie w Polsce w tej chwili to około 8500 złotych.
Dodaj komentarz 3 komentarze
panie biedron.. Polacy w znaczącej większości nie chcą euro... koniec kropka
dzięki przystąpieniu Polski do UE i wynikających z tego tytułu DEMOKRATYCZNYCH rygorów prawnych - PiS-owi i innym radykałom czy faszystom nie udało się wprowadzić w Polsce zamordystycznego systemu władzy. Choć niewiele już brakowało, to jednak demokracja zwyciężyła.
Podobnie wprowadzenie w Polsce waluty Euro może uchronić nas przed partyjnym wykorzystywaniem polskiej waluty do realizowania ideologicznych czy merkantylnych celów takich "macherów" jak PiSowcy z Kaczyńskim, Glapińskim i Morawieckim na czele.
Dzięki przyjęciu Euro ustabilizowałyby się nasze dochody oraz wydatki, a inflacja zeszłaby do cywilizowanych poziomów. Przecież ciągle mamy jedną z najwyższych inflacji w Europie!
Oczywiście jeszcze wiele lat upłynie nim MY, Polska i Polacy, spełnimy warunki pozwalające na wprowadzenie u nas waluty Euro. Bo na razie mamy za wysoką inflację, za wysoki deficyt, a po 8 latach rządów złodziejskiej bandy dorobkiewiczów i cwaniaczków finanse publiczne są w opłakanym stanie.
@Jan Nowak - pierwsze zasadnicze pytanie jest takie do jakiej Unii wstępowaliśmy (i za czym głosowaliśmy w referendum, które zresztą nie wydało zgody na wejście do Unii), czy do stowarzyszenia gospodarczego na podstawie traktatów wejściowych czy do Unii, która bez pytania kogokolwiek o zdanie próbuje wpłynąć na każdy aspekt naszego życia, a z całej Europy zrobić jeden wielki eurokołchoz. To właśnie działanie Unii nazwałbym faszyzmem i zamordyzmem. Próba wprowadzenia Euro to kolejne narzędzie do naszego zniewolenia i trzeba się przed tym bronić za wszelką cenę.
Zobacz także
2018-09-07, godz. 11:38
Krystek o Nitrasie: Przez lata nie interesował się Szczecinem i teraz chce zrobić wrażenie
Billboardy Sławomira Nitrasa są śmieszne i niewiele wnoszą - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" konkurent Nitrasa w walce o fotel prezydenta Szczecina, Dawid Krystek.
» więcej
2018-09-07, godz. 09:27
Cel Krystka na kampanię. Kandydat SLD zdradza priorytety
Chce zmieniać Szczecin i realizować wiele ciekawych pomysłów - Dawid Krystek, kandydat SLD na prezydenta Szczecina - mówił w "Rozmowach pod krawatem" o swoim programie wyborczym.
» więcej
2018-09-06, godz. 10:36
Kopeć: Pensje nauczycieli wzrosną o 15 procent
Spór ministerstwa edukacji ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego dotyczy głównie płac - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceszef resortu i szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2018-09-06, godz. 09:23
Testy w szkołach przejdą do historii? Wiceminister o wyzwaniach w edukacji
Wyzwaniem jest odejście od testów w polskiej szkole - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister edukacji.
» więcej
2018-09-05, godz. 11:24
Wybory jak ring, kandydat PiS chce wygrać po pierwszym gongu
Startuje po to, by wygrać w pierwszej turze - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Szczecina w "Rozmowie pod krawatem" podkreślał, że liczy na poparcie wyborców PiS. Ale - nie tylko!
» więcej
2018-09-05, godz. 10:11
Sochański o "Marszu Równości" - mają prawo do wypowiadania się, nie mają prawa do prowokowania
Pozwoliłby na "Marsz Równości" - i każdą inną manifestację - tylko pod warunkiem, że organizatorzy zapewnią ład i porządek bez prowokowania innych, a na koniec po sobie posprzątają. Bartłomiej Sochański, kandydat PiS na prezydenta…
» więcej
2018-09-05, godz. 09:34
Sochański: mam nadzieję, że ludzie zachowają się rozumnie i wybiorą odpowiedzialnego prezydenta
Kandydat PiS na prezydenta Szczecina czeka na "poważną debatę" o samorządzie. Zdaniem Bartłomieja Sochańskiego na razie w kampanii dominują emocje zamiast rzeczowej rozmowy o programie.
» więcej
2018-09-04, godz. 10:52
Waszczykowski o akcji PO: To świadczy o frustracji i kompletnym braku programu
Polacy zignorowali akcję billboardową Platformy Obywatelskiej - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
» więcej
2018-09-04, godz. 09:19
Polityczna bomba atomowa w "Rozmowach pod krawatem"
Wcielana w życie idea "politycznej bomby atomowej" - tak były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski mówił o niemieckich pomysłach zacieśniania współpracy z Rosją w miejsce USA.
» więcej
2018-06-21, godz. 10:56
"Są w Brukseli środowiska bardzo niechętne polskiemu rządowi"
Wiceminister spraw zagranicznych o relacjach z Unią: - Problem polega na tym, że o ile polski rząd wykonuje pewne kroki w kierunku kompromisu, ze strony Komisji Europejskiej takich działań nie widać - mówił w czwartek w "Rozmowie pod…
» więcej
2018-06-21, godz. 09:36
Wiceszef MSZ: Coraz więcej państw przyjmuje polski punkt widzenia
Coraz więcej państw przyjmuje polski punkt widzenia na problem migracji w Europie - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.
» więcej
2018-06-20, godz. 11:20
"Chodzi o to, żeby wojsko polskie było wyposażone w nowoczesny sprzęt za dobrą cenę"
Minister obrony narodowej w "Rozmowie pod krawatem" mówi o postępie prac nad zakupem śmigłowców dla polskiej armii.
» więcej
2018-06-20, godz. 09:26
Szef MON o Saber Strike: Zdobyte doświadczenie zaprocentuje
Budowanie bezpieczeństwa narodowego przebiega zwykle kilkutorowo, a my te zadania realizujemy między innymi przez udział w manewrach Saber Strike - mówił w "Rozmowach pod krawatem" minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
» więcej
2018-06-19, godz. 10:31
Polityk PiS-u o naciskach Brukseli w sprawie polskiego sądownictwa. "Budżet UE to straszak na Polskę"
Unia Europejska to gra interesów i temu ma służyć "dyscyplinowanie" Polski i straszenie sankcjami za rzekome "łamanie praworządności" - mówił we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.
» więcej
2018-06-19, godz. 09:18
Zmowa przeciwko Polsce? Hoc komentuje wypowiedź Trzaskowskiego
Zmowa przeciwko Polsce, sytuacja śmieszna i straszna, bo rozmawiamy o politycznym sabotażu - mówił we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" europoseł PiS Czesław Hoc.
» więcej