Szymon Hołownia jest czysty - zapewnia Adam Rudawski, partyjny kolega szefa Polski 2050.
Jakiś czas temu media poinformowały, że Hołownia miał być studentem uczelni Collegium Humanum. On sam wyjaśniał, że złożył podanie o przyjęcie na studia, ale nigdy nie podjął nauki.
To zastanawiające, że akurat teraz pojawiły się te informacje - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Adam Rudawski. Zdaniem wojewody zachodniopomorskiego chodzi o kandydaturę Hołowni na prezydenta.
- Akurat dwa tygodnie po ogłoszeniu przez pana marszałka chęci kandydowania, wydarza się taka sytuacja, kiedy wiemy, że jest ona od 2020 roku. Wcześniej jakby chętnych do podzielenia się tymi informacjami nie było, a teraz nagle okazało się, że one są kluczowe - mówi Rudawski.
Postępowanie w sprawie Collegium Humanum prowadzi CBA. Chodzi o ekspresowe wydawanie przez tę uczelnię dyplomów ukończenia studiów MBA.
To zastanawiające, że akurat teraz pojawiły się te informacje - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Adam Rudawski. Zdaniem wojewody zachodniopomorskiego chodzi o kandydaturę Hołowni na prezydenta.
- Akurat dwa tygodnie po ogłoszeniu przez pana marszałka chęci kandydowania, wydarza się taka sytuacja, kiedy wiemy, że jest ona od 2020 roku. Wcześniej jakby chętnych do podzielenia się tymi informacjami nie było, a teraz nagle okazało się, że one są kluczowe - mówi Rudawski.
Postępowanie w sprawie Collegium Humanum prowadzi CBA. Chodzi o ekspresowe wydawanie przez tę uczelnię dyplomów ukończenia studiów MBA.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
Pan Rudawski zawsze z wladzą najpierw z czerwonymi później z. Czarnymi a teraz z środkiem
No to się sypie domek z kart Hołowni. A co na to jego lokalny sprzymierzeniec Krzystek?
a moim zdaniem naraz pojawiające się "sensacyjne" informacje o Hołowni czy Bosaku służy jedynie rozmyciu odpowiedzialności PiSiorów za kupowanie dyplomów MBA, dzięki którym mogli bezprawnie zasiadać w różnych radach nadzorczych i doić bezprawnie wielką kasę.
Czy Hołownia albo Bosak uzyskali nielegalną drogą jakikolwiek dokument, dyplom albo zaświadczenie, którym gdziekolwiek się posłużyli? Ponoć NIE.
Skoro nie, to uważam, że nie ma sprawy. I że należy zająć się tymi, którzy umożliwiali tej "uczelni" powstać i funkcjonować oraz tymi, którzy takie dyplomy kupowali i się nimi posługiwali.
Ścigać i rozliczać trzeba przestępców. Zwłaszcza należy dołożyć szczególnej uwagi do ustalenia wszystkich, którzy takie kwity kupili i posługując się nimi uzyskali bezprawnie jakiekolwiek korzyści finansowe czy osobiste, a następnie postawić im odpowiednie zarzuty i dążyć do odzyskania ukradzionych i wyłudzonych środków.
@ Jan Nowak-PiSiory brały pełnymi garściami, ale już KO-wcy nie? A takie persony jak ;Aleksandra Gajewska,Artur Gierada, Paweł Papke,Waldemar Sługocki,Robert Wardzała, oraz połowę radnych i burmistrzów ze stołecznego miasta Warszawy z ramienia uśmiechniętych Skoro jedni zaczęli, to drudzy skorzystali i nie mieli oporów. Ich nie aresztują,bo to swojaki przecież.
@marek - masz rację! Karać wszystkich, co się przyłączyli do PiSiorów w dojeniu państwa polskiego i okradaniu nas wszystkich!
Dla nikogo nie może być wymówką czy usprawiedliwieniem, że "tamci TEŻ kradli".
Złodziej to złodziej. Niezależnie od legitymacji partyjnej
Choć dodać muszę, że PiS to wręcz zinstytucjonalizował
A tymczasem KO i PSL zablokowały w Sejmie projekt ustawy,która miała odpolitycznić firmy z udziałem Skarbu Państwa. Przyszła ekipa,która po ośmiu latach niebytu musi sobie odbić straty finansowe. A miały być spółki w rękach fachowców. Kraj idzie ku upadkowi, bo nowa miotła robi pozory demokracji i musi się nachapać do syta.
Zobacz także
2020-03-18, godz. 10:18
"Żeby wybory zostały przełożone, powinien zostać ogłoszony stan wyjątkowy"
Państwo w sytuacji zagrożenia potrzebuje silnego przywódcy - uważa politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2020-03-18, godz. 09:12
Politolog: To, co robi prezydent, jest naturalne i związane z wykonywaniem jego funkcji
Kampania wyborcza musi się dostosować do tej wyjątkowej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy - mówił w "Rozmowach pod krawatem" prof. Maciej Drzonek.
» więcej
2020-03-17, godz. 09:10
"Nie ma co liczyć na solidarność w krajach UE, w których panuje pandemia"
Unia Europejska niewiele ma do zrobienia w obecnej sytuacji, bo nawet traktaty jej nie przewidują - mówi eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski.
» więcej
2020-03-16, godz. 10:42
Koronawirus. Nie tyle śmierci, ile chce statystyka
Śmiertelność zarażonych koronawirusem jest dużo niższa niż podawana do wiadomości publicznej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego.
» więcej
2020-03-12, godz. 09:08
Minister Maciej Kopeć: egzaminy nie są zagrożone
Harmonogram egzaminów maturalnych i ósmoklasistów w tym momencie nie jest zagrożony - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty Maciej Kopeć.
» więcej
2020-03-11, godz. 10:26
Agresor z CH Kaskada pod nadzorem policji
Policja zatrzymała mężczyznę, który pod koniec lutego chodził z nożem po szczecińskim Centrum Handlowym Kaskada. Nikt w tej sytuacji nie ucierpiał fizycznie - mówił w Rozmowie pod krawatem Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie…
» więcej
2020-03-10, godz. 09:20
Krasnodębski: Unia powinna zamknąć granice i wprowadzić kontrole
Trzeba rozważyć zamknięcie granic wewnątrz Unii Europejskiej w związku z koronawirusem - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski.
» więcej
2020-03-09, godz. 09:23
Senator PO przeprosiła kobiety za obniżone emerytury
Magdalena Kochan z Platformy Obywatelskiej przeprasza kobiety za obniżone emerytury. W "Rozmowie pod krawatem" przyznała, że "ustawodawca popełnił błąd", a ówczesny Sejm tego błędu nie poprawił.
» więcej
2020-03-05, godz. 09:30
Specustawa: poseł PSL o nadchodzącym głosowaniu senatorów
Poseł PSL liczy, że kierowany przez opozycję Senat zachowa się odpowiedzialnie i przegłosuje przyjętą już w Sejmie specustawę w sprawie profilaktyki i zwalczania koronawirusa. Bo - jak tłumaczył Jarosław Rzepa - rząd w tej sytuacji…
» więcej
2020-03-04, godz. 09:15
"Posłowie powinni w końcu przestać oszukiwać swoich wyborców"
Walczyli z "partiokracją", a teraz zakładają partię. Jak mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceprzewodniczący klubu Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz'15 Jarosław Sachajko - chcą osiągnąć swoje cele w walce z "systemem".
» więcej
2020-03-02, godz. 10:07
Ligarski: wiedza polityków o Żołnierzach Wyklętych jest tylko jednozdaniowa
Naukowiec z IPN apeluje: - Niech politycy zajmą się polityką a historycy historią. Tak o dyskusji na temat Żołnierzy Wyklętych komentował w "Rozmowie pod krawatem" dr Sebastian Ligarski z Oddziałowego Biura Badań Historycznych szczecińskiego…
» więcej
2020-02-27, godz. 10:21
Wybory prezydenckie wyborami systemu wartości
Dziękuje za szczerość politycznemu rywalowi: poseł Zjednoczonej Prawicy, Tadeusz Cymański komentował słowa Roberta Biedronia, który w Polskim Radiu mówił o adopcji dzieci przez pary homoseksualne i legalizacji związków partnerskich…
» więcej
2020-02-27, godz. 09:27
Cymański: rozgrywanie nieszczęściem to jest najgorsze co może nas spotkać
Granie czyimś nieszczęściem to jest najgorsze, co może nas spotkać w kampanii - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański.
» więcej
2020-02-26, godz. 10:14
"Duda i Kosiniak-Kamysz w drugiej turze to najszczęśliwszy dla Polski scenariusz"
Stawia na Kosiniaka-Kamysza mówiąc, że "w polityce jest wszystko możliwe" - były minister rolnictwa, Artur Balazs przyznał w "Rozmowie pod krawatem", że popiera szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego w majowych wyborach prezydenckich.
» więcej
2020-02-26, godz. 09:17
Balazs: "PSL-owi groziło unicestwienie"
Współpraca z Koalicją Obywatelską drogo ich kosztowała, groziło im unicestwienie - tak o Polskim Stronnictwie Ludowym i swojej roli w zmianie kursu tego ugrupowania mówił w "Rozmowie pod krawatem" Artur Balazs.
» więcej