FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Pani Beata, bohaterka reportażu "Krótkie chwile z Ritą"
Pani Beata, bohaterka reportażu "Krótkie chwile z Ritą"
maleńka Rita w Szpitalu
maleńka Rita w Szpitalu
Są wiadomości których nie chce usłyszeń żadna mama oczekująca dziecka. To przede wszystkim niedobre informacje o zdrowiu maleństwa, że jest nieuleczalnie chore, że będzie niepełnosprawne oraz, że szybko umrze. Rodzicom, którzy słyszą taką diagnozę mogą pomóc hospicja perinatalne. Niestety nie każdy wie o ich istnieniu. Często nie kierują do nich mamy i dziecka także lekarze prowadzący ciążę.
W takiej sytuacji znalazła się pani Beata, mama maleńkiej Rity. Przez wiele miesięcy rodziny nikt nie skierował po odpowiednią pomoc. Wsparcie znaleźli dopiero wśród specjalistów z Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego "Krótkie chwile z Ritą". Premiera dzisiaj po 22-ej.
"Krótkie chwile z Ritą" - reportaż Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z dr.n.med. Dorota Gródecką , ginekologiem oraz Kinga Krzywicką prezes Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych
 

Zobacz także

2023-05-25, godz. 06:00 „Poszukiwana rodzina zastępcza” – reportaż Małgorzaty Furgi W Szczecinie, podobnie jak i w innych polskich miastach, brakuje rodzin zastępczych. O tym kto i jak może prowadzić dom dla potrzebujących dzieci, kolejny… » więcej 2023-05-24, godz. 06:00 "KrymiNoir, czyli historia pewnej wieży" – reportaż Małgorzaty Furgi Opowiemy dzisiaj państwu o tym, jak mogą tworzyć artyści, jeśli trafią do wspólnego projektu z ideą. Zaczęło się od Wieży Quistorpa, a dokładniej… » więcej 2023-05-23, godz. 12:23 "Pieniądze to nie wszystko" - reportaż Anny Kolmer Kierzków to niewielka wieś, położona około 10 kilometrów na północny zachód od Myśliborza, na uboczu głównych szlaków komunikacyjnych regionu. Bez… » więcej 2023-05-18, godz. 06:00 „Kto jak nie Ty” - reportaż Małgorzaty Furgi "Kto jak nie Ty" - takie słowa usłyszała od swojej dorosłej córki bohaterka dzisiejszego reportażu. Te słowa to reakcja na pomysł stworzenia rodziny zastępczej… » więcej 2023-05-17, godz. 05:30 "Dobrze widzi się tylko sercem" - reportaż Anny Kolmer Grupy teatralne „Teatr Tu” i „ Kocioł Wyobrażni” działają w filiach Gminnego Centrum Kultury, Sportu , Turystyki i Rekreacji w Wolinie. W ich skład… » więcej 2023-05-16, godz. 06:00 "Zwyczajne życie, czyli taśma Pana Kamila" – reportaż Małgorzaty Frymus Pan Kamil Orchowski od niemal zawsze mieszka w Dąbiu - dzielnicy Szczecina. Tam jego rodzice przenieśli się z centrum miasta, bo to było po drugiej stronie… » więcej 2023-05-12, godz. 19:23 Marek Stelar - nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru 2023 Komisarz Iwona Banach wraca w szeregi policji, żeby ścigać człowieka, który w imię swoiście pojętego dobra złamał jej życie i karierę. Mateusz „Matt”… » więcej 2023-05-10, godz. 06:00 "Inny świat Kamileusza" – reportaż Małgorzaty Furgi Dzisiejszą Fonosferę poświęcimy autyzmowi. Jeszcze 30 lat temu diagnozę potwierdzającą autyzm stawiano jednemu dziecku na 10 tys. urodzeń, a dziś co sześćdziesiątemu… » więcej 2023-05-09, godz. 11:40 "Dżuma" - reportaż Anny Kolmer 15 kwietnia 2023 r. na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich można było obejrzeć spektakl plenerowy na motywach powieści Alberta Camusa "Dżuma". I nie byłoby… » więcej 2023-05-10, godz. 12:51 "Kalibabka. Historia największego uwodziciela PRL" Wiktor Krajewski. [ROZMOWA] To reportaż o słynnym oszuście matrymonialnym z Wybrzeża zwanym polskim Casanovą, podziwianym niegdyś zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jest próbą… » więcej
12345