FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Niemierzyńska 17 - Szkoła z przyszłością
Niemierzyńska 17 - Szkoła z przyszłością
Niemierzyńska 17 w Szczecinie to adres Technikum Technologii Cyfrowych. Szkoła powstała kilka lat temu, w miejscu byłego gimnazjum nr 6. Grono nauczycielskie tej placówki postanowiło zawalczyć o swoją szkołę, o swoje miejsca pracy i miejsce nowoczesnej edukacji młodzieży. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, stworzyli szkołę, która przygotowuje do pracy osoby kompetentne, myślące logicznie i algorytmicznie, z dobrymi podstawami matematyki i fizyki oraz języków obcych. Kształci specjalistów IT, którzy są obecnie najbardziej poszukiwaną przez pracodawców i najlepiej zarabiającą grupą zawodową. Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego "Niemierzyńska 17", który opowiada o początkach szkoły. Emisja dzisiaj po 22-ej.

Dodajmy, że już dzisiaj tj. 13 września uczniowie Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie – Niemierzyńska 17; wezmą udział w lekcji inauguracyjnej IT Fitness Testu, który jest ogólnopolskim sprawdzianem kompetencji cyfrowych. Dzięki niemu uczniowie poznają swoją rzeczywistą znajomość takich zagadnień jak media społecznościowe, cyberbezpieczeństwo, czy rozwiązywanie złożonych problemów informatycznych. Test kierowany jest do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół podstawowych oraz średnich. W Polsce odbywa się po raz drugi, a czas na wzięcie udziału w przedsięwzięciu przewidziany jest do końca października. Organizatorem sprawdzianu jest Związek Cyfrowa Polska, w Szczecinie Fundacja Szczecin_Lab.
 

Zobacz także

2023-11-28, godz. 08:44 "Stać mnie na wiele" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Zbudował siebie od nowa, swoje talenty zamienił w moc. Artystyczne działanie daje mu siłę do życia. Fotografuje, pisze wiersze i teksty piosenek, śpiewa… » więcej 2023-11-23, godz. 06:00 "Portugalczyk ze Szczecina" - reportaż Małgorzaty Frymus Emanuel Salwador to koncertmistrz ze Szczecina i najpopularniejszy Portugalczyk w naszym mieście. Nad Odrę przywiodła bohatera dzisiejszego reportażu - miłość… » więcej 2023-11-22, godz. 06:00 „Nie żałuję” – reportaż Anny Kolmer Wietnamska diaspora w Polsce zaczęła kształtować się pod koniec lat 50 ub. wieku, kiedy to do naszego kraju zaczęli przyjeżdżać Wietnamczycy, chcący… » więcej 2023-11-21, godz. 05:27 "Zrobione z miłością" – reportaż Małgorzaty Furgi Środek miasta z dużą ilością połączeń tramwajowych i autobusowych to dobre miejsce na stworzenie Centrum Integracji Polsko – Ukraińskiej w Szczecinie… » więcej 2023-11-20, godz. 23:00 „Odkrywcy Wyobraźni” Festiwal Czytania im. Wojciecha Pszoniaka - już od piątku w Książnicy Pomorskiej Przed nami święto literatury w Szczecinie, już w piątek rozpocznie się kolejny Festiwal Czytania "Odkrywcy Wyobraźni". Gośćmi XI edycji spotkań będą… » więcej 2023-11-20, godz. 09:59 "Krzywda" - audiobook w Radiu Szczecin Czy aspirant Dominik Przeworski rozwiąże zagadkę zabójstwa Reginy Remus? Jak zawsze, w poniedziałkowy wieczór, zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka… » więcej 2023-11-16, godz. 05:00 „Wąwóz pamięci” - reportażu Anny Kolmer Ta historia to prawie gotowy materiał na film. Prawie, bo aby opowiedzieć ją w całości brakuje kilku elementów układanki. Piaseczno to niewielka wieś… » więcej 2023-11-15, godz. 06:00 „Tywa” – reportaż Anny Kolmer Tywa jest jedną z ciekawszych rzek regionu. Długość rzeki wynosi 48 km. Swój początek bierze w okolicach Trzcińska-Zdroju i płynie przez gminę Banie… » więcej 2023-11-14, godz. 16:06 „Spowiedź alkoholika” - słuchowisko Stowarzyszenia OFFicyna w ramach projektu "Puk, puk! Jesteśmy tu" W ubiegły czwartek w „Fonosferze” prezentowaliśmy słuchowisko przygotowane przez Stowarzyszenie OFFicyna, organizację pożytku publicznego w ramach projektu… » więcej 2023-11-13, godz. 13:25 "Krzywda" - audiobook na podstawie powieści Marka Stelara "Krzywda" nagrodzona książka Marka Stelara w Radiu Szczecin. Audiobook to kolejny kryminał tego autora na naszej antenie. Akcja powieści rozgrywa się w Nowym… » więcej
12345