FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Wiesława Markiewicz i Andrzej Tomczak. Fot. Anna Kolmer [Radio Szczecin]
Wiesława Markiewicz i Andrzej Tomczak. Fot. Anna Kolmer [Radio Szczecin]
Najbardziej ze wszystkiego lubi malować. Godziny spędzone w pracowni przed sztalugą to setki obrazów i tysiące szkiców. Każdy obraz to nowa przygoda, zatrzymane wspomnienie albo przeżyta chwila. Maluje najchętniej pejzaże, w których zamyka swoje rozdygotane emocje. Wiesława Markiewicz, malarka i nauczycielka akademicka wpuściła do pracowni Małgorzatę Frymus i opowiedziała jej o swoim Edenie.

"Prostą drogą do sztuki" - tak swój reportaż zatytułowała Małgorzata Frymus. Realizacja dźwiękowa - Małgorzata Furga.

Po reportażu rozmowa z gośćmi:
prof. Andrzejem Tomczakiem - artystą plastykiem oraz Pawłem i Michałem Kulik - autorami filmu dokumentalnego o Wiesławie Markiewicz "Do mnie wciąż przylatują ptaki".

Posłuchaj reportażu Małgorzaty Frymus
Posłuchaj rozmowy Anny Kolmer z prof. Andrzejem Tomczakiem - artystą plastykiem oraz z Pawłem i Michałem Kulik - autorami filmu dokumentalnego o Wiesławie Markiewicz "Do mnie wciąż przylatują ptaki".
 

Zobacz także

2025-03-13, godz. 06:00 W Nowej Zelandii zaczyna się dzień. Opowieść o dzieciach z Pahiatua. Odc. 5. "Szach się uśmiecha" Po przeprowadzeniu kilkunastu wywiadów Martyna Wojtkowska zapisuje w notesie z podróży: "W tych rozmowach jest tyle śmierci, że przestaje mnie ona wzruszać"… » więcej 2025-03-12, godz. 05:32 "Beza pełna przygód" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "To jest kobieta, co wie, czego chce..." - jak śpiewają w przedwojennej piosence. Wymyśliła sobie siebie, ma plan i skrupulatnie go realizuje. "Kiedy tak… » więcej 2025-03-09, godz. 17:36 "Beksa" - premiera słuchowiska Magdaleny Wleklik Po 19 zapraszamy na premierę słuchowiska "Beksa". To historia, którą na podstawie powieści Marcina Grzelaka stworzyła Magdalena Wleklik. Słuchowisko usłyszycie… » więcej 2025-03-05, godz. 06:00 "GRAFA – pierwsza firma pani Kasi" – reportaż Małgorzaty Furgi Kilka lat temu Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość wraz z kilkoma partnerami zrealizowało projekt zatytułowany „Włączanie wyłączonych”, który… » więcej 2025-03-04, godz. 00:23 "Umarli abyśmy mogli żyć. Stanisław Kasznica" - słuchowisko Sylwestra Woronieckiego Stanisław Kasznica był ostatnim Komendantem Głównym Narodowych Sił Zbrojnych. W sierpniu 1944 roku, w czasie Powstania Warszawskiego, był w stolicy na Ochocie… » więcej 2025-03-02, godz. 10:43 "Beksa" - audiobook i słuchowisko w Radiu Szczecin Już za tydzień premiera słuchowiska na podstawie "Beksy" Marcina Grzelaka. Usłyszycie w nim wielu znanych szczecińskich aktorów: Adama Dzieciniaka, Olgę… » więcej 2025-02-27, godz. 07:00 W Nowej Zelandii zaczyna się dzień. Opowieść o dzieciach z Pahiatua. Odc. 4. "Ślady, czyli bits and pieces" W Fonosferze dziś kolejny odcinek audioserialu "W Nowej Zelandii zaczyna się dzień. Opowieść o dzieciach z Pahiatua". Martyna Wojtkowska od kilku tygodni… » więcej 2025-02-26, godz. 10:20 " Uzależniona od bieli" reportaż Katarzyny Wolnik Sayny Po 69 dniach marszu, w tym non stop przez ostatnie 23 godziny, w temperaturze minus 34 C , podróżniczka Małgorzata Wojtaczka dotarła do Bieguna Południowego… » więcej 2025-02-25, godz. 10:50 „Mieszkanie treningowe - drzwi do samodzielności" - reportaż M.Furgi Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Szczecinie rozpoczęło realizację bardzo ważnego dla tej społeczności projektu. Jego tytuł brzmi - Drzwi do samodzielności… » więcej 2025-02-23, godz. 18:32 "Beksa" - audiobook i słuchowisko na podstawie powieści Marcina Grzelaka Mafijne porachunki, przemyt dziewczyn do berlińskich agencji towarzyskich oraz Szczecin przełomu tysiącleci – o tym przede wszystkim jest powieść Marcina… » więcej
12345