Oko na Eko
Radio SzczecinRadio Szczecin » Oko na Eko
  • "Oko na Eko" - prowadzący Janusz Wilczyński
  • Premiera w każdy wtorek około godziny 19:30 na antenie Radia Szczecin.

Każdy z nas może zadbać o środowisko naturalne. Jak to zrobić podpowiemy w programie "Oko na Eko". Z nami oszczędzanie energii, wody i surowców okaże się łatwe i proste. Nagrodą będzie więcej pieniędzy w portfelu i zdrowa, czysta Polska.
Oko na Eko (5.12.2023) Górskie kurorty bez smogu?
Święta i ferie za pasem. Do jakich miejscowości górskich w naszym kraju warto wyjechać na wypoczynek, aby nie narazić się na wdychanie szkodliwego smogu?
Oko na Eko (28.11.2023) Mało biogazowni-dlaczego?
Polska jest krajem przemysłowo-rolniczym. Pozostałości po produkcji rolnej mamy pod dostatkiem. Dlaczego więc rolnicze biogazownie to rzadkość? A przecież to czysta energia!
Oko na Eko (21.11.2023) Czy siłownie wiatrowe są eko?
W Polsce jest około 1350 farm wiatrowych na lądzie, z czego najwięcej w naszym regionie. Czy będzie jeszcze więcej, co ze zużytymi elementami wiatraków, i ile taniej energii produkują nasze siłownie wiatrowe?
Oko na Eko (14.11.2023) Nie kupujmy w plastiku!
Plastik jest wygodny i tani, dlatego wszechobecny. Ale ta wszechobecność ma swoją ciemną stronę-zanieczyszczenie planety. Ponadto artykułów z plastiku nie można przetwarzać w nieskończoność. Jak w takim razie możemy zaradzić naporowi śmieci z tworzyw sztucznych?
Oko na Eko (7.11.2023) Czyste Powietrze - hit!
Rocznie z powodu zanieczyszczenia powietrza w Polsce umiera ponad 40 tys ludzi. To można zmienić. Jednym ze sposobów jest wymiana kopciucha i termomodernizacja domu. Dofinansowanie na takie inwestycje możemy dostać w ramach programu Czyste Powietrze.
Poznaj szczegóły tego programu!
Oko na Eko (20.06.2023) Mniej śmieci z plastiku
24 maja z obrotu wycofane zostały plastikowe sztućce, kubki, talerze, mieszadełka do napojów, patyczki higieniczne oraz styropianowe pojemniki na jedzenie. Czy to oznacza, że trzeba będzie ściąć więcej drzew abyśmy mieli drewno i tekturę na ekologiczne sztućce oraz naczynia? O czym warto pamiętać podczas wakacyjnych podróży?
1234567