Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

7. Noc Konfesjonałów w Szczecinie. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
7. Noc Konfesjonałów w Szczecinie. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Zaczęło się w Szczecinie, potem pomysł przejęła cała Polska. W czwartkowy wieczór rozpocznie się ósma edycja Nocy Konfesjonałów. Do rana w kilku kościołach Szczecina będzie można się wyspowiadać.
Coraz częściej w kościołach od godziny 22 ustawiają się kolejki do konfesjonałów. Pomysłodawca ks. Grzegorz Adamski wskazuje na zalety akcji.

- Noc tworzy specyficzny klimat. Nie ma pośpiechu, nie ma nerwowego patrzenia na zegarek. Chciałbym powiedzieć, że nie ma też kolejek, ale nie zawsze tak jest i to jest dobry moment na refleksje - zapewnia ks. Adamski.

Noc Konfesjonałów to również okazja dla tych, którzy wracają z emigracji i nie mieli okazji wyspowiadać się wcześniej.

- Często to szansa dla tych, którzy nie znaleźli czasu w codziennym pośpiechu, jednak nie tylko - dodaje ks. Grzegorz Adamski. - Znam też takich, którzy mówili, że odkładają spowiedź i przygotowują się do niej po wielu latach właśnie podczas Nocy Konfesjonałów.

Księża będą spowiadać m.in. w szczecińskiej katedrze, kościele Świętej Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej czy Sanktuarium Fatimskim na Słonecznym.

Noc Konfesjonałów została zapoczątkowana w 2007 roku w Chicago i Nowym Jorku. W ubiegłym roku w Polsce wzięło w niej udział ponad 180 kościołów.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2024-11-02, godz. 16:11 Mieszkańcy odwiedzają cmentarze. "Jest nostalgia" [WIDEO, ZDJĘCIA] To dla nas ważniejszy dzień niż Wszystkich Świętych - mówią szczecinianie odwiedzający cmentarze 2 listopada. » więcej 2024-11-02, godz. 11:57 Szczeciński Tydzień Reformacji. Spacer śladami św. Ottona [ZDJĘCIA] Kilkadziesiąt osób zebrało się na szczecińskim pl. Solidarności, by przejść śladami św. Ottona z Bambergu. To XI wieczny misjonarz, któremu Bolesław Krzywousty powierzył misję chrystianizacji Pomorza Zachodniego. » więcej 2024-11-02, godz. 10:30 Odpust - potrzebna modlitwa za zmarłych Listopad to w Kościele katolickim miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Żyjący mogą ofiarować odpust za bliską zmarłą osobę, a odpust jest darowaniem kary za grzechy. » więcej 2024-11-02, godz. 07:17 Zaduszki. Modlitwa za zmarłych przebywających w czyśćcu Kościół katolicki rozumie czyściec jako stan oczyszczenia po śmierci, kiedy zmarłym pokutującym za grzechy, z pomocą przez swoją modlitwę, przychodzą żyjący wierni. » więcej 2024-11-01, godz. 11:27 Msze Św. także na Cmentarzu Centralnym W Kościele Katolickim uroczystość Wszystkich Świętych to dzień, w którym katolicy mają obowiązek uczestniczenia we mszy świętej. » więcej 2024-11-01, godz. 10:56 Czym tak naprawdę jest uroczystość Wszystkich Świętych? 1 listopada w Kościele Katolickim to uroczystość Wszystkich Świętych. Jak obchodzi się ten dzień w Kościele i dlaczego tradycja miesza się z prawdziwym znaczeniem tej uroczystości? » więcej 2024-11-01, godz. 10:48 "Listopad to czas modlitwy za zmarłych" W Kościele Katolickim w listopadzie codziennie odbywają się tzw. Wypominki. Od 1 do 3 listopada klerycy z Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie będą zbierali kartki z imionami naszych zmarłych na Cmentarzu Cent… » więcej 2024-10-31, godz. 21:57 "Połączenie duchowe ze świętymi, którzy balują w niebie" [ZDJĘCIA] Około pół tysiąca uczestników przeszło wieczorem ulicami Szczecina w procesji ze świętymi. » więcej 2024-10-31, godz. 11:42 Procesja z relikwiami świętych przejdzie ulicami Szczecina W czwartek o godzinie 20 ulicami Szczecina przejdzie procesja ze świętymi. » więcej 2024-10-27, godz. 10:22 Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę kościoła na Rudziance Metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Wiesław Śmigiel przewodniczył będzie dziś - o godzinie 14.00 - uroczystej mszy świętej, podczas której wmurowany zostanie kamień węgielny pod budowę kościoła na szczecińskiej Rudziance… » więcej
1234567