Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

To bardzo dobra wiadomość nie tyle dla obrońców życia - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To bardzo dobra wiadomość nie tyle dla obrońców życia - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To bardzo dobra wiadomość - tak ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek i organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia skomentował dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego.
Sędziowie większością głosów orzekli, że prawo, które dopuszcza możliwość aborcji, jeśli u nienarodzonego dziecka zachodzi podejrzenie kalectwa lub ciężkiej choroby, jest niezgodne z polską konstytucją.

To bardzo dobra wiadomość nie tyle dla obrońców życia - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk. - jest to bardzo dobra wiadomość dla tych nienarodzonych chorych, które od tej pory nie będzie można zabijać. Jest to także dobra wiadomość dla naszego społeczeństwa. Zrobiliśmy jakiś krok w stronę większej cywilizacji.

- To dla nas zadanie - dodaje ks. Tomasz i przywołuje św. Jana Pawła II, który był wielkim obrońcą życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. - Zadanie dla rodziców, dla obrońców życia, dla całego społeczeństwa, które powinno stanąć w obronie życia, bo jeżeli nie stanie w obronie życia, to przekreśla swoją przyszłość. Powiem w kontekście słów Jana Pawła II. "Naród, który zabija własne dzieci, staje się narodem bez przyszłości". Jest to zadanie dla nasz wszystkich i oby to było zadanie powszechne.

W ubiegłym roku w Polsce przeprowadzono ponad 1100 aborcji dopuszczalnych prawnie, z czego prawie 1100 ze względu na prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka.
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Czy moralnym jest skazanie ciężko chorego dziecka na nieludzkie cierpienie i umieranie w agonii? I to popierają ci ,którzy nigdy swoich dzieci (przynajmniej w teorii) mieć nie będą. Czy moralnym jest pokazywanie zdeformowanego dziecka rodzicom ? Przecież to dla nich trauma na całe życie. Widziałem te wasze marsze dla życia.Pełno młodych mam z tzw oaz, ale żadna z dzieckiem upośledzonym a ze zdrowymi bobasami. Wstydżcie się.
Obecne prawo aborcyjne jest kompromisem. Każda zmiana wywoła niepokoje społeczne.
Ten wyrok to wielka zbrodnia! Tak w czysto ludzkim i Katolickim wydaniu... skazywanie Matki na potworne tortury psychiczne i fizyczne zmuszając do urodzenia dziecka bez ważnych narządów, mózgu, żołądka lub całej głowy jest potwornością. Dla mnie Kanclerczyk, PiS, Godek i inni im podobni to zwykłe potwory które wylały dziecko z kąpielą!
I bardzo ważna spraw... wyrok wydał jeden ze Szczecinian.. Sochański! Pamiętajmy spotykając na ulicy! Temu Panu ręki nie podajemy! Nawet po pandemii... o ile przeżyjemy!
"W ubiegłym roku w Polsce przeprowadzono ponad 1100 aborcji dopuszczalnych prawnie, z czego prawie 1100 ze względu na prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka."
Masło maślane. Nie prościej było napisać: "w tym prawie wszystkie ze względu..."
Sam wyrok, to nie krok na przód a w tył. Skazuje się matki i dzieci na cierpienie. I nie mam wątpliwości, że ani kościół ani państwo tym ludziom nie będzie chciało pomagać! Masz rodzić i cierpieć w imię ideologii kościoła. Inkwizycja czy podboje krzyżackie też były z Bogiem na ustach i w jego imieniu. Tylko hierarchowie kościoła wolą do dziś tego nie pamiętać!
Czy hierarchowie KK i ten zadowolony z siebie Jegomość nie widzą, że takie postępowanie Kaczyńskiego i jego bezwolnie wykonujących rozkazy podwładnych spowodują, że za 10 lat polskie kościoły będą równie puste jak świątynie w katolickich kiedyś Irlandii i Hiszpanii.

Zobacz także

2018-09-17, godz. 20:08 "Jeśli liczyć, to liczyć na Boga i na siebie" Z perspektywy 17 września 1939 roku widać, że w interesach wielkich państw i narodów europejskich jest zimna kalkulacja - mówił abp Andrzej Dzięga. » więcej 2018-09-16, godz. 07:42 "My chcemy Boga". Ludzie pracy na Jasnej Górze [ZDJĘCIA] Pracownicy z Pomorza Zachodniego biorą udział w 36. Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę. Z naszego regionu do Częstochowy pojechało kilkanaście autokarów z pracownikami i związkowcami z "Solidarności" między innymi z elektrowni… » więcej 2018-09-13, godz. 18:40 Krzyże Św. Floriana dla strażaków i kominiarzy z regionu [WIDEO, ZDJĘCIA] Strażacy i kominiarze z naszego regionu nagrodzeni za zasługi Krzyżem Św. Floriana. » więcej 2018-09-13, godz. 18:22 Procesje fatimskie i utrudnienia na ulicach Szczecina Kolejne utrudnienia dla kierowców pojawią się w czwartek na ulicach Szczecina. Spowodowane będą planowanymi na ten wieczór procesjami fatimskimi. » więcej 2018-09-10, godz. 07:43 "Kościół potrzebuje imigrantów, żeby rosnąć" Kościół potrzebuje imigrantów, żeby rosnąć - uważa szwedzki kardynał Anders Arborelius. W Szczecinie kończy się posiedzenie Konferencji Episkopatu Krajów Nordyckich, które po raz pierwszy w historii odbyło się w Polsce. Biskupi… » więcej 2018-09-09, godz. 17:14 Biskupi z krajów nordyckich proszą o modlitwę za papieża Obradujący w Szczecinie biskupi z krajów nordyckich wezwali do modlitwy za papieża i podjęcie postu w jego intencji. Proszą wiernych o modlitwę o dar duchowego rozeznania, odwagi i siły, by kierować Kościołem w czasie, kiedy Ojciec… » więcej 2018-09-09, godz. 09:01 Pierwsze na świecie takie sanktuarium. Rocznica z cudownym gościem W niedzielę pierwsza rocznica poświęcenia Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. To pierwsza świątynia na świecie, która wybrała za patronów pastuszków z Fatimy. » więcej 2018-09-08, godz. 12:29 Ekumenicznie w Chojnie. Wizyta biskupów z pięciu krajów Nabożeństwo ekumeniczne i uroczystość upamiętniająca byłych mieszkańców odbyły się w sobotę w Chojnie. W wydarzeniu wzięli udział biskupi pięciu krajów, którzy uczestniczą w pierwszym w Polsce posiedzeniu Konferencji Episkopatu… » więcej 2018-09-08, godz. 08:46 Historia cudu w Szczecinie Cudownie uzdrowiony Lucas z Brazylii opowie swoją historię w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie. » więcej 2018-09-05, godz. 12:23 Biskupi ze Skandynawii zjechali do Szczecina. To pierwsze takie spotkanie Biskupi z Danii, Norwegii, Finlandii, Islandii i Szwecji przyjechali do Szczecina. To w ramach pierwszego w Polsce, historycznego posiedzenia Konferencji Episkopatu Krajów Nordyckich, które potrwa do poniedziałku w domu rekolekcyjnym pw… » więcej
111112113114115116117