Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / RitaE (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / RitaE (CC0 domena publiczna)
Powstanie miejsca dla osób niepełnosprawnych to jeden z planów Fundacji Małych Stópek ze Szczecina. Fundacja chce zwiększyć pomoc osobom z niepełnosprawnością.
W czwartek sędziowie Trybunału Konstytucyjnego większością głosów orzekli, że prawo, które dopuszcza możliwość aborcji, jeśli u nienarodzonego dziecka zachodzi podejrzenie kalectwa lub ciężkiej choroby, jest niezgodne z polską konstytucją.

Na co dzień Fundacja pomaga samotnym kobietom, które decydują się, mimo trudnych warunków, urodzić dziecko. Już teraz do Fundacji dzwonią ludzie, którzy mają niepełnosprawne dzieci.

- Pomoc jest i będzie kierowana również w stronę takich osób - zapewnia prezes Fundacji Małych Stópek ks. Tomasz Kancelarczyk. - Do tej pory nie tylko zajmujemy się sprawami związanymi z kobietami w ciąży czy też po urodzeniu dziecka, ale także podejmujemy różne inicjatywy pomocowe, gdzie są chore dzieci. Pomagamy kilku placówkom, które się nimi zajmują. Indywidualnymi osobami i rodzinami. Działamy w wymiarze misyjnym. Chciałbym oczywiście zwielokrotnić działalność.

Ale to zadanie dla wszystkich - dodaje ks. Tomasz. - Te dzieci są tak naprawdę nasze i stosunek do nienarodzonych, chorych jest miarą naszego człowieczeństwa, a jako społeczności, także naszej cywilizacji.

Fundacja Małych Stópek jest głównym organizatorem Szczecińskiego Marszu dla Życia.

Jak dodaje ks. Kancelarczyk, pomoc dla potrzebujących, także niepełnosprawnych dzieci, zależy od wsparcia darczyńców, którzy przekazują swoje środki na działalność Fundacji Małych Stópek.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty