Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / photo-graphe (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / photo-graphe (CC0 domena publiczna)
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przedstawiła w Sejmie informację na temat funkcjonowania programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem".
Mówiła, że nakłady na wsparcie osób z niepełnosprawnościami w 2015 roku wynosiły ponad 15 miliardów złotych, a w 2020 - ponad 27 miliardów. Powiedziała, że program "Za Życiem" to kompleksowa oferta wsparcia dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi, która obejmuje między innymi wszechstronną opiekę nad kobietą i dzieckiem w czasie ciąży i po porodzie, pomoc w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Podczas debaty nad informacją Anna Milczanowska wniosła w imieniu Prawa i Sprawiedliwości o jej przyjęcie. Posłanka chwaliła też rządowe rozwiązania. Mówiła, że dzięki "precyzyjnemu monitoringowi programu" rząd może ocenić jego efekty oraz wprowadzić potrzebne korekty. "Mądre i systematyczne rozwijanie programu 'Za życiem' musi skutkować stworzeniem stabilnej gwarancji opieki dla wszystkich dzieci, które rodzą się z chorobą lub są nie w pełni sprawne, a także dla ich rodzin" - mówiła.

Koalicja Obywatelska wniosła o odrzucenie informacji. Podczas dyskusji posłanka KO Iwona Hartwich wskazywała na - jej zdaniem - braki w programie "Za życiem". Powiedziała, że z programu nie mogą korzystać osoby z niepełnosprawnościami, które ukończą 18. rok życia.

Do 2021 roku na program "Za życiem" łącznie są przeznaczone 3 miliardy złotych. O informację w sprawie programu wnioskował w Sejmie klub Prawa i Sprawiedliwości.
Podczas debaty nad informacją Anna Milczanowska wniosła w imieniu Prawa i Sprawiedliwości o jej przyjęcie.
Podczas dyskusji posłanka KO Iwona Hartwich wskazywała na - jej zdaniem - braki w programie "Za Życiem".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty