Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sejm. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm przerwał obrady, po tym, jak posłanki Lewicy podeszły do ławy, w której zasiada prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński. Na salę obrad została wezwana Straż Marszałkowska.
Parlamentarzystki Lewicy, po wniosku formalnym Joanny Scheuring-Wielgus, podeszły do miejsca zajmowanego przez Jarosława Kaczyńskiego, wznosząc okrzyki "To jest wojna!". Dołączyły do nich niektóre posłanki Koalicji Obywatelskiej. Doszło do tego po słowach wicemarszałka Terleckiego, który porównał znak noszony na maseczkach przez posłów lewicy i KO - do symbolów Hitlerjugend i SS.

Wicemarszałek Sejmu zarządził przerwę i wezwał na salę obrad Straż Marszałkowską. Po kilku minutach strażnicy odgrodzili miejsce zajmowane przez prezesa PiS od posłów opozycji.

Następnie wicemarszałek Ryszard Terlecki poinformował o wykluczeniu z obrad posłów Koalicji Obywatelskiej - Sławomira Nitrasa i Klaudii Jachiry. Krótko po godzinie 10:30 prowadzący obrady zarządził przerwę i zwołał Konwent Seniorów.

Posłowie mają we wtorek między innymi wysłuchać informacji rządu na temat funkcjonowania programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem", programów finansowanych ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz ewentualnych skutków, jakie wywołuje w ich realizacji wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 roku. Ma ją przedstawić minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Wniósł o to szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.
Relacja Karola Darmorosa [IAR]

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego, mianem terroru określane jest używanie przemocy w celu zastraszenia, tak więc otoczenie posła J. Kaczyńskiego w Sejmie, przez osoby trzymające transparenty, jest nie tylko aktem terroru, ale też pogwałceniem wszelkich zasad, które obowiązują posłów. Można się nie zgadzać, można wyrażać swoje niezadowolenie, ale bycie terrorystą to już zagrożenie dla stabilności państwa.
Widać, że to jest przygotowany plan, którego cel dobitnie opisała we wpisie p. Gajewska - młoda posłanka Platformy Obywatelskiej: "Sorry za utrudnienia, ale mamy rząd do obalenia"! Tu nie chodzi o dobro kobiet, tylko o zwykłe odzyskanie władzy przy udziale "pożytecznych idiotów", którzy są tylko narzędziem do walki politycznej - to takie trudne do zrozumienia?
Liberały chcą za wszelką cenę przeprowadzić rewolucję neo bolszewicką.
Dlaczego redakcja blokuje komentarze nie łamiace regulaminu a niezgodne z jej poglądami?
HAHA - BEZ KOMENTARZA !
ALE BIEDNY TEN NITRRAS !!!!!!!!
POrażka POKOlana
Posiedzenie Sejmu bez minimum jednej uwagi zwróconej p.Posłowi Nitrasowi to posiedzenie stracone...
I tak się zastanawiam. Czyja to wina... Marszałka (bo się uwziął ) czy może p. Nitrasa który przyjął sobie taką strategię z serii " byle co niech o mnie mówią ale niech mówią". Może i to przyjemność robić za "Stańczyka" w PO ale ile wytrzyma takie zachowania elektorat ; a potem co ? Gdzie szukać roboty jak "nasi nie dojdą do władzy". No i ten dzisiejszy duet z Posłanką czy może Posłannicą (bo już nie wiadomo jak się do niej zwracać) p. Jachirą to Poselska Żenada !!
Skoryguję poprzedni wpis usunięty przez adma - @Stetinensis, długo wytrzymałem, ale dość - Twój stan intelektualny pozostawia wiele do życzenia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty