Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

To bardzo dobra wiadomość nie tyle dla obrońców życia - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To bardzo dobra wiadomość nie tyle dla obrońców życia - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To bardzo dobra wiadomość - tak ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek i organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia skomentował dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego.
Sędziowie większością głosów orzekli, że prawo, które dopuszcza możliwość aborcji, jeśli u nienarodzonego dziecka zachodzi podejrzenie kalectwa lub ciężkiej choroby, jest niezgodne z polską konstytucją.

To bardzo dobra wiadomość nie tyle dla obrońców życia - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk. - jest to bardzo dobra wiadomość dla tych nienarodzonych chorych, które od tej pory nie będzie można zabijać. Jest to także dobra wiadomość dla naszego społeczeństwa. Zrobiliśmy jakiś krok w stronę większej cywilizacji.

- To dla nas zadanie - dodaje ks. Tomasz i przywołuje św. Jana Pawła II, który był wielkim obrońcą życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. - Zadanie dla rodziców, dla obrońców życia, dla całego społeczeństwa, które powinno stanąć w obronie życia, bo jeżeli nie stanie w obronie życia, to przekreśla swoją przyszłość. Powiem w kontekście słów Jana Pawła II. "Naród, który zabija własne dzieci, staje się narodem bez przyszłości". Jest to zadanie dla nasz wszystkich i oby to było zadanie powszechne.

W ubiegłym roku w Polsce przeprowadzono ponad 1100 aborcji dopuszczalnych prawnie, z czego prawie 1100 ze względu na prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka.
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Czy moralnym jest skazanie ciężko chorego dziecka na nieludzkie cierpienie i umieranie w agonii? I to popierają ci ,którzy nigdy swoich dzieci (przynajmniej w teorii) mieć nie będą. Czy moralnym jest pokazywanie zdeformowanego dziecka rodzicom ? Przecież to dla nich trauma na całe życie. Widziałem te wasze marsze dla życia.Pełno młodych mam z tzw oaz, ale żadna z dzieckiem upośledzonym a ze zdrowymi bobasami. Wstydżcie się.
Obecne prawo aborcyjne jest kompromisem. Każda zmiana wywoła niepokoje społeczne.
Ten wyrok to wielka zbrodnia! Tak w czysto ludzkim i Katolickim wydaniu... skazywanie Matki na potworne tortury psychiczne i fizyczne zmuszając do urodzenia dziecka bez ważnych narządów, mózgu, żołądka lub całej głowy jest potwornością. Dla mnie Kanclerczyk, PiS, Godek i inni im podobni to zwykłe potwory które wylały dziecko z kąpielą!
I bardzo ważna spraw... wyrok wydał jeden ze Szczecinian.. Sochański! Pamiętajmy spotykając na ulicy! Temu Panu ręki nie podajemy! Nawet po pandemii... o ile przeżyjemy!
"W ubiegłym roku w Polsce przeprowadzono ponad 1100 aborcji dopuszczalnych prawnie, z czego prawie 1100 ze względu na prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka."
Masło maślane. Nie prościej było napisać: "w tym prawie wszystkie ze względu..."
Sam wyrok, to nie krok na przód a w tył. Skazuje się matki i dzieci na cierpienie. I nie mam wątpliwości, że ani kościół ani państwo tym ludziom nie będzie chciało pomagać! Masz rodzić i cierpieć w imię ideologii kościoła. Inkwizycja czy podboje krzyżackie też były z Bogiem na ustach i w jego imieniu. Tylko hierarchowie kościoła wolą do dziś tego nie pamiętać!
Czy hierarchowie KK i ten zadowolony z siebie Jegomość nie widzą, że takie postępowanie Kaczyńskiego i jego bezwolnie wykonujących rozkazy podwładnych spowodują, że za 10 lat polskie kościoły będą równie puste jak świątynie w katolickich kiedyś Irlandii i Hiszpanii.

Zobacz także

2017-04-15, godz. 12:15 Święconki dla potrzebujących rozdane [WIDEO, ZDJĘCIA] Kilkaset święconek i paczek na święta przygotował Caritas dla bezdomnych i potrzebujących mieszkańców Szczecina. W Wielką Sobotę dary zostały rozdane, a pokarmy poświęcone w szczecińskiej katedrze. » więcej 2017-04-15, godz. 10:10 Takie święta są raz na kilka lat. Wielkanoc w jednym terminie Dziś Wielką Sobotę obchodzą też grekokatolicy i prawosławni. Raz na kilka lat święta w obrządku wschodnim przypadają w tym samym czasie, co w łacińskim. » więcej 2017-04-15, godz. 07:15 Dziś Wielka Sobota. Czas ciszy i oczekiwania W Wielką Sobotę w Kościele Katolickim, podobnie jak w Wielki Piątek, nie odprawia się mszy świętej. To dzień ciszy i oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa, które katolicy ogłoszą w nocnych procesjach rezurekcyjnych. To dzień… » więcej 2017-04-14, godz. 17:35 Abp Andrzej Dzięga: Chrystus przywraca nam światło Chrześcijaństwo jest źródłem nadziei dla człowieka, który sam siebie uwikłał w skutki grzechu - tak mówi arcybiskup Andrzej Dzięga w specjalnym wywiadzie dla Radia Szczecin. » więcej 2017-04-14, godz. 07:41 Wielki Piątek w Kościele. Wyciszenie i post Dziś Wielki Piątek, w którym chrześcijanie upamiętniają ukrzyżowanie Chrystusa na górze Kalwarii. W czasie nabożeństwa w kościele czyta się ewangelię opisującą mękę i śmierć Jezusa. » więcej 2017-04-13, godz. 08:42 "To dobry klimat na refleksje". Dziś Noc Konfesjonałów Zaczęło się w Szczecinie, potem pomysł przejęła cała Polska. W czwartkowy wieczór rozpocznie się ósma edycja Nocy Konfesjonałów. Do rana w kilku kościołach Szczecina będzie można się wyspowiadać. » więcej 2017-04-13, godz. 07:41 Najważniejsze trzy dni dla chrześcijan Chrześcijanie wszystkich wyznań rozpoczynają Triduum Paschalne, czyli trzy święte dni, które są pamiątką Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. » więcej 2017-04-10, godz. 14:45 Będą nowe miejsca pracy w Korytowie. "Symboliczny moment odbudowy" [ZDJĘCIA] Centrum Integracji Społecznej ma powstać w Korytowie koło Choszczna. » więcej 2017-04-10, godz. 13:33 Rekolekcje ostatniej szansy w szczecińskiej katedrze Ostatnia szansa na duchowe przygotowanie na święta. W szczecińskiej katedrze rozpoczynają się tradycyjne rekolekcje wielkopostne „Na progu Paschy”. » więcej 2017-04-10, godz. 10:46 "To bardzo przyjemne, że ktoś o nas pamięta" [ZDJĘCIA] Wielkanocna edycja akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" zakończona. Polacy mieszkający na Litwie otrzymali w ramach niej około 600 paczek z żywnością i słodyczami. » więcej
135136137138139140141