Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kilkanaście tysięcy ludzi przeszło ulicami Szczecina w 20. Marszu dla Życia. Całe rodziny, młodzi i seniorzy zamanifestowali ideę obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
W tym roku pod hasłem "Życie nie zna granic" wyruszyli z Jasnych Błoni sprzed pomnika św. Jana Pawła II do szczecińskiej katedry. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Małych Stópek.

Marsz to tak naprawdę wycinek tego, co na co dzień robi Fundacja Małych Stópek. Dom Małych Stópek w Syrkowicach. "Mamy Dom" w Poczerninie, liczne akcje edukacyjne i pomocowe nie tylko skierowane do matek samotnie wychowujących dzieci, ale i do seniorów.

Dziś uczestnicy tradycyjnie ponieśli kolejny przepisany na płótno dokument papieski. Tym razem to adhortacja Jana Pawła II "Ecclesia in Europa".

- Tyle lat mieszkam w Szczecinie, a pierwszy raz widzę, żeby tyle osób w jednym miejscu w jednej sprawie się zgromadziło. Jestem pod wrażeniem. - Mamy piątkę dzieci, w tym jedno córeczka z zespołem Downa i chcieliśmy też poniekąd dać świadectwo życia, że życie jest warte tego, żeby je bronić. - Wspieramy organizatorów tego marszu, żeby pokazać, że życie zaczyna się w momencie poczęcia i warto o to życie walczyć. My jesteśmy akurat rodzicami czwórki dzieci i wiemy, ile radości takie dzieci potrafią sprawić - mówili uczestnicy marszu.

Pani Anita była ze swoją rodziną. - Z ogromną radością co roku uczestniczę w tym marszu. Jest to dla mnie ogromne przeżycie i taka niesamowita radość, bo sama miałam zostać poddana procederowi aborcji. Pan Bóg mnie ocalił. Jestem, żyję, mogła się zadziać niesamowita i piękna historia życia mojego, mojej rodziny, bo mam cudownego męża, mam czwórkę dzieci i czterech wspaniałych synów. Kocham życie, cieszę się życiem i cieszę się, że było mi to dane. Ale nie każde dziecko ma tą szansę, więc chodzę co roku na te marsze i jestem za życiem i życie jest piękne i trzeba je bronić - podkreśliła pani Anita.

- Zobaczyłem wiele młodych rodzin. Rodzice to byli uczestnicy marszu czy też wolontariusze sprzed wielu lat. Byli ze swoimi dziećmi, dwójką, trójką, czwórką, nawet i piątką. To było coś niesamowitego - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek.

Uczestnicy marszu przeszli przez plac Armii Krajowej, aleję Jana Pawła II, plac Grunwaldzki, plac Lotników, ulice: Kaszubską, Bałuki, aleję Niepodległości, koło Bramy Portowej, dalej Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Sołtysią i Grodzką do katedry.

Całe wydarzenie zakończyła msza święta pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego, administratora apostolskiego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W trakcie nabożeństwa chętni mogli podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli dziewięciomiesięcznej modlitwy dziesiątkiem różańca za poczęte dziecko zagrożone aborcją.
Kilkanaście tysięcy ludzi przeszło ulicami Szczecina w 20. Marszu dla Życia. Całe rodziny, młodzi i seniorzy zamanifestowali ideę obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
Relacja Piotra Kołodziejskiego w Wiadomościach o 16.
Relacja Piotra Kołodziejskiego w Wiadomościach o 15.

Zobacz także

2022-04-24, godz. 10:31 Wielkanocne śniadanie dla ukraińskich uchodźców Ponad siedem tysięcy ukraińskich uchodźców w całej Polsce weźmie w niedzielę udział w wielkanocnym śniadaniu przygotowanym przy współpracy Caritas i Polskiego Holdingu Hotelowego. Kilkuset z nich w Archidiecezji Szczecińsko-Ka… » więcej 2022-04-24, godz. 09:55 "Dzień Dobra" po raz pierwszy w Polsce Koncert zespołu "Full of Grace", zwiedzanie Okna Życia, dmuchane wesołe miasteczko, kiermasz ciast, wyrobów artystycznych i oczywiście Msza Święta z Koronką do Bożego Miłosierdzia to najważniejsze punkty Dnia Dobra, który po raz… » więcej 2022-04-18, godz. 09:47 Dzieci z Ukrainy śpiewają w kościele na Krzekowie Uciekli z ogarniętej wojną Ukrainy, teraz w podziękowaniu za pomoc śpiewają pieśni religijne na mszy świętej. Mowa o szóstce dzieci, które chodziły do szkoły muzycznej w Tarnopolu, a teraz przebywają wraz ze swoją mamą u rodziny… » więcej 2022-04-17, godz. 10:46 "Dobra jest więcej, choć zło potrafi być bardziej krzykliwe". Caritas składa życzenia i dziękuje Prawda o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa niech dodaje wszystkim ludziom dobrej woli wiele mocy, siły, radości i motywacji do tego, żeby dbać o dobro, rozsiewać je wokół siebie przez życzliwość, słowo i czyny - mówi ks. Mariusz Og… » więcej 2022-04-17, godz. 09:51 "Jego łaska niech będzie światłem naszym i mocą naszą". Życzenia wielkanocne arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał - pozdrawia abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński kierując życzenia do mieszkańców regionu mówi, że "niesie się te zawołanie i ta odpowiedź przez szczecińską… » więcej 2022-04-17, godz. 07:54 "Nie jest to zwykła msza, warto to zobaczyć" - rezurekcja w Sanktuarium w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Katolicy rozpoczynają obchody Świąt Wielkanocnych mszą rezurekcyjną odprawianą w niedzielę o świcie. Nabożeństwo ogłasza zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. » więcej 2022-04-16, godz. 17:45 Groby Pańskie w szczecińskich kościołach [WIDEO, ZDJĘCIA] Wierni zgromadzili się w wielką sobotę w świątyniach nie tylko po to, aby święcić pokarmy. Ten dzień to również czas refleksji i modlitwy przy figurze Jezusa Chrystusa złożonego w grobie. » więcej 2022-04-16, godz. 09:47 Symbolika święcenia pokarmów Tradycją Wielkiej Soboty jest święcenie pokarmów, które wierni przynoszą w udekorowanych koszykach. Znajdziemy w nich m.in. chleb, mięso, sól i jajka. » więcej 2022-04-16, godz. 09:25 Caritas przygotował Święconkę Jakubową Caritas przygotował tradycyjną pomoc dla najbardziej potrzebujących. W szczecińskiej katedrze otrzymają oni Święconkę Jakubową. » więcej 2022-04-16, godz. 09:04 Wielka sobota, w kościołach trwa święcenie pokarmów Wielka Sobota to dzień, kiedy Jezus spoczywa w grobie. W kościołach trwa święcenie pokarmów na wielkanocny stół. » więcej
39404142434445