Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. facebook.com/MarszDlaZyciawSzczecinie
Fot. facebook.com/MarszDlaZyciawSzczecinie
20. Szczeciński Marsz dla Życia przejdzie w niedzielę ulicami Szczecina. Jedna z największych manifestacji w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci rozpocznie się o 15 na Jasnych Błoniach.
Marsz to tylko część działalności Fundacji Małych Stópek, która cały rok pomaga potrzebującym matkom i nie tylko.

Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek przyznaje, że wiele kobiet trafia do Fundacji w różnym położeniu, nieraz tragicznym. - Jeżeli uda nam się pomóc, tak że kobieta w jakiś sposób wyprostuje swoje życiem dziecko urodzi, jest szczęśliwa. To także jest szczęście moje, które chciałbym tak bardzo przekazać tym wszystkim, którzy uczestniczą w tym wielkim dziele, jakim jest Marsz dla Życia i Fundacja Małych Stópek, która z tego marszu wyrosła - powiedział ks. Kancelarczyk.

Anna Piotrowska, rzecznik prasowy Fundacji Małych Stópek podkreśla, że pomoc Fundacji dociera do całych rodzin.

- Stworzyliśmy przecież Dom Małych Stópek w Syrkowicach. Powstał "Mamy Dom" w Poczerninie. Stworzyliśmy dom rodzinny, bo wiemy, że takich domów brakuje. Wielokrotnie dzieci po narodzinach są przez matki zostawiane w szpitalach - mówi Piotrowska.

Początek marszu o 15 przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Zakończenie w Bazylice Archikatedralnej.

Fundacja Małych Stópek na co dzień pomaga m.in. samotnym matkom wychowującym dzieci w trudnej sytuacji materialnej, a także kobietom w ciąży, którym rodzina albo nie może, albo nie chce pomagać. Pomoc materialna to m.in. pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, artykuły dla mam, artykuły chemiczne. Pracownicy Fundacji organizują również pomoc psychologiczną. Fundacja zaangażowała się także w pomoc dla Ukrainy.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty