Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali » ARCHIWUM - Rozmowy o ewangelii » ARCHIWUM - 2007 - Rozmowy o Ewangelii
Posłuchaj audycji Natalii Dąbrowskiej i Piotra Kołodziejskiego.
Dzisiejszy fragment Ewangelii według św. Łukasza daje nadzieję na nawrócenie nawet przed śmiercią. Czy jednak można grzeszyć całe życie i wyznając żal na łożu śmierci zyskać odpuszczenie grzechów? Na to pytanie pomoże odpowiedzieć nam chrystusowiec ks. Zbigniew Regucki, z którym porozmawiamy też o muzyce liturgicznej w kościele. Jak schola i organiści postrzegają się nawzajem? O tym w naszej audycji. Muzycznie będzie nam towarzyszyć zespół CREDO oraz Lidia Pospieszalska.
Posłuchaj audycji Natalii Dąbrowskiej i Piotra Kołodziejskiego.
Czy ludzie zbytnio przywiązują się do dóbr materialnych, a za mało dbają o wartości duchowe? To pytanie nasuwa się po przeczytaniu dzisiejszych słów Ewangelii według św. Łukasza. Czym jest ewangeliczna zapowiedź zniszczenia świątyni i prześladowań tych, którzy z Bożego Imienia będą cierpieć prześladowania? W rozmowie z chrystusowcem ks. Zbigniewem Reguckim zastanowimy się, jaka będzie nasza nagroda za ziemskie wyrzeczenia. Muzycznie będzie nam towarzyszyć Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej.
Posłuchaj audycji Natalii Dąbrowskiej i Piotra Kołodziejskiego.
W audycji zastanowimy się, jak zwykły człowiek może dziś rozumieć zmartwychwstanie. Czy w ogóle jest życie po śmierci, bo nie brakuje ludzi, którzy jak biblijni saduceusze nie uznają zmartwychwstania. Dzisiejszy fragment Ewangelii według św. Łukasza będziemy rozważać z ks. Zbigniewem Reguckim, chrystusowcem z Sanktuarium NSPJ w Szczecinie. Będzie nam też towarzyszyć muzyka m.in. Tomka Kamińskiego.
Posłuchaj audycji Natalii Dąbrowskiej i Piotra Kołodziejskiego.
Rozważany dziś fragment Ewangelii według św. Łukasza przekonuje, że na powrót do Kościoła nigdy nie jest za późno. Biblijny Zacheusz dokonuje przeglądu swojego życia i wyciąga wnioski. W audycji będziemy rozmawiać m.in. o nawróceniu i o tym, jak dostrzegać dobro w drugim człowieku. Poznamy też historię pewnej młodej kobiety, która "zbliżyła" się do Kościoła. W rozmowie z chrystusowcem ks. Zbigniewm Reguckim będzie nam towarzyszyć zespół TGD oraz 2TM2,3.
Posłuchaj audycji Natalii Dąbrowskiej i Piotra Kołodziejskiego.
W dzisiejszej audycji będziemy rozważać tekst 8 błogosławieństw z Ewangelii według św. Mateusza. Przedstawimy też historię studentki, która pracuje jako wolontariuszka i w swoim życiu realizuje słowa ewangelii. Przy okazji Dnia Wszystkich Świętych zastanowimy się czy nie mylimy tego dnia z Zaduszkami. Jak zwykle będzie nam towarzyszyć muzyka chrześcijańska m.in. 2Tm2,3, Deus Meus czy Mate.O.