Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2014 - Migawka
MIGAWKA-Program z 23.02.14
Skoro niedawno poznaliśmy laureatów ostatniej edycji niezwykle prestiżowego i znanego konkursu World Press Photo, to oczywiście - tradycyjnie w Migawce - nie mogło zabraknąć tego tematu w audycji. A kto lepiej opowie o tych zdjęciach, jak nie laureaci konkursów Marcin Bielecki [PAP] i Tomek Lazar? Wcześniej jednak rozmawiamy z Ryszardem Pilchem, autorem bardzo ciekawego cyklu "I love Szczecin". Gdzie tym można oglądać jego najnowszą wystawę - i dlaczego jest taka, jaka jest - odpowiedź w Migawce. Zapraszamy też na wydarzenie w Książnicy Pomorskiej z okazji 175 lat fotografii, właściwie zaprasza Grzegorz Czarnecki ze szczecińskiego oddziału ZPAF, który wygłosi wykład "Karol Beyer, nazywany ojcem polskiej fotografii (i jego szczecińskie korzenie)". W Migawce tylko wstęp, wykład 27 lutego o 17 w Książnicy Pomorskiej.
MIGAWKA-Program z 16.02.14
W pierwszej części audycji wreszcie udało nam się "dopaść" fotografa ze Świnoujścia Marka Wilczka. Wielokrotnie zapraszany do audycji, wreszcie udało nam się - w pewnym sensie - zgrać terminy. Marek Wilczek jest znany ze swoich zdjęć żeglarskich, ma też na koncie sukcesy jako fotograf koncertowy. W drugiej części audycji witamy Pawła Kulę. Ten szczeciński twórca co jakiś czas pojawia się w Migawce i opowiada o tych aspektach naszego hobby o jakich nie mamy pojęcia: bo czy ktoś się zastanawiał, czym różni się oglądanie zdjęć ułożonych w albumie od wyciągania ich na chybił trafił? Więcej o tym i nie tylko w Migawce, zapraszamy do słuchania. Przypominamy też, że wiadomo, gdzie pójdziemy na 62. Plener Migawki - szczegóły poniżej, w dziale Aktualności.
MIGAWKA-Program z 09.02.14
Ponieważ nieraz namawialiśmy naszych słuchaczy do robienia zdjęć sportowych, to postanowiliśmy zorganizować Plener Migawki właśnie podczas takiej imprezy. Historycznie to drugi raz z taką fotografią na naszym spotkaniu, bo robiliśmy już zdjęcia na meczu Husarii Szczecin. W lutym z pogodą bywa różnie, więc zapraszamy pod dach, na szczeciński basen Floating Arena. Tam grają waterpoliści Arkonii Szczecin. Z racji terminarza rozgrywek przesuwamy 62. Plener Migawki na marzec, dokładnie niedzielę 9 marca. Szczegóły w audycji i poniżej w dziale Aktualności. Byliśmy także w Książnicy Pomorskiej na wernisażu ciekawej wystawy Anny Pisuli-Mandziej "Przyroda w USA". W tej Migawce też krótki przegląd nowości sprzętowych o jakich usłyszeliśmy w ostatnim miesiącu.
MIGAWKA-Program z 02.02.14
Dziękujemy za wszystkie zdjęcia, jakie przesłali do nas uczestnicy ostatniego, 61. Pleneru Migawki w Stoczni Szczecińskiej. Tradycyjnie tydzień po naszym spotkaniu oglądamy fotografie, które zrobili nasi słuchacze. Do omówienia wybraliśmy 9 (bo inaczej zajęłoby to całą audycję) - znajdziecie je w tym akapicie, ale polecamy Galerię ze wszystkimi kadrami. Zaprosiliśmy też do rozmowy znakomitego fotoreportera Chrisa Niedenthala: do rozmowy zainspirowało nas to, co dzieje się na kijowskim Majdanie. Przy tej okazji oczywiście powstaje mnóstwo niezwykle interesujących zdjęć, rozmawiamy między innymi o tym.