Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2014 - Migawka
MIGAWKA-Program z 25.05.14
W ten weekend członkowie Fotograficznej Grupy Twórczej "Kontur" zorganizowali w Świnoujściu bezpłatne warsztaty dla miłośników fotografii. Skąd taki pomysł, co chcieli osiągnąć i co mogą podpowiedzieć innym - o tym rozmawiamy z Cezarym Dubielem i Beatą Bogusławską. A że jednym z gości był szczeciński fotografik prowadzący bardzo interesujący projekt www.niezwykly.szczecin.pl - czyli Radosław Piotr Reroń - to oczywiście wykorzystaliśmy nadarzającą się okazję do rozmowy. I naturalnie zapraszamy na relację z ostatniego, 65. Pleneru Migawki. To taki bardzo roboczy zapis tego, jak szukaliśmy kadrów z "50 na Miejskim Szlaku Turystycznym".
MIGAWKA-Program z 18.05.14
W Migawce kontynuujemy to, co rozpoczęliśmy niemalże od początku tego roku, czyli zapraszamy kolejnych znanych polskich fotografików, wyróżnionych w prestiżowych konkursach. Maciek Nabrdalik w tym roku zdobył laury na World Press Photo, zresztą lista jego nagród jest bardzo długa. Posłuchajcie rozmowy. Wcześniej zapraszamy na 65. Plener Migawki czyli "Pięćdziesiątka na Miejskim Szlaku Turystycznym". Szczegóły poniżej, w dziale Aktualności. A na koniec audycji przenosimy się do Cafe 22 i zachęcamy do odwiedzenia wystawy astrofotografii zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.
MIGAWKA-Program z 11.05.14
Na piątek 9 marca zaplanowano aż trzy wernisaże, ale dzięki dobrej logistyce udało się obejrzeć wszystkie wystawy. I o nich oczywiście opowiedzieć słuchaczom Migawki. Czy raczej uczynią to ich autorzy. Zbigniew Jabłoński, uczestnik naszych Plenerów Migawki, pokazał swoje prace w Pyrzyckim Domu Kultury, to "Pyrzycka Kwadratura". W Szczecinie, w Galerii Top Art przy ulicy Monte Cassino oglądamy wystawę "Dresden" Elżbiety i Timma Stütza. A w Galerii Orient niezwykle ciekawe kadry Marcina Zaborowskiego. To była daleka wyprawa do Bangladeszu, temat "Rohringas. Uchodźcy". Już sama historia zrobienia tych fotografii jest niezwykle frapująca, z autorem rozmawiamy oczywiście także o samych zdjęciach.
MIGAWKA-Program z 04.05.14
Odległość hiperfokalna - wielu o niej słyszało, ale, patrząc chociażby na rozbudowane wątki jej poświęcone na forach internetowych, cały czas tajemnicza. Staramy się - nie bez problemy, samemu rozwiązać jej tajemnicę, ilustrujące ją zdjęcia znajdziecie, jeżeli rozwiniecie ten akapit. Bo poniżej znajdziecie wybrane do omówienia w tej audycji zdjęcia po naszym 64. Plenerze Migawki w Parku Natury Zalewu Szczecińskiego. Cieszymy się, że podobało się Wam to miejsce. Na koniec krótka wizyta w Stargardzie na wystawie fotoreportera Szymona Górskiego, ekspozycja pod nazwą "Chwile zatrzymane w kadrach", rozmawiamy z Autorem.

A w rozwinięciu tego akapitu znajdziecie trzy duże zdjęcia ilustrujące temat odległości hiperfokalnej.