Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2015 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.04.15
W dobie internetu i fotografii cyfrowej nie raz słyszymy o kłopotach tych, którzy chcą pracować w tym zawodzie. Ale z drugiej strony, właśnie obecność naszych zdjęć w sieci, daje nam szansę na zarobienie od kilku - do nawet wielu tysięcy dolarów. Oczywiście, do takich kwot droga daleka - ale od czegoś trzeba zacząć. Gość Migawki, Ryszard Filipowicz, dyrektor kreatywny agencji Oskar Wegned podpowiada, jak zacząć przygodę z internetowymi bankami zdjęć na sprzedaż, tak zwanymi stockami. UWAGA - wszystkie adresy stron, o jakich mówimy w audycji, znajdziecie w dziale Linki. W tej audycji zapraszamy także, po pierwsze: do udziału w konkursie zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie. A po drugie - oczywiście gorąco zapraszamy na kolejny 76. Plener Migawki - tym razem wiosenny, pod hasłem "Zielony Szczecin". A szczegóły w Migawce i poniżej w dziale Aktualności.
MIGAWKA-Program z 19.04.15
Nazwę audycji zapożyczyliśmy od Fundacji Las Sztuki, która przygotowała taki plac w domu kultury XIII Muz. O całej akcji opowiada Paulina Ratajczak z Fundacji. Wcześniej wysłuchacie relacji z wizyty w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego. Tam prezentowana jest wystawa "Taborowe życie Romów". O ekspozycji opowiada kuratorka Iwona Karwowska. Warto zwrócić uwagę także na ten aspekt fotografii - jako medium, które pokazuje światy już dawno nieistniejące. Z mikrofonem odwiedziliśmy także Książnicę Pomorską, aby obejrzeć świetne zdjęcia nadwornego fotografa w Białym Domu. Kadry, jakie pokazuje Pete Souza naprawdę robią ogromne wrażenie.
MIGAWKA-Program z 12.04.15
Szczeciński fotografik Piotr Belcyr to kolejny członek Fotoklubu Szczecin z którym spotykamy się w Migawce. Trudno opisywać jego zdjęcia - zajrzyjcie więc od razu do działu Galeria poniżej na tej stronie - bo Piotr operuje nastrojem, buduje niezwykle ciekawy klimat na swoich kadrach. Jak powstają te jakże ciekawe zdjęcia, między innymi o tym rozmawiamy w programie. Później wychodzimy z radiowego studia, aby spotkać się ze specjalistą od drukowania i zarządzania kolorami. Marcin "Czornyj" Kałuża prowadził warsztaty w studiu foto-team.pl - i była okazja, aby się spotkać. I zasygnalizować naszym słuchaczom, że jeżeli chcecie się zająć fotografią "na poważnie", warto doszkolić się także w sztuce umiejętnego pokazania naszych zdjęć innym.
MIGAWKA-Program z 05.04.15
Tak się złożyło, że to wydanie Migawki stoi pod hasłem fotografów z Fotoklubu Szczecin. Sławek Stępień wybrał się na fotograficzną wyprawę bardzo daleko, bo aż do Chile - w świątecznej atmosferze miło będzie posłuchać krótkiej opowieści z tej ciekawej podróży. Jak się okazuje, nie pieniądze mogą być tutaj największym problemem. A Robert Jachim ostatnio zdobył wyróżnienie jako jeden z najlepszych fotografów miasta w Polsce. Skoro zaś święta to okazja do głównie fotografii rodzinnej, może warto posłuchać, co ma do powiedzenia twórca, który uwielbia robić zdjęcia właśnie ludziom w ciekawych, zaskakujących sytuacjach. Galerie obu Panów możecie obejrzeć poniżej w odpowiednim dziale na naszej stronie internetowej.