Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2015 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.07.15
Czy wiecie, kim jest fotosista? Robienie zdjęć na planach filmowych - zawód tyle wdzięczny co niewdzięczny. W Migawce jeszcze nie gościliśmy fotosistów, trzeba będzie nadrobić zaległości - a na razie zapraszamy na wystawy fotosów. Można je oglądać i w Dąbiu, w Klubie Delta - o zdjęciach z planów filmów Jerzego Hasa opowiada Magdalena Tyczka z Delty. Fotosy także w Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. A w sali obok bardzo ciekawa wystawa "Mistrzowie rzemiosła", byliśmy na wernisażu, posłuchajcie relacji. To nie wszystko: do końca lipca na szczecińskiej Różance można oglądać plenerową wystawę Marzeny Maćkowiak-Pluty. Autorka czasami pojawia się też na Plenerach Migawki, prezentuje piękne zdjęcia z Włoch. A skoro mowa była o Plenerze - to nasze 79. spotkanie dopiero co się odbyło, posłuchajcie, jak było w ciepły sobotni wieczór 25 lipca.
MIGAWKA-Program z 19.07.15
Fundacja Art Camera zaprasza na Fotomaraton 2015 Szczecin. Co prawda, impreza odbędzie się we wrześniu, ale już można się zapisywać na stronie internetowej organizatorów. A w Migawce Przemysław Porwich z Fundacji opowiada o szczegółach tej fotograficznej rywalizacji. Później, razem z Ryszardem Filipowiczem, dyrektorem kreatywnym agencji Oskar Wegner, zapraszamy na 79 Plener Migawki "Zobaczyć niewidzialne". O co chodzi, szczegóły w audycji - oraz poniżej, w dziale Aktualności. W tej audycji znaleźliśmy chwilę, aby odwiedzić Aleję Kwiatową/Skrzynkową, tam fajna wystawa o historii naszego miasta. A na koniec odwiedzamy pierwszą społeczną galerię w Szczecinie, ufundowaną w portalu finansowania społecznościowego Galerię K4 przy ulicy Kolumba.
MIGAWKA-Program z 12.07.15
Tradycyjnie do Migawki staramy się zapraszać fotografików nagradzanych w międzynarodowych konkursach. A w tegorocznej edycji prestiżowego Nikon Photo Contest 2014-2015 jury uhonorowało dwójkę Polaków: Chris Rudz wygrał w kategorii filmowej, a że w Migawce jednak głównie rozmawiamy o fotografii, to z wielką przyjemnością zaprosiliśmy do studia fotografika z Warszawy. Katarzyna Pawlica (katarzynapawlica.pl) wygrała w kategorii "Dom". W Migawce rozmawiamy między innymi o jej pracy fotoreportera ślubnego (to chyba najtrafniejsze określenie) a także zastanawiamy się, jak wyrobić w sobie "oko reportera"
MIGAWKA-Program z 05.07.15
W Migawce z ubiegłego tygodnia mogliście posłuchać relacji z naszego 78. Pleneru Fotograficznego, pojechaliśmy na Piknik Lotniczy do Świdwina. A teraz, poniżej, obejrzyjcie zdjęcia o których mówimy w audycji. Chociaż oczywiście najlepiej obejrzeć wszystkie w naszej Galerii Migawki. W tejże Galerii znajdziecie też zdjęcia Jolanty Lalak i Pawła Kozaneckiego z Fotoklubu Zamek. Autorów wystawy "Cykle Norweskie", prezentowanej w gryfickiej Galerii Brama gościmy w studiu. Ale jako pierwszy przed mikrofonem pojawił się Andrzej Dragan. Rozmawialiśmy z tym bardzo ciekawym twórcą między innymi o tym... dlaczego nie robi już zdjęć...