Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2016 - Migawka
MIGAWKA-Program z 28.08.16
Waldemar Żak mieszka w Pyrzycach, ale fotograficznie jest mocno związany ze Szczecinem bo brał udział w pracach Fotoklubu Zamek oraz Fotograficznej Grupy Twórczej "Kontur". W Migawce drugi - i pewnie nie ostatni - raz, to zaproszenie z okazji uzyskania przez fotografa tytułu Artysty Fotoklubu RP. Bardzo ciekawe zdjęcia Waldka znajdziecie poniżej, w dziale Galeria, polecamy - oczywiście w audycji rozmowa o tych kadrach. W tym programie także opowieść Tomka Lazara o jego wizycie w Japonii, bardzo ciekawe zdjęcia tam zrobił - na przykład materiał o polowaniu na Pokemony w Tokio opublikował The Washington Post. Fotograf szukał jednak nie tylko takich kadrów, szczegóły w Migawce. Na koniec kilka słów a propos nadchodzącego kolejnego Pleneru Migawki - na pewno będzie, szczegóły wkrótce.
MIGAWKA-Program z 21.08.16
Od tego weekendu można oglądać w szczecińskiej Starej Rzeźni na Łasztowni wystawę efektownych zdjęć Tomasza Cichego. Na portalu społecznościowym znany jako Addic7ed Empire podbił sieć kadrami architektury. Ale nie tej - powiedzmy - "zwyczajnej". Tomasz Cichy uwielbia robić zdjęcia opuszczonych miejsc, wygląda to niczym scenografia do filmu. Rozmowa z autorem w drugiej części audycji, wcześniej rozmawiamy o fotografiach, które przysłaliście po 91. Plenerze Migawki. Omawiane kadry znajdziecie pod tym akapitem, całą ekspozycję w dziale Galeria Migawki poniżej na tej stronie.
MIGAWKA-Program z 14.08.16
Pejzaż, reportaż, fotoreporterka, sport, akt, fotografia kreacyjna, uliczna... tyle możliwości - to dorzućmy do tego jeszcze może fotomontaż? Nasz gość Tomasz Zaczeniuk jest zafascynowany możliwością realizowania swoich surrealistycznych wizji dzięki fotografii właśnie. Przy czym, jest ona punktem wyjścia w procesie realizacji niesamowitych pomysłów autora. Kadry Tomasza Zaczeniuka można oglądać na jego stronie. A my w Migawce rozmawiamy między innymi o tym, jak powstają takie obrazy, czy obojętne jest, co "wrzucimy" do programu graficznego - bądź co nasz gość sądzi ogólnie o obróbce zdjęć w komputerze, bo jak wiemy, temat - chyba zupełnie niepotrzebnie - wciąż wywołuje chwilami ostre dyskusje.
MIGAWKA-Program z 07.08.16
Nasze ostatnie spotkanie odbyło się w naprawdę przyjemnej, wakacyjno-urlopowej atmosferze. Pogoda dopisała - ciekawe, jak spiszecie się Wy, uczestnicy naszego spotkania w roli fotoreporterów. Z racji urlopu, omówienie fotografii nie tradycyjnie za tydzień, a później, szczegółów szukajcie poniżej, w dziale Aktualności. A później... hmm, miała być rozmowa z twórcą fotografii. Ale że mamy wakacje, to w ostatniej chwili się to nie udało. I Pan Redaktor musi się teraz tłumaczyć... No cóż, to najkrótsza audycja w historii Migawki - ale spokojnie, za tydzień już normalnie, mimo urlopu audycja jest już przygotowana, także zaglądajcie już w przyszłą niedzielę, będzie o fotografii doprawdy zaskakującej...