Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2016 - Migawka
MIGAWKA-Program z 30.10.16
To wydanie Migawki startuje w Parku Żeromskiego, na 94. "Jesiennym" Plenerze Migawki. Pogoda nam dopisała, mamy nadzieję, że zdjęcia również się udadzą - o nich będziemy rozmawiali w przyszłym wydaniu programu. A w tej Migawce omówienie zdjęć, które widzicie poniżej w tym akapicie, to wybrane kadry po koncertowym 93. Plenerze w hali Azoty Arena w czasie Festiwalu Młodych Talentów "Nowa Energia". Oczywiście polecamy całą ekspozycję, którą znajdziecie poniżej na tej stronie w dziale Galeria Migawki. Na koniec audycji zapraszamy na długą rozmowę z dziennikarzem i fotografem Marcinem Kydryńskim. W Szczecinie promował swoją książkę "Biel. Notatki z Afryki" - jakie zdjęcia w niej znajdziecie, co to właściwie jest dobra fotografia według mojego Gościa - polecamy rozmowę.
MIGAWKA-Program z 23.10.16
To wydanie Migawki krótkie - acz intensywne. Główną część programu zajmuje oczywiście relacja z 93. Pleneru Migawki w hali Azoty Arena. Festiwal Młodych Talentów mogliśmy sfotografować dzięki Robertowi Grabowskiemu i wszystkim ludziom ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej oraz Miastu Szczecin - dziękujemy! W tej Migawce rozmawiamy trochę o trudach robienia zdjęć gdy jest ciemno a nasz sprzęt jest na granicy możliwości. Poza tym, zaproszenia na dwie wystawy. Jedna stricte fotograficzna w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego w Szczecinie oglądamy kadry ekspozycji "historie" Pawła Zgrzebnickiego. I mamy nadzieję, że autor wkrótce się w Migawce pojawi. A na koniec zgoła inna wystawa - tutaj mówimy o tej funkcji i walorach historyczno-dokumentalnych fotografii na plenerowej ekspozycji przygotowanej na Jasnych Błoniach przez IPN "Wołyń. Wołają z grobów, których nie ma".
MIGAWKA-Program z 16.10.16
Jeżeli ktoś jako tako interesuje się historią fotografii, pewnie jest mu znane pojęcie techniki "mokrego kolodionu". Zresztą, także w Migawce zdarzało się opowiadać o zdjęciach zrobionych właśnie w taki sposób. Ale jeżeli nie wiecie "o co kaman", to w tej Migawce gościem jest Piotr Pietryga, fotograf, który chętnie mokrego kolodionu używa. Ale nie tylko: wszak zdjęcie portretowe, które dostało się do ścisłego finału konkursu Hasselbladt Masters 2016 zrobił lustrzanką cyfrową. Między innymi o tym rozmawiamy z Piotrem Pietrygą w tym wydaniu programu. A później krótka wizyta w Muzeum Narodowym na wystawie "America in space. Amerykańska eksploracja kosmosu". Doprawdy kosmiczne kadry. I nie zapomnijcie, że w październiku czekają nas jeszcze dwa Plenery Migawki, wszelkie szczegóły znajdziecie poniżej w dziale Aktualności (spieszcie się zwłaszcza w kontekście naszej wizyty w hali Azoty Arena).
MIGAWKA-Program z 09.10.16
Ten program w całości poświęcamy na zapowiedź 93. i 94. Pleneru Migawki. Właściwie sprawę podstawową, gdzie i kiedy - mamy już za sobą, bo jak wiecie, jesienne spotkanie zaplanowaliśmy w Parku Żeromskiego. I - co też już ogłosiliśmy - dzięki uprzejmości Miasta Szczecin i Szczecińskiej Agencji Artystycznej będzie także okazja do fotografii koncertowej na Festiwalu Młodych Talentów "Nowa Energia" w hali Azoty Arena. Zawsze staramy się, aby idąc na Plener Migawki, słuchacze wiedzieli, czego mogą się spodziewać. Dlatego do tej audycji zaprosiliśmy Roberta Grabowskiego z SAA, aby opowiedział nam o Festiwalu oraz Przemka Głowę, miejskiego przewodnika, który opowiada o bardzo ciekawej historii pięknego, acz zaniedbanego przez lata Parku Żeromskiego w centrum Szczecina. A szczegóły naszych dwóch październikowych spotkań poniżej, w dziale Aktualności Migawki.
MIGAWKA-Program z 02.10.16
Od tego tygodnia możemy oglądać w Szczecinie bardzo udaną wystawę zdjęć koncertowych "Dźwięki emocji". W galerii oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików na wydziale elektrycznym ZUT-u spotkaliśmy się z autorem. Tomasz Grzyb kojarzył się wcześniej z pięknymi, czarno-białymi zdjęciami krajobrazu, ale, jak się okazuje, jego fotograficzne zainteresowania sięgają dużo dalej. Na co warto zwrócić uwagę, oglądając jego kadry uchwycone na koncertach - więcej o tym w audycji. A te informacje się naprawdę przydadzą, bo pod koniec października także my pójdziemy na koncertowy kolejny Plener Migawki w hali Azoty Arena dzięki uprzejmości Miasta Szczecin i Szczecińskiej Agencji Artystycznej. A to niejedyne fotograficzne spotkanie zaplanowane w tym miesiącu. Szczegóły w programie i poniżej w dziale Aktualności.