Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2017 - Migawka
GIERMASZ-Program z 29.01.17
Audycję rozpoczynamy od wizyty na wystawie, żeby później zająć się li tylko naszymi fotograficznymi spotkaniami. Tak więc - w tym akapicie widzicie zdjęcia o których opowiadamy po naszym 96. zimowym spotkaniu. Oczywiście całość w dziale Galeria, gorąco polecamy obejrzeć, ocenić samemu - a jeżeli jakiś kadr się podoba, warto się zastanowić, dlaczego. Fajnie, że przyszliście i przysłaliście zdjęcia. Na koniec krótka relacja z 97. Pleneru w szczecińskiej Filharmonii, za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy Jakubowi Gibowskiemu, dyrektorce Dorocie Serwie a także Sigma ProCentrum Szczecin za wypożyczenie obiektywów naszym słuchaczom. No i naturalnie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach na wystawę Szymona Siwaka "Nigdziebądź". Rozmawiamy z autorem o jego bardzo ciekawych pracach.
MIGAWKA-Program z 22.01.17
"Stało się, stało się - to co miało się stać..." - cytując popularną kiedyś piosenkę zapraszamy na 97. - oczywisty - Plener Migawki. Oczywisty: bo skoro zachwytom nad gmachem Filharmonii Szczecińskiej nie ma końca, to wypadałoby wreszcie uwiecznić ten budynek przez naszych plenerowiczów. Ale łatwo nie będzie - wszak powstało już mnóstwo świetnych zdjęć Filharmonii przy placu Solidarności. O gmachu w audycji opowiada Jakub Gibowski, który bardzo ułatwił nam sprawę, dziękujemy oczywiście także serdecznie pani dyrektor Dorocie Serwie za pomoc w organizacji Pleneru Migawki. Szczegóły, jak zawsze, w Aktualnościach - dziękujemy również Sigmie ProCentrum Szczecin za możliwość wypożyczenia obiektywów w czasie naszego spotkania. A pierwszy temat w audycji to odwiedziny w galerii szczecińskiego oddziału ZPAF, tam wystawa zdjęć Krystyny Łyczywek. Nie ostatnia w tym roku bo, jak podkreśla szefowa szczecińskiego oddziału Związku Ewa Łyczywek-Pałka - 40 lat istnienia ZPAF w Szczecinie to okazja do świętowania.
MIGAWKA-Program z 15.01.17
To jak, ruszamy w teren z aparatami? Postanowiłem zaryzykować i zaprosić Was na plener zimowy w Szczecinie. Wiem, wiem, nie ma żadnej gwarancji że gdy spotkamy się w przyszłą niedzielę to będzie biało w Szczecinie - ale, kto nie ryzykuje, ten nie ma... O zimowych krajobrazach miejskich rozmawiam ze znaną mam nadzieję słuchaczom Migawki Anną Niemiec. I proponujemy jedno: oprócz tego, że się spotkamy na 96. Plenerze, nie czekajcie, bo z pogodą różnie może być, róbcie zimowe zdjęcia Szczecina już teraz - a ja wierzę głęboko, że gdy spotkamy się w przyszłą niedzielę 22 stycznia o godzinie 10 na Wałach Chrobrego przed Teatrem Współczesnym, będzie tyle śniegu, że dla wszystkich na zdjęcia wystarczy.
MIGAWKA-Program z 08.01.17
Akurat z tą "wizytą z" to tak trochę symbolicznie, bo to członkowie Fotoklubu Zamek odwiedzili studio Radia Szczecin a nie odwrotnie - ale liczy się idea, czyli sprawdzamy, co słychać po 2016 i jakie perspektywy ma ta fotograficzna grupa w 2017 roku. Opowiadają Andrzej Krupiński i Krzysztof Lachowicz. Zresztą, rozmawiamy nie tylko o tym, a również o realiach funkcjonowania Fotoklubu Zamek, na przykład o konkursach miesiąca czy zepchniętej nieco w cień sztuce robienia diaporam.