Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2017 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.02.17
W sobotę 25 lutego, dzięki uprzejmości Zachodniopomorskich Przewozów Regionalnych (pomogli nam wicedyrektor Ryszard Burzyński, naczelnik lokomotywowni Czesław Krawczyński oraz rzecznik Przemysław Tarasiewicz) odwiedziliśmy lokomotywownię Wzgórze Hetmańskie w Szczecinie. Tę audycję rozpoczynamy od krótkiej relacji z tego naszego 98. spotkania na Plenerze Migawki. A później zapraszamy na rozmowę z krakowską fotografik Marzeną Kolarz. Właśnie zdobyła dwie nagrody w prestiżowym konkursie International Photographer of the Year 2017. Robi zdjęcia nie tylko "zwykłym" aparatem - nie unika trudnych, bardzo angażujących emocjonalnie tematów - posłuchajcie rozmowy. Na marginesie - Polacy w tym roku rozbili bank na International Photographer of the Year 2017, będzie jeszcze okazja, aby gościć w Migawce kolejnych laureatów tego konkursu.
MIGAWKA-Program z 19.02.17
Zgodnie z tytułem czas na kolejne spotkanie słuchaczy programu i wspólne fotografowanie. Tym razem w szczecińskiej lokomotywowni Wzgórze Hetmańskie. Pomogli nam w tym panowie z Zachodniopomorskich Przewozów Regionalnych: wicedyrektor Ryszard Burzyński, naczelnik lokomotywowni Czesław Krawczyński oraz rzecznik Przemysław Tarasiewicz - bardzo dziękujemy! Szczegóły naszego spotkania znajdziecie w audycji i poniżej, w dziale Aktualności - i należy sprawdzić, jakie są warunki uczestnictwa w naszym spotkaniu. Przy czym - oczywiście dalej jest otwarte dla wszystkich chętnych. A na początku audycji odwiedzamy szczecińską Trafostację Sztuki - tam, oraz w Starej Komendzie, można oglądać dwie ekspozycje przygotowane przez Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne. Szczegóły w programie.
MIGAWKA-Program z 12.02.17
To, że co miesiąc spotykamy się, żeby wspólnie porobić zdjęcia - to znak rozpoznawczy Migawki. To, że tydzień po takim Plenerze Migawki rozmawiamy w audycji o kadrach jakie prezentujemy oczywiście w dziale Galeria na tej stronie - także zdążyliście się chyba do tego przyzwyczaić. Ale po raz pierwszy do omówienia zdjęć doszło na wspólnym spotkaniu prowadzącego audycję Andrzeja Kutysa z Wami, słuchaczami programu. Zaprosiło studio foto-team.pl, ufundowało także drobne upominki. Tak jak Sigma ProCentrum Szczecin, które jak po raz kolejny użyczyło swoich obiektywów uczestnikom spotkania na 97. Plenerze w szczecińskiej filharmonii. Posłuchajcie relacji - tak było. I bardzo nam miło, że przyszliście! Tradycyjnie w tym akapicie zdjęcia o których mówimy więcej w tej audycji, całość - polecamy! - oczywiście w dziale Galeria poniżej na tej stronie.
MIGAWKA-Program z 05.02.17
A gdzie są zdjęcia po 97. Plenerze w Filharmonii??? Pewnie zapytacie... Spokojnie, zobaczycie je na stronie audycji, ale nieco później. Szczegóły poniżej w dziale Aktualności, a tu tylko krótko o niespodziance, jaką zrobiły nam studio foto-team.pl oraz Sigma ProCentrum Szczecin - po raz pierwszy w historii spotkamy się (w siedzibie foto-team.pl) i wspólnie porozmawiamy o tych zdjęciach! Autorzy najciekawszych prac dostaną też drobne upominki. Tymczasem w tej audycji prezentujemy Martę Machej: przeprowadziła się do Szczecina z Warszawy i coraz częściej jej prace można oglądać na przykład w mediach. Jaką fotografię lubi i dlaczego, jak wygląda jej praca - między innymi o tym rozmawiamy w tej Migawce.