Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2017 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.03.17
W poprzedniej Migawce krótko mówiliśmy o wystawie zdjęć szczecińskich krokusów prezentowanej - jakżeby inaczej - na Jasnych Błoniach nieopodal fontanny "Bartłomiejki". Okazało się jednakowoż, że jest okazja, aby spotkać się z autorami na czymś w rodzaju wernisażu w ramach "Śniadania z Krokusem 2017". Twórcą projektu był Radek Reroń z Niezwykłego Szczecina. Ostatecznie w tej audycji usłyszycie Andrzeja Krupińskiego, Grzegorza Siwę i Cezarego Dubiela. Była okazja aby poradzić się także w sprawie organizacji 99. Pleneru Fotograficznego - i już wszystko jasne. Spotkamy się w przyszłą niedzielę 2 kwietnia - na świt - czyli o 6 rano nieopodal miejscowości Zatoń. Szczegóły poniżej w Aktualnościach i w audycji.
MIGAWKA-Program z 19.03.17
Tak się złożyło, że w Szczecinie można oglądać kolejne ekspozycje przygotowane przez: po pierwsze - ucznia Liceum Plastycznego Kacpra Szczepkowskiego. To jego pierwsza wystawa, jak mówi, szuka jeszcze swojej fotograficznej drogi. Po drugie: obejrzeliśmy też wystawę krokusów, która stanęła - jakżeby inaczej - na Jasnych Błoniach nieopodal "Bartłomiejki". I na koniec tej audycji wizyta w bibliotece głównej ZUT-u, tam swoje prace wystawili członkowie grupy fotograficznej GF 16X24 działającej w ramach stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, temat to "Obrazy na wodzie". O wystawie rozmawiamy z kierownikiem zespołu Bożeną Żylińską.
MIGAWKA-Program z 12.03.17
Tydzień temu zapowiadałem Migawkę na wystawach, to nie może być inaczej - z mikrofonem odwiedzam trzy galerie. Po pierwsze, galerię szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików - w tym roku świętują swoje 40-to lecie - i co miesiąc zapraszają na kolejną ekspozycję przygotowaną przez członka związku. Galeria na wydziale Elektrycznym ZUT-u - do końca marca obejrzymy tam zdjęcia Waldemara Marzęckiego zatytuowane Sakrumminus. Kolejną wystawę możecie obejrzeć w szczecińskim Muzeum Techniki Zajezdnia Sztuki. Grzegorz Skorny ma bardzo bogate portfolio - ale tak się złożyło, że to jego pierwsza wystawa, zatytuowana "Face to face". Przewrotnie, ekspozycję ze zdjęciami portretowymi, promuje kadry z modelką odwróconą tyłem. I jeszcze jedna ekspozycja, tym razem wybrałem się do wypożyczalni głównej biblioteki w Policach, tam zdjęcia Aleksandry Luberdy, ekspozycja zatytuowana Dusze - to galeria czarno-białych portretów.
MIGAWKA-Program z 05.03.17
Tę audycję w całości poświęcamy na rozmowę o kadrach "ustrzelonych" przez uczestników ostatniego, 98. Pleneru Migawki w lokomotywowni Wzgórze Hetmańskie. Dzięki uprzejmości Zachodniopomorskich Przewozów Regionalnych spędziliśmy naprawdę bardzo przyjemnie dzień na fotografowaniu nowoczesnych (i tych mniej nowoczesnych) pociągów - ale nie tylko. Całą ekspozycję po Plenerze znajdziecie poniżej w dziale Galeria, gorąco polecamy obejrzeć całość. A w tym akapicie - tradycyjnie - zdjęcia o których rozmawiamy ze znanym szczecińskim fotografikiem Cezarym Dubielem, który zgodził się pomóc w omówieniu Waszych zdjęć. Miłego słuchania i oglądania. A za tydzień będzie sporo o wystawach w naszym mieście.