Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2017 - Migawka
MIGAWKA-Program z 30.07.17
To wydanie audycji nieco krótsze (z urlopowych względów) - a znajdziecie w niej, po pierwsze: rozmowę ze szczecińskim fotografem Przemysławem Krzyżanowskim. Nie ustajemy w poszukiwaniach ludzi z naszego miasta, którzy robią interesujące zdjęcia - i tak można powiedzieć o gościu tej audycji. Prace prezentuje - na razie - przede wszystkim w internecie. A w drugiej części tej Migawki wspominamy, co działo się w programie niemalże dokładnie cztery lata temu - na poprzednim finale regat The Tall Ships Races w Szczecinie w 2013 roku. Oczywiście - tak jak teraz - byliśmy tam z Plenerem Migawki (jak spotykamy się teraz, co fotografujemy, szczegóły znajdziecie poniżej, w dziale Aktualności). W tej relacji także rozmowa z fotoreporterem Radia Szczecin Łukaszem Szełemejem.
MIGAWKA-Program z 23.07.17
Kolejne, 101. już spotkanie słuchaczy Migawki - co nie jest zaskoczeniem - zaplanowaliśmy w trakcie finału regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Wielka impreza, z wielkimi żaglowcami w roli głównej to wyśmienity temat na zdjęcia. Zresztą, zobaczcie sami, jakie kadry złapaliśmy podczas poprzedniego finału Tolszipów w 2013 roku. Cztery lata później znowu ruszamy z aparatami w dłoniach, tym razem, aby sfotografować "Moje Tolszipy". Cóż takiego oznacza to sformuowanie, właściwie jakich kadrów macie szukać - posłuchajcie audycji, zajrzyjcie też niżej do działu Aktualności. A gościem tej audycji jest Tomek Owsik-Kozłowski z Żeglugi Szczecińskiej, który wtajemnicza nas w program tej edycji imprezy - takie gdzie? kiedy? kogo? - no i dlaczego, naturalnie.
MIGAWKA-Program z 16.07.18
W tym wydaniu Migawki zapraszamy do wysłuchania dwóch rozmów: na początek z Markiem Czasnojciem. Ten pojawiający się już wcześniej w programie fotograf-marynista właśnie wydał swój najnowszy album. Nostalgiczne pożegnanie z niegdysiejszą potęgą polskiego rybołóstwa utrwalone na analogowym filmie zobaczymy w "Pożegnaniu z morzem". Studio Migawki odwiedził też Paweł Wierzchowiec ze stowarzyszenia "Pogodniak". Razem z grupą fotografów ze Szczecina wymyślili projekt, aby utrwalić na pocztówkach nasze miasto. Zbierają pieniądze, posłuchajcie, być może chcielibyście im pomóc?
MIGAWKA-Program z 09.07.17
Tytuł audycji właściwie wszystko wyjaśnia - zresztą zapraszaliśmy wszystkich chętnych na otwarte spotkanie w studiu foto-team.pl, aby porozmawiać na temat zdjęć, które zrobiliśmy na 100. Plenerze Migawki w Starej Rzeźni. Wybrane kadry, o których mówimy w audycji, możecie obejrzeć w tym akapicie - ale jak zawsze, gorąco polecamy całą Galerię Migawki poniżej. Być może inne zdjęcia zwrócą Waszą uwagę, na pewno jest tam bardzo wiele ciekawych ujęć, które zasługują na wnikliwą analizę. Foto-team.pl ufundowało kilka upominków dla autorów zdjęć, podobnie jak Sigma ProCentrum Szczecin - być może nie byliście na spotkaniu, to tym bardziej odsłuchajcie program, kto wie, co się trafiło?
MIGAWKA-Program z 02.07.17
Po raz kolejny w Szczecinie oglądamy wystawę zdjęć nagrodzonych na prestiżowym konkursie fotografii prasowej. Laury w tym roku zdobyli także szczecinianie: Tomek Lazar i Marcin Bielecki - rozmawialiśmy z nimi tuż po ogłoszeniu wyników - w tej audycji relacja z wernisażu i krótki wywiad z prowadzącą warsztaty (również nagrodzoną) Karoliną Jonderko. W drugiej części audycji odwiedzamy klub Kartell, tam możecie obejrzeć wystawę "Szczecin nocą", którą przygotował Adam Tomasz Myśków. Rozmawiamy między innymi o specyfice robienia takich zdjęć, kiedy i jak długo powstawał materiał - i nie tylko.