Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2018 - Migawka
MIGAWKA-Program z 25.03.18
W tym programie wizyty na dwóch wystawach - i rozmowa z jednym z autorów wspomnianych ekspozycji. Andrzej Krupiński, szef szczecińskiego Fotoklubu Zamek prezentuje swoje prace w szczecińskiej Filharmonii - to wystawa zatytuowana - Wenecja Inaczej. A w galerii szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików na wydziale elektrycznym szczecińskiego ZUT-u kolejna wystawa z okazji 40to lecia działalności ZPAF w naszym mieście - ekspozycja Ladyboy Doroty Piotrowskiej - czyli egzotyczna wycieczka do Tajlandii i pokazanie tamtejszej obyczajowości pod warstwą wydawałoby się zwykłego występu kabaretowego.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę marca nie zaplanowałem Pleneru - bo przecież wypada Wielkanoc - ale myślę już nad naszym kolejnym fotograficznym spotkaniem - opowiem o tym w kolejnych wydaniach Migawki.
MIGAWKA-Program z 18.03.18
To była pierwsza okazja, żeby w Migawce porozmawiać z dyrektorem szczecińskiej galerii sztuki współczesnej, Trafostacji Sztuki przy ulicy Świętego Ducha w Szczecinie. Spotkaliśmy się ze Stanisławem Rukszą, bo jest też kuratorem dwóch jednocześnie prezentowanych w Trafo wystaw świetnie znanego słuchaczom Migawki Tomasza Lazara. O zdjęciach, które ostatecznie złożyły się na ekspozycję "Morze drzew" a także o wystawie "Pamiętnik gaijina" Tomasz Lazar już w Migawce opowiadał - więc tym razem spojrzenie na jego sztukę "z zewnątrz". A na koniec zaproszenie na kolejną wystawę w Trafo .
MIGAWKA-Program z 11.03.18
Po naprawdę udanym 107. Plenerze Migawki na próbie generalnej przedstawienia Przygody Rozbójnika Rumcajsa w Teatrze Polskim (dziękujemy jeszcze raz za życzliwość tej instytucji oraz Sigma ProCentrum Szczecin), spotkaliśmy się, aby wspólnie ze słuchaczami omówić zrobione przez Was zdjęcia. Nie pierwszy raz w studiu foto-team.pl dyskutowaliśmy o kadrach uchwyconych przecież w niełatwych warunkach. Światła mało, dynamiczna akcja, co ćwiczyło naszą spostrzegawczość i umiejętność odnalezienia się w sytuacji. W tym akapicie fotografie o których mówimy w pierwszej kolejności. Później była okazja, aby "przelecieć" wszystkie kadry, jakie zobaczycie poniżej, w dziale Galeria Migawki. Niezmiennie polecamy, aby koniecznie tam zajrzeć!
MIGAWKA-Program z 04.03.18
Na początku tej audycji krótka relacja z początku naszego spotkania w hali przy ulicy Energetyków w Szczecinie. Na tej scenie Teatru Polskiego fotografowaliśmy próbę generalną spektaklu Przygody rozbójnika Rumcajsa. Bardzo dziękujemy wszystkim w Teatrze Polskim , dzięki którym było to możliwe. Mogliście też wypożyczyć obiektywy od Sigma ProCentrum Szczecin . A już w najbliższy czwartek - szczegóły w Aktualnościach, poniżej na tej stronie - wspólnie omówimy razem zdjęcia w studiu foto-team.pl . W tej audycji rozmawiam także z Reginą Nowotarską, autorką pokazywanej na Zamku Książąt Pomorskich wystawy "Karkonosze zimą"