Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2021 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.12.21
Ostatnie wydanie Migawki w tym roku to dobry moment podsumowania minionych 12 miesięcy. Które trochę były w cieniu pandemii - trochę nie były. Miało to też wpływ na nasze plenerowe spotkania w 2021 roku. Ostatecznie udało się zorganizować sześć Plenerów Migawki. Które organizujemy po to, żeby się spotkać, żeby porozmawiać o robieniu zdjęć, żeby się do tego zmobilizować - i, życząc jeszcze wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia - zapraszamy do słuchania audycji i przychodzenia na Plenery Migawki w 2022 roku.
Przepraszamy za brak najnowszej Migawki. Powód to problemy techniczne, które postaramy się możliwie jak najszybciej rozwiązać.
MIGAWKA-Program z 12.12.21
W tym roku organizatorzy 42. Pomorskich Spotkań z Diaporamą stanęli przed pandemicznym dylematem - miejsc dla publiczności nie było wiele. Stąd decyzja o skromniejszej promocji tego wydarzenia. I również dlatego o kolejnym spotkaniu miłośników fotograficznych opowieści w formie diaporam w redakcji Migawki dowiedzieliśmy się z pewnym opóźnieniem. Warto jednak odnotować w audycji imprezę o tak długiej tradycji. Stąd zaprosiliśmy do studia szczecińskiego fotografika Cezarego Dubiela, autora diaporam i jurora 42. Pomorskich Spotkań z Diaporamą.
MIGAWKA-Program z 05.12.21
W tym programie relacja z tego, co działo się na spotkaniu autorskim poświęconym niezwykłej monografii o CAF. Centralna Agencja Fotograficzna była oczami Polski przez cały okres komunizmu. Zdjęcia fotoreporterów CAF-u oglądał w gazetach cały kraj. Naukową monografię, także doktorat, napisał historyk Instytutu Pamięci Narodowej Paweł Miedziński, wydał Instytut - a spotkanie z autorem oraz wieloletnim reporterem CAF-u Jerzym Undro poprowadziła dziennikarka PAP Elżbieta Bielecka. Przygotujcie się na bardzo ciekawą opowieść o czasach minionych.