Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2022 - Migawka
MIGAWKA-Program z 24.04.22
Pięknie wydane albumy fotograficzne zawsze wzbudzają zachwyt miłośników tej sztuki. Oczywiście Światowy Dzień Książki był także świetną okazją, aby rozmawiać o publikacjach poświęconych zdjęciom. Z inicjatywy Magdaleny Tyczki ze Związku Polskich Artystów Plastyków w galerii ZPAP spotkali się szczecińscy twórcy. Tak się złożyło, że Janusz Piszczatowski, Jacek Fijałkowski i Zbigniew Wróblewski wydali swoje prace w albumach (o których zresztą w Migawce mówiliśmy, poszukajcie w archiwum audycji), spotkaliśmy się aby wspólnie o tym porozmawiać.
MIGAWKA-Program z 17.04.22
Dawno nie było audycji, w której rozmawialibyśmy o fotograficznym warsztacie. Oczywiście, pula zagadnień jest w jakiejś mierze ograniczona - więc, oczywiście, wcześniej pojawił się też u nas temat filtrów fotograficznych. Ale, oprócz tych "klasycznych" (UV, polaryzacyjnych czy szarych), jak przekonuje szczeciński twórca Cezary Dubiel, można użyć wyobraźni i spróbować rozwiązań bardzo niekonwencjonalnych. Jakich? O tym rozmawiamy w tej Migawce. Jednocześnie nasz gość, członek FGT Kontur, zaprasza na organizowane przez nich bezpłatne warsztaty z użycia filtrów w Trzebiatowie.

Z okazji świąt Wielkanocnych życzymy Zdrowia i Spokoju - oraz wielu świetnych fotograficznych tematów!
MIGAWKA-Program z 10.04.22
To kolejny raz, kiedy w Migawce mówimy o serii wydawniczej "Zeszyty Szczecińskie". Niezwykle istotnym ich elementem są zdjęcia. I głównie na tym skupiliśmy się w rozmowie z autorem najnowszej publikacji "Szczecińska architektura modernistyczna lat 20. i 30. XX wieku". Wojciech Łopuch opowiedział zarówno o kadrach z lat dawnych - i zdjęciach zupełnie nowych, które powstały w czasach współczesnych. A już w najbliższy wtorek 12 kwietnia autor wraz ze szczecińskim fotografikiem Grzegorzem Czarneckim zaprasza na spotkanie w gmachu restauracji Jachtowa przy ulicy Lipowej 5.
MIGAWKA-Program z 03.04.22
Ta historia to opowieść o tym, jak "Dziewczyny w wiankach" zorganizowały ognisko dla dzieciaków z Ukrainy. Żeby miały chwilę radości i mogły zapomnieć o grozie wojny przed którą uciekały z rodzicami. Byli tam też członkowie Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego, którzy zrobili zdjęcia tego wydarzenia. Dzieci przygotowały rysunki, autorzy z STF wydrukowali zdjęcia - i zapraszają dzisiaj (niedziela 3 kwietnia) na Jasne Błonia, w godzinach od 11 do 15. Szykują się także inne akcje pomocy dla Ukrainy, również wspólnie z innymi szczecińskimi grupami fotograficznymi. O szczegółach opowiada Bodek Macal z STF.