Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2022 - Migawka
MIGAWKA-Program z 29.05.22
Dzięki uprzejmości dyrekcji i zespołu Teatru Lalek "Pleciuga" mogliśmy sprawdzić się w fotografii teatralnej. Pełne skupienie przez cały czas trwania próby generalnej spektaklu "Orkiestra świata, czyli bajki leśnej szajki" - i ciekawość, jakie Wasze kadry będziemy oglądać za tydzień, podczas omówienia kadrów ze 142. Pleneru Migawki. W drugiej części audycji polecamy Wam Międzynarodowy Dzień Archiwów organizowany przez Archiwum Państwowe w Szczecinie. Iga Bańkowska z Archiwum opowiada o tym, jak w przyszłą sobotę będziemy świadkami niezwykłego wydarzenia.
MIGAWKA-Program z 22.05.22
Będzie okazja, aby spróbować swoich sił w fotografii teatralnej! Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, dzięki uprzejmości dyrektora Teatru Lalek Pleciuga Tomasza Lewandowskiego i reżysera Przemysława Żmiejko będziemy uczestniczyć w próbie generalnej spektaklu "Orkiestra świata, czyli bajki leśnej szajki". O tym przestawieniu rozmawiamy z Magdaleną Mrozińską, która napisała książkę przeniesioną niniejszym na deski Teatru Lalek Pleciuga. Spotkamy się w przyszły piątek o godzinie 16.30 przed siedzibą Pleciugi. Szczegółów szukajcie poniżej w dziale Aktualności i oczywiście słuchajcie audycji.
MIGAWKA-Program z 15.05.22
Oczywiście zaczynamy od krótkiej relacji nagranej w czasie rozpoczęcia naszego najnowszego spotkania ze słuchaczami Migawki. 141. Plener Migawki w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach mógł się odbyć dzięki pomocy wicemarszałka województwa Olgierda Kustosza oraz dyrektora Zygmunta Siarkiewicza. Później odwiedzamy Miejski Ośrodek Kultury w Policach, tam można oglądać wystawę Bogdana Dziworskiego "f/5.6" o której opowiada Tomasz Łój. I oczywiście krótko omawiamy zdjęcia ze 141. Pleneru które widzicie w akapicie z tą audycją.
MIGAWKA-Program z 08.05.22
Pomysł na tę audycję powstał zupełnie spontanicznie. Szukając ostatnio w Galerii zdjęć z wizyty w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach sprzed 11 lat zastanowiliśmy się - to gdzie my już właściwie wiosną z Plenerami Migawki byliśmy? W bogatym Archiwum Migawki znaleźliśmy więc te miejsca, historie i opowieści które snuliśmy w audycji przez wszystkie wiosny jakie minęły od powstania Migawki. Zapraszamy więc na sentymentalną podróż w przeszłość - oczywiście pamiętając, że gdy premierę ma ta audycja to jesteśmy na kolejnym 141. Plenerze Migawki w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach.
MIGAWKA-Program z 01.05.22
Po dłuższej przerwie z przyjemnością wracamy do organizacji Plenerów Migawki. A żeby osłodzić Wam gorycz czekania, to od razu zapraszamy na aż trzy spotkania! Dzięki pomocy wicemarszałka województwa Olgierda Kustosza, wiosennie fotografujemy już za tydzień w niedzielę 8 maja w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach, zaprasza dyrektor Zygmunt Siarkiewicz. Fakt, byliśmy tam już kiedyś wiosną... 11 lat temu. Mamy też coś zupełnie innego, czyli fotografię teatralną. Dzięki uprzejmości Tomasza Lewandowskiego, dyrektora Teatru Lalek "Pleciuga" będziemy mogli zrobić zdjęcia zarówno na próbie generalnej jednego ze spektakli - a później przyjdziemy tam jeszcze raz, żeby sfotografować wnętrze - w tym pracownie i magazyny z lalkami - pełne teatralnej magii. Szczegóły poznacie wkrótce. A na koniec audycji szczeciński twórca Grzegorz Czarnecki zaprasza na wernisaż wystawy "Jesteśmy małymi pluszowymi misiami".