Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka » Archiwum 2009, lipiec
Plener w stolicy Niemiec, Berlinie, był pierwszym (i pewnie nie ostatnim) naszym wspólnym zagranicznym wyjazdem. Uzbrojeni w sprzęt, kanapki, wygodne buty i dobre humory wyruszyliśmy utrwalić na matrycach naszych aparatów uroki stołecznej architektury. Po zjednoczeniu Niemiec Berlin stał się jedną, wielką budową, teraz dźwigi już nie górują nad miastem, a my możemy skupić się na wyszukiwaniu ciekawych stylistycznych połączeń, bo tam stare w specyficzny sposób łączy się z nowym. Oczywiście nie wszystkim musi się to podobać, ale mimo wszystko rozmiar i odwaga budowniczych potrafi wzbudzić podziw wśród zwiedzających.
Oczywiście bardzo serdecznie dziękujemy naszym słuchaczom, że wzięli udział w plenerze, tradycyjnie dla autorów programu jest to duży zastrzyk optymizmu i jednocześnie ogromna motywacja do dalszej pracy nad audycją. Jak to zwykle bywa w Migawce zdjęcia z Berlina są na naszej stronie internetowej i trzeba przyznać, że ilość fotografii jaką Państwo do nas przysłali robi duże wrażenie. W audycji omawiamy wybrane kadry, zastanawiamy się dlaczego się nam podobają i jakich środków technicznych autor użył, aby osiągnąć taki a nie inny efekt.

Poza tym w tej Migawce cofamy się w czasie i rozmawiamy o fotografii analogowej. Ponieważ w niedzielę w Szczecinie specjalna akcja pod nazwą LOMO (szczegóły na stronie internetowej www.officyna.art.pl) opowiadamy o kultowym aparacie kompaktowym, radzieckim LOMO. Czy tak zwana lomografia nie jest przereklamowana, jak robić zdjęcia takim właśnie aparatem i gdzie go można kupić, skoro nie jest produkowany od wielu, wielu lat - o tym rozmawiamy z Grzegorzem Kaźmierczakiem, szefem redakcji Nowe Media w Polskim Radiu Szczecin. Tytułem wyjaśnienia: właśnie dzięki dziennikarzom tej redakcji mogą Państwo przeglądać stronę www.radio.szczecin.pl i oczywiście witrynę Migawki.

Skoro rozmawiamy o internecie, w programie nie zabrakło także odwiedzin w jednej ze znalezionych w sieci glaerii zdjęć. Tym razem proponujemy niesamowite obrazy sfotografowane... aparatem rentgenowskim! Okazuje się, nie po raz pierwszy zresztą, że ludzka kreatywność może prowadzić do tak niesmowitych rezultatów, jakie można znaleźć na stronie www.nickveasey.com. Życzymy miłego oglądania.

Na koniec ogłoszenie o kolejnym fotograficznym konkursie, czekają atrakcyjne nagrody a więcej na ten temat znajdą Państwo na www.balticpanorama.pl wdziale "konkursy". Powodzenia.
MIGAWKA-Program z 04.07.09
Posłuchaj audycji Andrzeja Kutysa