Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2009 - Migawka » Archiwum 2009, sierpień
Szczęk oręża, muzyka sprzed wieków, rzemieślnicy wyrabiający tradycyjnymi metodami sukno czy ozdoby, to widok do którego są już przyzwyczajeni stali bywalcy wolińskiego Festiwalu Słowian i Wikingów. Zainteresowanie tegoroczną imprezą było ogromne, o czym świadczyły (niestety) także ogromne korki na drogach. Tradycyjnie wśród odwiedzających nie zabrakło ludzi z aparatami fotograficznymi, ale tym razem wśród nich byli słuchacze Migawki, uczestniczący w naszym siódmym plenerze. Tematem spotkania była fotografia reporterska, trzeba było w dziewięciu zdjęciach ująć różnorodność tego co tam się działo.
A nie było to łatwe, zgodnie z oczekiwaniami, fotoreporter podczas festiwalu może mieć ogromny problem wynikający, paradoksalnie, z tego bogactwa motywów i tematów do sfotografowania. Mówiliśmy już o tym w audycji, ale i tak trzeba tego doświadczyć na własnej skórze, praktycznie wszędzie gdzie człowiek skierował oko obiektywu, było coś ciekawego do pstryknięcia. W poprzednim programie gość Migawki, fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej Jerzy Undro podpowiadał jak sobie poradzić w terenie, na co zwrócić uwagę i czym tak naprawdę jest taka praca. W tej audycji oglądamy zdjęcia przysłane przez naszych słuchaczy, bardzo Państwu dziękujemy za udział w plenerze i zapraszamy do Galerii Migawki, aby podziwiać te reportaże i ocenić, czy udało nam się rady zawodowca wcielić w życie.

Poza tym w Migawce, tak dla równowagi, rozmowa z fotografem przyrody Makiem Cichoniem. Okazuje się po raz kolejny, że wcale nie trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko w świat, żeby zrobić ciekawe zdjęcia natury, wspaniałe widoki bardzo często czekają na nas naprawdę bardzo blisko. Marek Cichoń od wielu lat bowiem fotografuje praktycznie tuż obok naszego miasta, w Dolinie Dolnej Odry. Spotkaliśmy się przy okazji wydania album ze zdjęciami z tego miejsca, porozmawialiśmy też o pułapkach jakie, zdaniem Marka, kryją się w cyfrowej fotografii przyrody.

Uwaga!!! Trzy albumy autorstwa Marka Cichonia czekają na słuchaczy Migawki!!! Warto odsłuchać audycji i odpowiedzieć na pytanie zadane przez autora, prosimy pisać na maila kutys@radio.szczecin.pl Jeżeli nie mają Państwo dostępu do internetu, odpowiedź można przynieść w formie "analogowej", na kartce i zostawić ją na portierni w willi Polskiego Radia Szczecin przy ulicy Wojska Polskiego 73. Na odpowiedzi czekamy do czwartku 13 sierpnia, do godziny 12 w południe. Nie trzeba się spieszyć, bo o tym, kto dostanie książki zadecyduje - oczywiście oprócz poprawnej odpowiedzi - losowanie.

A skoro o "analogu" mowa, to w Migawce znowu witamy Andrzeja Grabowieckiego, szczecińskiego fotografika, który pozostał przy tej technologii, rozmawiamy o tym, na co warto zwrócić uwagę wywołując swoje pierwsze w życiu filmy.

Ostatnia pozycja w tej Migawce to zaproszenie na stronę internetową pewnego amerykańskiego fotografika. Vincent Laforet ma takie portfolio, że naprawdę warto obejrzeć jego prace. Adres: www.vincentlaforet.com Gorąco polecamy!!!
MIGAWKA-Program z 08.08.09
Posłuchaj programu Andrzej Kutysa