Piłkarki nożne Olimpii Szczecin. Fot. Olimpia Szczecin/Archiwum
Piłkarki nożne Olimpii zwycięstwem pożegnały się ze swoimi kibicami. Drużyna grającej trenerki Natalii Niewolnej pokonała UKS SMS Łódź 2:1 w ostatnim w tym roku meczu ekstraligi kobiet rozegranym w sobotę w Szczecinie.
Do przerwy, po bramce Ukrainki Natali Hryb, Olimpijki prowadziły 1:0. W drugiej połowie ekipa z Łodzi doprowadziła do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do szczecinianek. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym gola na wagę trzech punktów zdobyła - strzałem głową - Weronika Szymaszek.

- Cały czas trenujemy stałe fragmenty gry, żeby były one jak najbardziej dogodne dla całej drużny, aby jak najczęściej kończyły się bramkami - wyjaśnia Szymaszek. - Dostałam bardzo dobrą piłkę od trenerki i udało się strzelić gola. Bardzo się z tego cieszę. To zasługa całego zespołu. Jesteśmy szczęśliwe, że zdobyłyśmy trzy punkty.

Olimpia wygrywając z UKS-em SMS Łódź przerwała serię sześciu spotkań bez zwycięstwa w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Po sobotnim sukcesie szczecinianki awansowały na ósme miejsce w tabeli ekstraligi kobiet. Za tydzień, w kolejnym ligowym meczu, piłkarki nożne Olimpii Szczecin zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.
Po dobrze rozegranym rzucie rożnym gola na wagę trzech punktów zdobyła - strzałem głową - Weronika Szymaszek.