Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Projekt stadionu Pogoni Szczecin. Mat. Urząd Miasta Szczecin
Projekt stadionu Pogoni Szczecin. Mat. Urząd Miasta Szczecin
Prezes Pogoni Szczecin pisze list do kibiców i zdradza pierwsze szczegóły przebudowy stadionu. 10 marca piłkarze Pogoni rozegrają ostatni mecz na stadionie w obecnym kształcie. Będzie to spotkanie z Zagłębiem Lubin. To decyzja, która jest efektem spotkań firmy Doraco i Dedeco, czyli głównego wykonawcy i architektów.
10 marca po meczu Pogoni z Zagłębiem rozpoczną się prace rozbiórkowe stadionu. Dotyczy to wysokiej trybuny do 14 sektora.

W kolejnym spotkaniu u siebie z Jagiellonią Białystok obiekt przy Twardowskiego będzie mógł pomieścić około 4 800 kibiców w sektorach od 15 do 23 - pisze prezes Pogoni Jarosław Mroczek. Tym samym klub wystąpił do PZPN z wnioskiem o zwolnienie z obowiązku przyjmowania kibiców drużyny gości w trakcie przebudowy stadionu, aby wszystkie pozostałe miejsca na stadionie udostępnić kibicom Portowców.

Kibice, którzy wykupili karnety niebawem otrzymają informacje o sposobie przydzielenia nowych miejsc. Natomiast do końca lutego klub poinformuje o formie sprzedaży biletów na mecz z Jagiellonią Białystok.

W związku z pracami budowlanymi nie będzie jakiejkolwiek możliwości parkowania samochodów na terenie obiektu.

Trybuna, która będzie przebudowana jako pierwsza, ma być w pełni gotowa jesienią przyszłego roku. Do tego czasu mają też powstać cztery zupełnie nowe boiska treningowe.

Przebudowa stadionu Pogoni Szczecin ma kosztować miasto 364 milionów złotych. W kwocie 30 mln zł inwestycje dofinansuje rząd.

Fragment listu do kibiców Prezesa Zarządu Pogoni Szczecin SA Jarosława Mroczka:

Podstawowe decyzje są następujące:
  • 1. Na stadionie w przebudowie będziemy rozgrywali zdecydowaną większość naszych ekstraklasowych spotkań (jedyna zmiana może być związana z czasem niezbędnym na przebudowę głównego boiska), jednak ostatnim meczem, który zostanie rozegrany na stadionie w obecnym kształcie, będzie spotkanie 25. kolejki Ekstraklasy, 10 marca o g. 15:30, z Zagłębiem Lubin. To będzie ostatnia szansa dla każdego z nas by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z tym stadionem. Zapraszam Was, przyjdźcie wszyscy, pożegnajmy Paprikanę taką, jaką była przez ostatnich kilkadziesiąt lat i jak dobrze nam służyła!
  • 2. Od meczu 27. kolejki Ekstraklasy (z Jagiellonią Białystok) będziemy dysponować obiektem o pojemności około 4 800 miejsc w sektorach 15-23 (dotychczasowa strefa III). Dokładną liczbę dostępnych krzesełek poznamy w najbliższym czasie. Istniejące dzisiaj trybuny od sektora 1 do 14 włącznie (cała dotychczasowa strefa I i II), zostaną ogrodzone i będą na nich już trwały prace rozbiórkowe (będzie to teren budowy).
  • 3. Pogoń Szczecin w osobnych komunikatach będzie na bieżąco informować (poczynając od poniedziałku, 18 lutego), w jaki sposób zostaną podzielone miejsca na pozostałych sektorach przeznaczonych do użytku widzów. Szczególną uwagę przywiązujemy do tych wszystkich osób, które wykupiły już karnety. W ich przypadku informacja o „wymianie” lub innym sposobie przydzielenia nowych miejsc zostanie podana naprawdę szybko. Bardzo jednak proszę o cierpliwość, bo te zmiany – nadchodzące tak szybko – to olbrzymie wyzwanie dla nas wszystkich.
  • 4. Teren budowy (ogrodzony, niedostępny) będzie zresztą znacznie większy i obejmować będzie: cały parking gości i parking VIP (od strony ul. Twardowskiego), a także cały parking na koronie stadionu! Oznacza to niestety, że nie będzie jakiejkolwiek możliwości parkowania samochodów na terenie obiektu. W tym kontekście nabiera szczególnego znaczenia i wagi uchwała Rady Miasta poprzedniej kadencji, podjęta z inicjatywy pana radnego Rafała Niburskiego, dotycząca zgody na bezpłatną komunikację miejską dla Kibiców w dniu meczów Pogoni. Ogrodzone zostaną również wszystkie boiska (poza jednym), które w przyszłości będą obiektami CSDiM. Tam również rozpoczną się prace.
  • 5. Bramy wejściowe na obiekt dla Kibiców (w zależności, na który sektor będą się udawali) usytuowane będą od strony ul. Twardowskiego (wejściem, którym dotychczas wchodzili kibice gości) oraz od ulicy Karłowicza. Na tych wejściach zostaną ustawione dodatkowe kołowrotki, tak by wszyscy posiadacze wejściówek zdążyli bez problemu dostać się na stadion. Z użytku wyłączone zostaną bramy od strony ul. Witkiewicza.
  • 6. Z oczywistych powodów, z momentem ukazania się tej informacji, wstrzymujemy sprzedaż karnetów na dotychczasowych zasadach. W jaki sposób i na jakich zasadach będzie można nabywać bilety na kolejne mecze ogłosimy nie później, niż do końca lutego. Nowe regulacje obowiązywać będą oczywiście od domowego meczu z Jagiellonią Białystok.
  • 7. Dokładne drogi wejścia/wyjścia i sposób ich oznakowania przedstawimy na początku marca, po zatwierdzeniu – przez zobowiązane do tego instytucje – nowego planu zabezpieczenia imprezy masowej (trzeba wytyczyć nowe drogi ewakuacyjne, wjazdy dla karetek, straży pożarnej i poczynić wiele innych, drobnych ustaleń, niezbędnych dla uzyskania pozwolenia na organizację imprezy masowej – bo tak formalnie nazywa się mecz).
  • 8. Poszczególne działy Pogoni Szczecin pracują intensywnie nad wprowadzeniem zarówno nowych rozwiązań, ale i jak największych ułatwień dla Kibiców. Mamy świadomość, że nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Prosimy o wyrozumiałość i zgłaszanie jakichkolwiek niedogodności, lub złych rozwiązań. Będziemy każdy taki wniosek wnikliwie analizować i jeśli wspólnie dojdziemy do przekonania, że ma on sens, że zmieni coś pozytywnie – na pewno go uwzględnimy. Stworzymy też platformę internetową do porozumiewania się w tych sprawach z Kibicami.
  • 9. Występujemy do odpowiedniej Komisji PZPN z wnioskiem o zwolnienie nas z obowiązku przyjmowania Kibiców drużyny gości w okresie prowadzonej przebudowy – miejsca na trybunie gości udostępnimy naszym Kibicom.
  • 10. W trakcie prowadzonej budowy będziemy Was informować z odpowiednim wyprzedzeniem o każdej niezbędnej zmianie.

Zobacz także

123124125126127128129