Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Kibice z Poznania niezależnie od biletów, jakie kupią usiądą w sektorze gości. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Kibice z Poznania niezależnie od biletów, jakie kupią usiądą w sektorze gości. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Kibice Lecha Poznań przyjadą w sobotę do Szczecina... zwiedzać dawną fabrykę paprykarza przy ulicy Dębogórskiej, która została rozebrana dwa lata temu. Taki jest oficjalny program wycieczki, którą fani Kolejorza reklamują w internecie. W programie jest też wizyta na stadionie Pogoni - akurat wtedy, gdy ta będzie grała mecz ligowy z Lechem.
W ten sposób sympatycy z Poznania obeszli zakaz wyjazdowy, jaki na zorganizowaną grupę kibiców Lecha nałożyła Komisja Ligi. To kara za ich zachowanie na stadionie w Poznaniu podczas meczu z Legią w maju w poprzednim sezonie. Pseudokibice wrzucili na murawę race i wbiegli na boisko. Sędzia musiał przerwać mecz. Zakaz wyjazdowy obowiązuje do końca 2018 roku.

W ramach zakazu wyjazdowego zorganizowane grupy kibiców nie mogą występować o bilety poprzez stowarzyszenie kibiców czy też przez klub.

- Zazwyczaj jest tak, że nad wyjazdem zorganizowanej grupy kibiców czuwa, albo Stowarzyszenie Kibiców, albo bezpośrednio klub. W przypadku wyjazdów indywidualnych tak, jak to będzie miało miejsce teraz po prostu dostajemy nieoficjalną informację o tym, że kibice wybierają się do naszego miasta i na nasz stadion - tłumaczy rzecznik Pogoni Krzysztof Ufland.

Jak dodaje Ufland, "wycieczka" z Poznania może liczyć nawet... tysiąc osób. Kibice z Poznania niezależnie od biletów, jakie kupią usiądą w sektorze gości.

Pierwszy paprykarz wyprodukowano w Szczecinie w 1967 roku. Powstał na bazie potrawy czop-czop, której recepturę przywieźli z Afryki rybacy Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich Gryf. Przetwórnia ryb, gdzie powstał paprykarz szczeciński była jednym z największych zakładów w północnej części Szczecina. Gdy działała, w fabryce pracowały setki mieszkańców Golęcina czy Gocławia. Ryby do produkcji paprykarza przywożono z różnych części świata. W okresie Polski Ludowej paprykarz szczeciński był jedyną z nielicznych konserw w sklepach, którą można było kupić. Przetwórnia ryb przy ulicy Dębogórskiej przestała produkować paprykarz 27 lat temu.
Jak dodaje Ufland, "wycieczka" z Poznania może liczyć nawet... tysiąc osób.

Zobacz także

2018-11-29, godz. 15:35 Olbrzymia mata przykryła murawę na stadionie Pogoni [ZDJĘCIA] Ma blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych i jest zrobiona z tworzywa sztucznego. To mata, która chroni przed mrozem murawę stadionu przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie. » więcej 2018-11-29, godz. 13:05 Operacja Frączczaka przesunięta, a Benyamina może zacząć treningi Operacja Adama Frączczaka odbędzie w poniedziałek, a nie w piątek - poinformował na Twitterze prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek. Lekarze wykryli u napastnika Portowców zmiany w przysadce mózgowej. » więcej 2018-11-27, godz. 15:45 Kibice Pogoni pomogli "swojemu bratu po szalu", który stracił nogę w wypadku 6 tysięcy złotych zebrali wśród kibiców piłkarze Pogoni Szczecin podczas niedzielnego meczu z Miedzią Legnica. Pieniądze będą przeznaczona na protezę dla Krzysztofa Berdzika - fana Pogoni, który stracił nogę podczas wypadku … » więcej 2018-11-25, godz. 14:52 Czwarte z rzędu zwycięstwo Pogoni. Dwie bramki Guarrotxeny [WIDEOx2, DUŻO ZDJĘĆ] Na rozpoczęcie rundy rewanżowej rozgrywek o mistrzostwo Polski Pogoń Szczecin wygrała z Miedzią Legnica 2:0. Dwie bramki zdobył Hiszpan Iker Guarrotxena. » więcej 2018-11-25, godz. 08:33 Pogoń za czwartym zwycięstwem z rzędu. Portowcy podejmują Miedź Piłkarze Pogoni rozpoczynają rewanżową rundę rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianie zmierzą się w niedzielę z Miedzią Legnica w 16. kolejce ekstraklasy. » więcej
164165166167168169170