Po wybuchu pandemii koronawirusa i zawieszeniu rozgrywek piłkarskich, pojawiają się głosy, że wielu polskim klubom wkrótce zacznie grozić bankructwo.
Na podkreślenie strat przyjdzie jeszcze czas, na co zwraca uwagę dyrektor do spraw komunikacji Pogoni Szczecin Krzysztof Ufland. Dodaje jednak, że właściciele klubu mają już w głowie pewne rozwiązanie.

- Już się mierzymy z kwestią obniżenia płac zarówno wśród piłkarzy, jak i pracowników administracyjnych. Spotykamy się też z pierwszymi informacjami ze strony naszych partnerów, że oni również są zmuszeni zamrozić część środków, które mieli dla nas przygotowane do wypłaty. Będziemy mierzyć się z dużymi problemami. Natomiast dzisiaj te rozważania muszę pozostawić na poziomie bardzo dużej ogólności z tego właśnie względu, że nie wiemy jeszcze, jak długo potrwa ta sytuacja - mówi Ufland.

Ostatni mecz ekstraklasy odbył się 9 marca. Po 26. kolejkach w tabeli prowadzi Legia - osiem punktów przed Piastem Gliwice oraz dziewięć przed Cracovią, Śląskiem Wrocław i Lechem Poznań.

Z powodu pandemii, rozgrywki mają być zawieszone przynajmniej do 26 kwietnia.