Piłkarki nożne Pogoni od zwycięstwa rozpoczęły nowy sezon rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianki w inauguracyjnym meczu ekstraligi kobiet pokonały pod Wawelem AZS UJ Kraków 2:1. Do przerwy był remis 1:1.
Prowadzenie dla Jagiellonek w 22 minucie uzyskała Anna Zapała. Wyrównującego gola w 28 min zdobyła debiutująca w granatowo-bordowych barwach Kinga Bużan. Zwycięską bramkę w 75 minucie strzeliła Natalia Oleszkiewicz.

Udany debiut w roli trenera kobiecej Dumy Pomorza zaliczył Piotr Łęczyński, który na początku lipca zastąpił na stanowisku szkoleniowca chorego Roberta Dymkowskiego.

W kolejnym meczu ekstraligi kobiet piłkarki nożne Pogoni za tydzień w Szczecinie zagrają z Akademią Piłkarską Orlen Gdańsk.