Przejęcie Pogoni Szczecin przez Grupę Azoty nie jest wykluczone, ale wiele zależy od decyzji wielu osób - tak mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceprezes Grupy Azoty.
- Chcemy przekonać odpowiednich ludzi, którzy mają wpływ na nasze decyzje. Wydaje się nam, że to jest dobry pomysł. Wejście do zarządu nie jest tylko po to, żeby nasza firma zaistniała wizerunkowo, ale po to, żeby sprawdzić czy finanse są ok, a są ok i czy rzeczywiście nasze działania, które prowadzimy dzisiaj skończą się przejęciem akcji Pogoni Szczecin za odpowiednią kwotę. Jeżeli tak się stanie, to nie wykluczam takiej decyzji w ciągu kilku miesięcy - zapowiedział Jałosiński.
Wiceprezes spółki uzależnił to od kilku czynników. - Jeżeli spojrzy się na hierarchię decyzji korporacyjnych to nade mną jest Rada Nadzorcza, potem jest Zarząd i Rada Nadzorcza Grupy Azoty, a tam są akcjonariusze Ministra Skarbu, który ma największy pakiet akcji. Dopiero od kilku tygodni mamy nowe rozdanie. Nie można zakładać, że nasi decydenci zajmą się Pogonią Szczecin w pierwszym kroku. Dajmy szanse na inne działania, a potem zajmiemy się Pogonią Szczecin - powiedział Jałosiński.
O tym, że Grupa Azoty mogłaby zostać właścicielem Pogoni mówi się prawie od roku. Wtedy o takim scenariuszu - także w Radiu Szczecin - poinformował Jałosiński. Później w zarządzie Pogoni pojawił się członek zarządu Grupy Azoty, Wojciech Naruć.
Spółka jest właścicielem m.in. siatkarek Chemika Police, sponsoruje też polskich skoczków narciarskich oraz szczecińską halę Azoty Arena. Jak usłyszeliśmy w biurze prasowym Pogoni cena, za którą można by kupić klub wymaga analizy, nie ujawnia się szacunkowej kwoty.
Przejęcie Pogoni nie będzie dużym wyzwaniem finansowym dla spółki. Zakłady Chemiczne Police będące częścią Grupy Azoty odnotowały 15 milionów złotych zysku w trzecim kwartale tego roku. Od początku roku ponad 122 miliony. Cała Grupa od stycznia uzyskała 540 milionów złotych zysku.
Posłuchaj "Rozmów pod krawatem" i zobacz wideo.
Zobacz także
2017-05-31, godz. 10:30
Szpital w Zdrojach z nowym dyrektorem i nadchodzącymi wyzwaniami
Problemy kadrowe, z którymi w lutym i marcu zmagał się szpital w Zdrojach, zostały zażegnane - mówił w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor placówki. Łukasz Tyszler tłumaczył, że z powodu braku lekarzy zawieszona została wtedy działalność…
» więcej
2017-05-31, godz. 09:34
Łukasz Tyszler: b. premier Ewa Kopacz powinna zeznawać
Ewa Kopacz powinna odpowiedzieć na pytania dotyczące udziału polskich patomorfologów w pracach przy identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szczeciński radny Platformy Obywatelskiej, Łukasz Ty…
» więcej
2017-05-30, godz. 10:21
Dariusz Słaboszewski: pozytywnie rozwiążemy sprawę Euro Eco Fuels
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA jest zobowiązany wyjaśnić tę sprawę - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Zarządu Dariusz Słaboszewski. Chodzi o brytyjską firmę Euro Eco Fuels, która na terenie portu w Szczecinie…
» więcej
2017-05-30, godz. 09:14
Nord Stream za płytko, Niemcy rozpatrzą polską skargę
Niemiecki sąd ponownie rozpatrzy polską skargę w sprawie gazociągu Nord Stream - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.
» więcej
2017-05-29, godz. 11:06
Minister Gowin o polskiej nauce: jakość, a nie ilość
"Duża część środowiska akademickiego popiera reformę szkolnictwa wyższego" - przekonywał w "Rozmowie pod krawatem" wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.
» więcej
2017-05-29, godz. 10:08
Wicepremier chwali szczecińską uczelnię
Jarosław Gowin w "Rozmowie pod krawatem" mówił, że Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny to przykład, że nie tylko w Krakowie i w Warszawie może być wysoki poziom nauczania. To à propos zmian w systemie finansowania szkół…
» więcej
2017-05-29, godz. 09:08
Reforma szkół wyższych czyli odbudować relację mistrz-uczeń
Nie może być tak, że każdy gamoń dostaje dyplom renomowanej polskiej uczelni - tak w "Rozmowie pod krawatem" mówił wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.
» więcej
2017-05-26, godz. 10:24
Batory: Polska powinna przyjąć uchodźców
Polska powinna przyjąć uchodźców. Kiedyś dostałem bilet w jedną stronę i już nie mogłem wrócić do kraju.
» więcej
2017-05-25, godz. 10:45
Napieralski o propozycji Prezydenta RP: Ciekawa i groźna
Zawsze warto dyskutować o konstytucji - uważa senator niezrzeszony Grzegorz Napieralski.
» więcej
2017-05-24, godz. 10:34
Szybowski: Złotówkę powinniśmy zamienić na euro [WIDEO]
Zmiana waluty byłaby korzystna dla polskiego budżetu - uważa Tomasz Szybowski z Nowoczesnej. Gość "Rozmów pod krawatem" przekonywał, że "krajami pierwszej prędkości w Unii Europejskiej są te, które przyjęły walutę euro".
» więcej
2017-05-24, godz. 09:14
Polityk Nowoczesnej: Proponujemy zamianę 500 plus na lepszy program [WIDEO]
Trzeba zamienić program 500 plus na lepszą wersję - mówi Tomasz Szybowski z Nowoczesnej.
» więcej
2017-05-23, godz. 09:42
Wiceminister: Trasą S6 pojedziemy za dwa lata [WIDEO]
Kierowcy pojadą trasą S6 w Zachodniopomorskiem w 2019 roku. Wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit w "Rozmowach pod krawatem" potwierdził przyjęty harmonogram prac.
» więcej
2017-05-19, godz. 11:26
Wałęsa ikoną wolności, współpraca z SB rzeczą wtórną
"To bohater i ikona wolności" - tak o Lechu Wałęsie w porannej "Rozmowie pod krawatem" mówił Marcin Chumięcki. Według ekspertyzy grafologicznej zleconej przez Instytutu Pamięci Narodowej były prezydent Polski był - w czasach PRL…
» więcej
2017-05-19, godz. 10:00
"Nasza kultura i dziedzictwo powinny być w prestiżowy sposób opakowane i zaprezentowane"
Amerykańska Polonia powinna się jednoczyć, a nie kłócić. Takim spoiwem jest nasza historia - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Marcin Chumięcki.
» więcej
2017-05-18, godz. 11:22
"Na bazie Gryfii prywatne przedsiębiorstwa będą miały perspektywę rozwoju"
Stocznia remontowa Gryfia za pierwszy kwartał tego roku zanotowała zysk - mówiła w "Rozmowie pod Krawatem" Małgorzata Jacyna-Witt.
» więcej