Przejęcie Pogoni Szczecin przez Grupę Azoty nie jest wykluczone, ale wiele zależy od decyzji wielu osób - tak mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceprezes Grupy Azoty.
- Chcemy przekonać odpowiednich ludzi, którzy mają wpływ na nasze decyzje. Wydaje się nam, że to jest dobry pomysł. Wejście do zarządu nie jest tylko po to, żeby nasza firma zaistniała wizerunkowo, ale po to, żeby sprawdzić czy finanse są ok, a są ok i czy rzeczywiście nasze działania, które prowadzimy dzisiaj skończą się przejęciem akcji Pogoni Szczecin za odpowiednią kwotę. Jeżeli tak się stanie, to nie wykluczam takiej decyzji w ciągu kilku miesięcy - zapowiedział Jałosiński.
Wiceprezes spółki uzależnił to od kilku czynników. - Jeżeli spojrzy się na hierarchię decyzji korporacyjnych to nade mną jest Rada Nadzorcza, potem jest Zarząd i Rada Nadzorcza Grupy Azoty, a tam są akcjonariusze Ministra Skarbu, który ma największy pakiet akcji. Dopiero od kilku tygodni mamy nowe rozdanie. Nie można zakładać, że nasi decydenci zajmą się Pogonią Szczecin w pierwszym kroku. Dajmy szanse na inne działania, a potem zajmiemy się Pogonią Szczecin - powiedział Jałosiński.
O tym, że Grupa Azoty mogłaby zostać właścicielem Pogoni mówi się prawie od roku. Wtedy o takim scenariuszu - także w Radiu Szczecin - poinformował Jałosiński. Później w zarządzie Pogoni pojawił się członek zarządu Grupy Azoty, Wojciech Naruć.
Spółka jest właścicielem m.in. siatkarek Chemika Police, sponsoruje też polskich skoczków narciarskich oraz szczecińską halę Azoty Arena. Jak usłyszeliśmy w biurze prasowym Pogoni cena, za którą można by kupić klub wymaga analizy, nie ujawnia się szacunkowej kwoty.
Przejęcie Pogoni nie będzie dużym wyzwaniem finansowym dla spółki. Zakłady Chemiczne Police będące częścią Grupy Azoty odnotowały 15 milionów złotych zysku w trzecim kwartale tego roku. Od początku roku ponad 122 miliony. Cała Grupa od stycznia uzyskała 540 milionów złotych zysku.
Posłuchaj "Rozmów pod krawatem" i zobacz wideo.
Zobacz także
2012-10-24, godz. 08:56
Nitras broni minister Muchy
Z pewnym niesmakiem przyglądam się zamieszaniu wokół minister sportu Joanny Muchy - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" Sławomir Nitras.
» więcej
2012-10-23, godz. 10:01
Premie dla szefów spółek. "To zapłata za dobrą pracę" [WIDEO]
Spółki pracują dobrze, więc są nagrody dla ich prezesów - tak prezydent miasta skomentował doniesienia wtorkowego "Kuriera Szczecińskiego". Piotr Krzystek przyznał w "Rozmowach pod krawatem", że mimo kryzysu, szefów miejskich firm…
» więcej
2012-10-23, godz. 08:57
"Zmiany były odkładane, bo nie było woli politycznej"
To prawda, że podwyżka czynszów i porządki w szczecińskiej lokalówce były odkładane przez kilka lat - przyznał prezydent miasta. Piotr Krzystek powiedział w "Rozmowach pod krawatem", że nie był to jego błąd i tłumaczył, że…
» więcej
2012-10-22, godz. 08:55
Duklanowski: Prezydent popełnił błąd
Tak duża podwyżka czynszów za najem lokali komunalnych to wina poprzedniej kadencji rady miasta i prezydenta Piotra Krzystka - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" Marek Duklanowski, radny PiS.
» więcej
2012-10-19, godz. 08:55
Mroczek: Jest okazja, żeby zmienić wizerunek PZPN-u
Trzeba zmienić wizerunek Polskiego Związku Piłki Nożnej - uważa prezes szczecińskiej Pogoni. Jarosław Mroczek powiedział w "Rozmowach pod krawatem", że dopiero wtedy PZPN będzie organizacją akceptowaną przez społeczeństwo.
» więcej
2012-10-18, godz. 09:02
Urszula Pańka: To jest totalna porażka prezydenta
Przymusowa eksmisja mieszkańców szczecińskiej willi Grüneberga to klęska prezydenta miasta - przyznała w "Rozmowach pod krawatem" radna PO, Urszula Pańka.
» więcej
2012-10-17, godz. 10:08
Kęsik wyszedł przed szereg? "To sprawa partii"
Publiczna sprzeczka radnych SLD nie do publicznej wiadomości. Złośliwy komentarz na facebookowym profilu Piotra Kęsika wpisał Dawid Krystek. Kęsik, zapytany o co poszło, odpowiedział w "Rozmowach pod krawatem", że to wewnętrzna sprawa…
» więcej
2012-10-17, godz. 09:01
Radny: Miasto nie mogło dłużej czekać
Będzie przymusowa eksmisja, bo zabrakło dobrej woli mieszkańców zabytkowej willi Gruneberga - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" radny SLD, Piotr Kęsik.
» więcej
2012-10-16, godz. 09:02
Nieśmiała pani prezes [WIDEO]
To nie było ukrywanie żeńskiego szefa, a raczej moja nieśmiałość - tak prezes szczecińskiego PSL-u Małgorzata Łozińska-Reszkowska w "Rozmowach pod krawatem" tłumaczyła dlaczego to, że przewodzi lokalnym strukturom owiane było…
» więcej
2012-10-15, godz. 09:03
Gróbarczyk: Trudno wierzyć w obietnice premiera [WIDEO]
Trudno wierzyć w kolejne obietnice premiera i zapowiedzi wielkich inwestycji - mówi europoseł PiS.
» więcej
2012-10-12, godz. 09:00
Politolog: Tak zachowują się politycy w chwilach kryzysu
Tusk poprosi o wotum zaufania dla swojego rządu, bo czuje się niepewnie - uważa dr Maciej Drzonek. Politolog Uniwersytetu Szczecińskiego tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem", że tak zachowują się politycy w chwilach kryzysu.
» więcej
2012-10-11, godz. 09:04
Posłanka o Brudzińskim: Udawanie oburzenia nic nie wnosi
Joachim Brudziński krzyczy i wrzeszczy, udając oburzenie budową dyskontu na terenie byłej Stoczni Szczecińskiej - tak posłanka PO, Renata Zaremba, skomentowała w "Rozmowach pod krawatem" wypowiedź posła Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2012-10-10, godz. 08:50
Proksa krytycznie o skróceniu urlopu nauczycielom [WIDEO]
Ministerstwo Edukacji Narodowej chce skrócenia urlopu nauczycieli do 47 dni. Bardzo sceptycznie na ten temat wypowiadał dzisiejszy gość "Rozmów pod krawatem" Ryszard Proksa, szef oświatowej Solidarności.
» więcej
2012-10-09, godz. 10:22
PiS przed PO: "To cena trudnych reform" [WIDEO]
Malejące poparcie dla Platformy Obywatelskiej nie jest zaskoczeniem - tak wyniki ostatniego sondażu skomentował w "Rozmowach pod krawatem" poseł PO, Arkadiusz Litwiński.
» więcej
2012-10-09, godz. 09:01
Litwiński o reformie: To nie jest zamach [WIDEO]
To reorganizacja sądów, a nie likwidacja - skomentował w "Rozmowach pod krawatem" reformę sądownictwa poseł PO, Arkadiusz Litwiński.
» więcej