Tylko on sam może oczyścić swoje dobre imię z czasów walki z komunizmem - mówił w piątek w Radiu Szczecin działacz opozycji demokratycznej Artur Balazs.
Przyznał, że wedle jego wiedzy, współpracownicy przywódcy Solidarności z Trójmiasta wiedzieli o wstydliwych kartach życiorysu Wałęsy, ale brakowało ostatecznych dowodów. A sam Wałęsa - zdaniem Balazsa - przez lata utwierdził się w przekonaniu, że skoro przez ostatnie ćwierćwiecze wszystko "było ok", to tak już będzie zawsze.
- On nie wiedział o tym, że Kiszczak ma jeszcze jakieś ważne dokumenty. Z tym się zderzył dzisiaj, po tych 25 latach z takim poczuciem, że jeżeli ćwierć wieku było wszystko w porządku to i dalej powinno tak być. Myślę, że on ma takie poczucie, on w to wierzy, do tej narracji tak się przyzwyczaił, że stał się jej zakładnikiem i niewolnikiem. I dzisiaj specjalnie już nie ma wyjścia i w to brnie - komentuje Balazs.
Lech Wałęsa w ostatnim wpisie w swoim blogu niezmiennie utrzymuje, że nie brał pieniędzy od służb bezpieczeństwa i nie donosił na kolegów. Jak tłumaczy Balazs, jego zasługi z lat 80 są niewątpliwe, chociaż klasę człowieka poznaje się właśnie wtedy, gdy musi się zmierzyć z problemami z przeszłości.
Posłuchaj wszystkich "Rozmów pod krawatem" i zobacz wideo.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Chciałem pogratulować redakcji i zwłaszcza naczelnemu jakości gości! Gdyby bezpieka w latach 70 zaprosiła do siebie np. Pana Balasza i zagroziła zabiciem dzieci czy rodziny to także by wszystko podpisał i jeszcze być może zostawił mokre krzesło. Takie chore czasy były i tylko współczuje tym wszystkim mizernym ludziom, wierzącym w te wszystkie ochłapy po SB. Jestem przekonany że Lech Wałęsa dla wielu polaków jest postacią wyjątkową w historii kraju. Niestety nasz społeczeństwo składa się z bardzo wielu nieudaczników dla których najważniejsze jest dowalenie tym którym się coś udało w życiu osiągnąć!
Sztucznie napompowana zemsta na Wałęsie po wyborach podobnie jak na redaktorach mediów (w wielu przypadkach zasłużenie). O ile zmiana w mediach wydaje się rozsądna i długo oczekiwana to tym razem nie wiadomo czemu dobremu miałoby to służyć
Zobacz także
2015-01-28, godz. 09:04
Rzepa: PŻM mogłaby przejąć PŻB [WIDEO]
Rząd powinien przerwać procedurę sprzedaży Polskiej Żeglugi Bałtyckiej - mówi wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i szef PSL w regionie.
» więcej
2015-01-27, godz. 11:28
"Kraje Unii Europejskiej powinny wesprzeć militarnie Ukrainę"
Norbert Obrycki w audycji "Rozmowy pod krawatem" powiedział, że kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, powinny wesprzeć militarnie Ukrainę.
» więcej
2015-01-27, godz. 10:33
Norbert Obrycki będzie zabiegał o rekomendację do Senatu
Senator Platformy Obywatelskiej Norbert Obrycki w audycji "Rozmowy pod krawatem" powiedział, że będzie się ubiegał o rekomendację partii. Nie będzie startował jednak do Sejmu, a ponownie do Senatu.
» więcej
2015-01-27, godz. 09:11
Obrycki: Nitras i Marcinkiewicz sprawdzają się na swoich stanowiskach [WIDEO]
Norbert Obrycki w audycji "Rozmowy pod krawatem" powiedział, że Nitras i Marcinkiewicz sprawdzają się na swoich stanowiskach. Senator Platformy Obywatelskiej wcześniej domagał się usunięcia ich z partii.
» więcej
2015-01-26, godz. 10:26
Robert Winnicki: Ukraińscy studenci nie powinni być faworyzowani
W audycji "Rozmowy pod krawatem" Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego stwierdził, że ukraińscy studenci nie powinni być w Polsce faworyzowani.
» więcej
2015-01-26, godz. 08:59
"Wysokie wyniki Ruchu Narodowego to tylko kwestia czasu" [WIDEO]
Robert Winnicki, gość "Rozmów pod krawatem" przyznał, że Ruch Narodowy czeka zacięta walka o wyborców, ale wysokie wyniki to tylko kwestia czasu.
» więcej
2015-01-23, godz. 09:49
Szynkaruk o rynku żeglugowym
Prognozy dla rynku żeglugowego nadal są pesymistyczne - ocenia szef Polskiej Żeglugi Morskiej. Paweł Szynkaruk w "Rozmowach pod krawatem" powiedział, że w tej chwili specjaliści nie są w stanie przewidzieć, kiedy armatorzy wyjdą…
» więcej
2015-01-21, godz. 09:01
Gróbarczyk: To gwałt na polskiej konstytucji
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Gróbarczyk na naszej antenie w "Rozmowach pod krawatem" krytycznie skomentował plany Polskiej Grupy Energetycznej.
» więcej
2015-01-20, godz. 13:02
Liberadzki o kandydatce SLD: Pora pokazać, że jest pokolenie III RP
To była trudna, ale słuszna decyzja - tak wiceszef SLD mówi o zaprezentowaniu kandydatki tej partii na prezydenta w dniu śmierci Józefa Oleksego.
» więcej
2015-01-20, godz. 09:20
Liberadzki popiera rozwiązanie zachodniopomorskich struktur SLD
Wiceszef SLD popiera rozwiązanie zachodniopomorskich struktur Sojuszu. Zdaniem Bogusława Liberadzkiego, wojewódzki zarząd partii zajmował się wewnętrznymi rozgrywkami, zamiast dbać o najważniejsze sprawy dla regionu.
» więcej
2015-01-19, godz. 12:13
Iskrzy na linii Gawłowski - Balazs
Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski nadal podtrzymuje, że Woliński Park Narodowy nie powinien wydzierżawiać budynku po byłej stołówce fundacji "Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej", związanej z Arturem Balazsem.
» więcej
2015-01-19, godz. 10:03
Wiceminister: Nic złego z pocztą szczecińską się nie zdarzy
Nie będzie likwidacji szczecińskiego oddziału Poczty Polskiej - zadeklarował na naszej antenie wiceminister środowiska, Stanisław Gawłowski.
» więcej
2015-01-19, godz. 09:02
Gawłowski: To ja jestem poszkodowany
Wiceminister środowiska nie zamierza przepraszać za swoje słowa opublikowane w "taśmach prawdy". Stanisław Gawłowski jest oburzony udostępnieniem stenogramu jego rozmowy z biznesmenem Piotrem Wawrzynowiczem.
» więcej
2015-01-16, godz. 10:14
Krzystek: Zamiast remontować, będziemy budować nowe mieszkania [WIDEO]
Miastu nie opłaca się likwidować wspólnych toalet na półpiętrze. Lepiej budować nowe mieszkania. Tak problem braku ubikacji w około sześciu tysiącach gminnych lokali skomentował w "Rozmowach pod krawatem" prezydent Szczecina Piotr…
» więcej
2015-01-16, godz. 08:53
Prezydent spokojny o ciepło dla Szczecina [WIDEO]
Nie ma ryzyka, że w Szczecinie zabraknie ciepła - zapewnił w "Rozmowach pod krawatem" prezydent miasta Piotr Krzystek.
» więcej