Tylko on sam może oczyścić swoje dobre imię z czasów walki z komunizmem - mówił w piątek w Radiu Szczecin działacz opozycji demokratycznej Artur Balazs.
Przyznał, że wedle jego wiedzy, współpracownicy przywódcy Solidarności z Trójmiasta wiedzieli o wstydliwych kartach życiorysu Wałęsy, ale brakowało ostatecznych dowodów. A sam Wałęsa - zdaniem Balazsa - przez lata utwierdził się w przekonaniu, że skoro przez ostatnie ćwierćwiecze wszystko "było ok", to tak już będzie zawsze.
- On nie wiedział o tym, że Kiszczak ma jeszcze jakieś ważne dokumenty. Z tym się zderzył dzisiaj, po tych 25 latach z takim poczuciem, że jeżeli ćwierć wieku było wszystko w porządku to i dalej powinno tak być. Myślę, że on ma takie poczucie, on w to wierzy, do tej narracji tak się przyzwyczaił, że stał się jej zakładnikiem i niewolnikiem. I dzisiaj specjalnie już nie ma wyjścia i w to brnie - komentuje Balazs.
Lech Wałęsa w ostatnim wpisie w swoim blogu niezmiennie utrzymuje, że nie brał pieniędzy od służb bezpieczeństwa i nie donosił na kolegów. Jak tłumaczy Balazs, jego zasługi z lat 80 są niewątpliwe, chociaż klasę człowieka poznaje się właśnie wtedy, gdy musi się zmierzyć z problemami z przeszłości.
Posłuchaj wszystkich "Rozmów pod krawatem" i zobacz wideo.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Chciałem pogratulować redakcji i zwłaszcza naczelnemu jakości gości! Gdyby bezpieka w latach 70 zaprosiła do siebie np. Pana Balasza i zagroziła zabiciem dzieci czy rodziny to także by wszystko podpisał i jeszcze być może zostawił mokre krzesło. Takie chore czasy były i tylko współczuje tym wszystkim mizernym ludziom, wierzącym w te wszystkie ochłapy po SB. Jestem przekonany że Lech Wałęsa dla wielu polaków jest postacią wyjątkową w historii kraju. Niestety nasz społeczeństwo składa się z bardzo wielu nieudaczników dla których najważniejsze jest dowalenie tym którym się coś udało w życiu osiągnąć!
Sztucznie napompowana zemsta na Wałęsie po wyborach podobnie jak na redaktorach mediów (w wielu przypadkach zasłużenie). O ile zmiana w mediach wydaje się rozsądna i długo oczekiwana to tym razem nie wiadomo czemu dobremu miałoby to służyć
Zobacz także
2014-12-23, godz. 09:04
Napieralski: To do Dawida Krystka należy decyzja o rezygnacji
Dawid Krystek powinien spotkać się ze swoimi krytykami, wysłuchać ich i podjąć decyzję o ewentualnej rezygnacji - tak szefowi SLD w Szczecinie radzi poseł tej partii i jej były lider Grzegorz Napieralski.
» więcej
2014-12-22, godz. 09:08
Niemcy mogą być przykładem w jaki sposób ratować polskie stocznie
Radny PiS w sejmiku województwa Paweł Mucha, uzasadnia pomysł dyskusji z Niemcami na temat szczecińskiej stoczni.
» więcej
2014-12-15, godz. 09:54
Politolog o wyborach: "Ludzie nie akceptują wyniku głosowania, potrzebne są zmiany."
Jeżeli znaczna część społeczeństwa nie wierzy, że wybory były uczciwe, to osłabia polską demokrację - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" historyk i politolog Artur Kubaj.
» więcej
2014-12-12, godz. 10:08
Dobrzyński: Polska demokracja jest zagrożona, przykładów jest mnóstwo
Polska demokracja jest zagrożona - ocenił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Leszka Dobrzyńskiego, przykładów łamania standardów demokratycznych jest coraz więcej.
» więcej
2014-12-11, godz. 09:44
Ruch Narodowy chce walczyć w wyborach prezydenckich [WIDEO]
Ruch Narodowy jest w stanie wygrać wybory - tak zapewniał w "Rozmowach pod krawatem" jeden z liderów nowej partii, Sylwester Chruszcz.
» więcej
2014-12-10, godz. 10:55
Podwyżki w budżetówce od stycznia? Rozmowy trwają
Porozumienie w sprawie podwyżek dla miejskiej budżetówki jest możliwe jeszcze w tym miesiącu. Zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska powiedział w "Rozmowach pod krawatem", że pracownicy zatrudnieni przez miejski urząd wyższe…
» więcej
2014-12-10, godz. 09:54
Soska: Absolutnie nie mówimy o współorganizacji igrzysk [WIDEO]
To nadinterpretacja - tak zastępca prezydenta Szczecina, Krzysztof Soska, komentuje doniesienia o możliwej współpracy Szczecina z Berlinem przy organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku.
» więcej
2014-12-09, godz. 10:01
PO deklaruje współpracę z Krzystkiem i proponuje zmiany
Deklarujemy współpracę z prezydentem Szczecina - tak w "Rozmowach pod krawatem" mówił szef szczecińskiej Platformy Obywatelskiej. Olgierd Geblewicz tłumaczył jednak, że radni PO podpiszą osobne porozumienie z Piotrem Krzystkiem.
» więcej
2014-12-08, godz. 10:58
Mroczek krytycznie o miejskich planach przebudowy stadionu [WIDEO]
Prezes piłkarskiej Pogoni Szczecin krytykuje miejskie plany przebudowy stadionu im. Floriana Krygiera. Zdaniem Jarosława Mroczka, projekt, który chcą zrealizować władze Szczecina, to marnowanie publicznych pieniędzy.
» więcej
2014-12-05, godz. 09:04
PiS o koalicji rozmawia z prezydentem Szczecina, nie z PO
"Nie rozmawiamy o koalicji z Platformą Obywatelską, a z prezydentem Szczecina" - tak o ustaleniach na temat współpracy w radzie miasta mówi w audycji "Rozmowy pod krawatem" radny Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Hinc.
» więcej
2014-12-04, godz. 09:08
Krystek: "SLD przeżywa kryzys"
Sojusz Lewicy Demokratycznej przeżywa kryzys, zarówno w Szczecinie jak i całym kraju - ocenił szef partii w Szczecinie.
» więcej
2014-12-03, godz. 12:16
Tyszler pozytywnie zaskoczony awansem Nitrasa [WIDEO]
Mianowanie Sławomira Nitrasa doradcą premier Ewy Kopacz to zaskoczenie, ale pozytywne - tak w "Rozmowach pod krawatem" powiedział szef klubu radnych PO w szczecińskiej radzie miasta.
» więcej
2014-12-03, godz. 11:37
Tyszler: "Można było wygrać z Piotrem Krzystkiem"
Kandydat Platformy na prezydenta Szczecina przyznaje, że nie jest zadowolony ze swojego wyniku w wyborach.
» więcej
2014-12-03, godz. 10:03
Tyszler: "Chcemy dać szansę panu prezydentowi"
Łukasz Tyszler w środę był gościem audycji "Rozmów pod krawatem" i tłumaczył, dlaczego Platforma zmienia front w stosunku do prezydenta Piotra Krzystka.
» więcej
2014-12-02, godz. 11:46
Cel na nową kadencję: Obniżenie bezrobocia
Prezydent Szczecina powiedział w audycji "Rozmowy pod krawatem", że obniżenie bezrobocia głównym celem w nowej kadencji.
» więcej